Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozkładanie lusterek zewnętrznych po zapłonie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozkładanie lusterek zewnętrznych po zapłonie

    Witam. Panowie szukam adaptacji do funkcji aby lusterka kiedy są złożone rozkładały sie dopiero po przekręceniu zapłonu a nie jak jest dotychczas po otwarciu auta z pilota. Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę tego znaleść

  • #2
    Podłączamy Obd11 do gniazda łączymy z samochodem potem Klikamy w 3 poziome kreski po dolnej prawej przycisku skanuj wtedy wejdziemy do sterowników
    Wchodzimy w sterownik 09 centralny układ elektroniczny
    Klikamy zakładkę Adaptacja i tam wyszukujemy wpisując Spiegelverstellung (wystarczy wpisać 3 litery Spi)
    W pozycji Funk Spiegelanklappung Modus zmieniamy z by look... Na by convenience... I potwierdzamy OK
    Potwierdzamy zmianę wpisując hasło/login 31347
    W menu ustawień samochodu w radiu w pozycji sterowanie szyb i lusterek trzeba zaznaczyć v składanie lusterek po zamknięciu samochodu.
    Możemy wyłączyć urządzenie i zapłon i gotowe.

    Jedynie ta opcja dłuższe przytrzymanie pilota składa lusterka

    Komentarz


    • #3
      To kodowanie nie działa tak jak chciał mariuszzaw.
      Zamykać lusterka trzeba długim przytrzymaniem przycisku na pilocie, a otweirają się automatycznie po otwarciu samochodu, jeśli nie ruszysz drzwi to złożą się ponownie wraz z samochodem.
      Dawid

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mariuszzaw Zobacz wpis
        Witam. Panowie szukam adaptacji do funkcji aby lusterka kiedy są złożone rozkładały sie dopiero po przekręceniu zapłonu a nie jak jest dotychczas po otwarciu auta z pilota. Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę tego znaleść
        Dopisuję się do prośby. Wkurzają mnie ciągle jeżdżące lusterka gdy tylko czegoś zapomnę z auta..

        Komentarz


        • #5
          JEst to możliwe jak widać:


          niestety autora filmu nie da sie doprosić o udostępnienie kodwań ( info z grupy fejsowej) Jeśli ktoś ma czas i vcdsa to trzeba by przejrzeć wszystko co dotyczy luster w sterownikach w vcdsie i gdzieś musi to być

          Komentarz


          • #6
            Jest to możliwe w pierwszych O3, które miały sterownik z OIIFL, do nowszych sterowników nie znalazłem kodowania.
            Dawid

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie tak jak pisze Stravi O3 z 2013 r tak ma ,bo porównywałem z sąsiadem z bloku, a moja z 2015 r już ma inaczej i nie da rady zakodować lusterek po zapłonie, ba nawet w tytule filmu jest O3 2013 r i wszystko jasne

              Komentarz


              • #8
                To ciekawe jakie mają numery Bordnetza. Platforma MQB ma nr 5Q0-937-084 + literka a O II i wcześniejsze początek 5K0 1K0 itp. Ja mam 2013r. ale z 2 połowy roku - model 14 i mam 5Q0-937-084 AE w wersji high i lustra rozkładają się po otwarciu drzwi :/

                Komentarz


                • #9
                  w Wersji AA otwierają się po zapłonie w następnych po otwarciu drzwi.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
                    w Wersji AA otwierają się po zapłonie w następnych po otwarciu drzwi.
                    rrobert ten AA też jest high podobnie jak mój AE z tego co widzę. Czy jakbym podmienił to miałby tą samą funkcjonalnosć co AE ? tzn czy czegoś nie obsługuje przez to że jest starszy? Ja mam tą niezidentyfikowaną "usterkę oświetlenia" więc i tak i tak czeka mnie wymiana bordnetza - może sobie poszukam i założę ten AA ?

                    Komentarz


                    • #11
                      najpierw to bym przeprogramował twojego do wersji AJ i zobaczył co to da

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X