Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez adamprz
    czy przed opuszczeniem auta należy mrugnąć długimi światłami
    Tak, musisz "mrugnąć" długimi aby się załączyły światła.

    Zamieszczone przez adamprz
    czy ktoś z Was próbował dołożyć włącznik świateł z pozycją AUTO ? Ja takowego nie posiadam ale może w tym tkwi problem
    Mam zwykły włącznik bez auto.

    Spróbuj ustawić wszystko tak jak w moim opisie:

    (1)-Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus - manual lub automat - u mnie działa na manual, a u kolegi powyżej na automacie
    (2)-Comfort illumination-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung - active
    (3)-Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome - 10 s
    (4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - Fog light
    (5)-Comfort illumination-Coming-home Einschaltereignis - Driver door
    Świecą mijania, dzienne i przeciwmgłowe

    Komentarz


    • Pytanko z innej beczki - wyczytałem na jakiejś anglojęzycznej stronce, że można zakodować błyskające światła stop przy mocnym hamowaniu - i za chiny ludowe nie pamiętam gdzie to było, może ktoś ma wiedzę na ten temat??

      Komentarz


      • Jakby kto chciał odpalić Hill Hold:
        03 ABS -> Coding -> Bajt 25 -> Bit 0 i Bit 1 zaznaczyć (skrzynia manualna).
        Sprawdzone, działa
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Trancer
          Pytanko z innej beczki - wyczytałem na jakiejś anglojęzycznej stronce, że można zakodować błyskające światła stop przy mocnym hamowaniu - i za chiny ludowe nie pamiętam gdzie to było, może ktoś ma wiedzę na ten temat??
          W skodzie jest to beznadziejnie rozwiazane, awaryjne sie zapala ale juz po tym jak auto sie zatrzyma :evil:
          Black magic

          Komentarz


          • Awaryjne owszem ale chodziło mi o błyskanie światłami stop przy ostrym hamowaniu, jak np

            Komentarz


            • Zamieszczone przez greg505
              W skodzie jest to beznadziejnie rozwiazane, awaryjne sie zapala ale juz po tym jak auto sie zatrzyma :evil:
              A ja BARDZO się cieszę, że w skodzie nie ma tego idiotycznego migania awaryjnymi przy ostrzejszym hamowaniu. W fiacie to miałem i szczerze tego nienawidziłem - jak jeździsz choć trochę "ostro" to połowę czasu spędzasz na awaryjnych i wyglądasz jakbyś przepraszał powolniaków za to, że ich wyprzedziłeś (np. przed zakrętem).
              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

              Komentarz


              • Zamieszczone przez maro rs
                Zamieszczone przez greg505
                W skodzie jest to beznadziejnie rozwiazane, awaryjne sie zapala ale juz po tym jak auto sie zatrzyma :evil:
                A ja BARDZO się cieszę, że w skodzie nie ma tego idiotycznego migania awaryjnymi przy ostrzejszym hamowaniu. W fiacie to miałem i szczerze tego nienawidziłem - jak jeździsz choć trochę "ostro" to połowę czasu spędzasz na awaryjnych i wyglądasz jakbyś przepraszał powolniaków za to, że ich wyprzedziłeś (np. przed zakrętem).
                U nie jest miganie awaryjnymi przy naprawdę bardzo ostrym hamowaniu do zera
                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Basik_
                  Zamieszczone przez Leniwiec
                  Teraz pytanie - czy to wskazanie pokazuje ilość paliwa do dolania do pełna czy ilość pozostałą w baku? Bo trochę jeździłem po włączeniu tej funkcji, a i tak cały czas pokazuje mi 35 litrów, a wskaźnik mam tuż przed rezerwą. Trzeba to jakoś skalibrować?
                  to wskazanie pokazuje ile litrów masz do zatankowania żeby był pełny bak. Co do kalibracji to nic o tym nie wiem. U mnie przy głębokiej rezerwie pokazywał, że do baku wleje 40L, a ja wlałem 50. Inna sprawa,że ja zawsze leje pod sam korek i nieraz zdarzyło mi się zalać powyżej 50L.
                  u mnie jest to samo, do bani z dokładnością tego wskazania.
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • czy u was tez funkcja staging raz się wlacza a raz nie.u mnie jest tak ze gdy powoli przekręcam kluczyk to jest a gdy szybciej przekrece zapłon to nici z bajeru

                    [ Dodano: Sro 01 Kwi, 15 22:13 ]
                    macie zakodowany asystenet podjazdu pod góre hill hold?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez misiek1680
                      czy u was tez funkcja staging raz się wlacza a raz nie.u mnie jest tak ze gdy powoli przekręcam kluczyk to jest a gdy szybciej przekrece zapłon to nici z bajeru
                      dokładnie, przy czym u mnie nie zależy to od szybkości przekręcania kluczyka, bo mam kessy - po prostu czasem działa, a czasem nie.
                      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                      Komentarz


                      • działa na pewno, jak się otworzy i zamknie drzwi

                        [ Dodano: Sro 01 Kwi, 15 23:00 ]
                        Zamieszczone przez misiek1680
                        macie zakodowany asystenet podjazdu pod góre hill hold?
                        mamy
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez misiek1680
                          czy u was tez funkcja staging raz się wlacza a raz nie.u mnie jest tak ze gdy powoli przekręcam kluczyk to jest a gdy szybciej przekrece zapłon to nici z bajeru
                          U mnie działa zawsze.

                          Zamieszczone przez misiek1680
                          [ Dodano: Sro 01 Kwi, 15 22:13 ]
                          macie zakodowany asystenet podjazdu pod góre hill hold?
                          Macie

                          Komentarz


                          • Hejka,

                            znalazł by się ktos z Warszawy lub okolic kto mógłby mi odblokować HH i cornery?

                            Dzieki za info

                            Komentarz


                            • Na spota w poniedziałek najlepiej podjedź i załatwisz temat.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Bardzo chetnie, ale ten poniedziałek jako że jest świąteczny czeka mnie objazd po rodzinie...ale chetnie podjade przy najbkliższej okazji

                                Komentarz


                                • Dankov, odezwij się na priv.
                                  --------
                                  Pozdro

                                  Komentarz


                                  • Powiedzcie mi taką rzecz - jest do zrobienia taka modyfikacja, żeby pierwsze naciśnięcie przycisku włączało esc sport (zamiast asr off), a drugie esc off. Chciałbym takie coś. Ale jako, że się na tym nie znam i nie wiem jakie podejście mają ASO, pytanie - czy jest ryzyko, że się tego doczepią, czy nie ma opcji (gwarancja)?
                                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Trancer
                                      Pytanko z innej beczki - wyczytałem na jakiejś anglojęzycznej stronce, że można zakodować błyskające światła stop przy mocnym hamowaniu - i za chiny ludowe nie pamiętam gdzie to było, może ktoś ma wiedzę na ten temat??
                                      hmmm ... z instrukcji do O3 - str 136 - Wskazanie awaryjnego hamowania :
                                      Kod:
                                      Jeżeli podczas pełnego hamowania sterownik układu hamulcowego oceni sytuację jako niebezpieczną dla samochodów jadących z tyłu, światła hamowania automatycznie zaczną migać.
                                      Po wyhamowaniu samochodu do prędkości poniżej ok. 10 km/h lub po całkowitym zatrzymaniu samochodu, światła hamowania przestają migać i włączają się światła awaryjne. Ponowne przyspieszenie lub ruszenie z miejsca spowoduje automatyczne wyłączenie świateł awaryjnych.
                                      O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                                      Komentarz


                                      • maro rs, do ASO to nie masz nawet co jechać w tym celu
                                        u mnie dłuższe naciśnięcie guzika włącza ESP Sport, natomiast nie mam takiej opcji, żeby całkowicie wyłączyć ESP.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Compsport umi tak zrobic. Tylko chodzi mi czy aso nie bedzie sie rzucac jak bede mial tak zrobione.
                                          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                          Komentarz


                                          • ASO ma na to ... wiesz co.
                                            Zaczną grzebać, jak Ci się coś zepsuje i ma związek z modyfikacją.
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Enriquez
                                              maro rs, do ASO to nie masz nawet co jechać w tym celu
                                              u mnie dłuższe naciśnięcie guzika włącza ESP Sport, natomiast nie mam takiej opcji, żeby całkowicie wyłączyć ESP.
                                              Da się. Mam tak zrobione i to działa.
                                              Już o tym było tu masz info tak w połowie strony:
                                              Forum - Octavia Club Polska

                                              Komentarz


                                              • Hej pytanko czy by ktoś był chętny zakodowac mi HH i oświetlenie ledowe tablicy rej.
                                                Uprzedzam fakt ze w poniedziałek raczej nie dam rady wpaść na spota
                                                Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                                                Komentarz


                                                • Hej, czy ktoś z Trójmiasta lub okolic mógłby odblokować mi moją O3 z 2015? Głównie chodzi mi o cornery, ale kilkoma innymi bajerami nie pogardzę również.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez pewux
                                                    Zamieszczone przez Trancer
                                                    Pytanko z innej beczki - wyczytałem na jakiejś anglojęzycznej stronce, że można zakodować błyskające światła stop przy mocnym hamowaniu - i za chiny ludowe nie pamiętam gdzie to było, może ktoś ma wiedzę na ten temat??
                                                    hmmm ... z instrukcji do O3 - str 136 - Wskazanie awaryjnego hamowania :
                                                    Kod:
                                                    Jeżeli podczas pełnego hamowania sterownik układu hamulcowego oceni sytuację jako niebezpieczną dla samochodów jadących z tyłu, światła hamowania automatycznie zaczną migać.
                                                    Po wyhamowaniu samochodu do prędkości poniżej ok. 10 km/h lub po całkowitym zatrzymaniu samochodu, światła hamowania przestają migać i włączają się światła awaryjne. Ponowne przyspieszenie lub ruszenie z miejsca spowoduje automatyczne wyłączenie świateł awaryjnych.
                                                    Sprawdziłem dzisiaj i rzeczywiście przy ostrym hamowaniu światła sobie migają

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X