Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III - montaż haka Steinhof + moduł.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia III - montaż haka Steinhof + moduł.

    Witam Was serdecznie.
    Czy ktokolwiek z was miał przyjemność lub własnie nie montować już hak firmy Steinhof.

    Osobiście zakupiłem takowy z modułem i wiązką.
    O ile sam hak (trzeba przyznać bdb jakości) już zamontowałem, to mam wątpliwości co do montażu wiązki elektrycznej z modułem.
    Męczy mnie tylko zasilanie 12V ? Instrukcja pisze, że do akusa, wiązka jest bardzo krótka zarobiona na końcu tak - jak by miała być podpięta do zapalniczki w bagażniku...
    Różne fora różnie piszą..
    Co wy na to ??
    Pozdrawiam.

  • #2
    Gniazdo 7 pinowe czy 13 ?? Pytam, bo dla mnie bez sensu jest montowac 7 pinowe, ktore w przypadku korzystania z bagaznika rowerowego na hak jest niezgodne z przepisami (brak takiemu zestawowi swiatla cofania).

    Ori gniazdo 13 pin wymaga 3 lini zasilania nawet w takich uniwersalnych modulach, bo to wynika z charakterystyki tego gniazda, aby w pelni z niego moc korzystac

    Podlaczenie czesto wystarczy wykonac pod deska. Na pewno sa wolne ori bezpieczniki na ori instalacje i mozna to zrobic w ten sposob jak Krzynol pokazal w O2 [O2FL] TUTORIAL - Montaż elektroniki haka O2/O2FL - Octavia Club Polska

    Co z czujnikami parkowania ?? Masz modul, ktory umozliwia ich odlaczenie ??
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Jest to moduł 7 pinowy.
      Zależy mi tylko na użytkowaniu przyczepki.
      Instalacja jest tak wykonana jak by miała się "wpiąć" w przewody koło lampy..
      Jest to możliwe, czy jednak ciągnąć wszystko do przodu ?
      Faktycznie z czujnikami będzie kłopot, ponieważ nie sądzę, żeby ten moduł miał takie funkcje.

      Moduł, który był w komplecie to WH1-G7 - zapewne trzeba będzie go wystawić na allegro i kupić coś oryginalnego lub po prostu lepszego.
      Załączone pliki
      Ostatnio edytowany przez crazymario; 47812.

      Komentarz


      • #4
        jeśli jest to dedykowany moduł do O3, to podłącz sterowania pod lampę, nic innego nie wymodzisz.
        zasilania natomiast do przodu pod bezpieczniki, natomiast wsteczny i parktronik - no cóż.....
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          A czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tylny zderzak krok po kroku żeby zamontować hak. Szukałem ale bez rezultatu, może słabo szukałem...
          Arecki

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X