Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Auto obsługuje nowy system diagnostyczny, sam diagnosta nie może włączyć danej funkcji, gdyż ta jest uruchomiona po połączeniu z serwerem skody i wykupieniu odpowiedniego klucza aktywacyjnego dla danego nr seryjnego auta.
    O matko! Czego to oni już nie wymyślą, żeby uprzykrzyć życie przeciętnemu użytkownikowi. Kolejna rzecz na liście, która powoli zaczyna u mnie dyskwalifikować O3 - zaraz za belką skrętną z tyłu.
    Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
    a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
    Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
    O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Bogol
      żadnej z opcji dodatkowych która polega tylko na odblokowaniu funkcji systemowo- np.cornery nie uda się włączyć poza serwisem, tak jak dotychczasowych Octawiach

      Auto obsługuje nowy system diagnostyczny, sam diagnosta nie może włączyć danej funkcji, gdyż ta jest uruchomiona po połączeniu z serwerem skody i wykupieniu odpowiedniego klucza aktywacyjnego dla danego nr seryjnego auta.
      może to być prawda bo wiem że nawet przy zerówce żeby skonfigurować i włączyć wszystkie opcje w aucie, serwis musi się połączyć z centralą
      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez adaś
        Auto obsługuje nowy system diagnostyczny, sam diagnosta nie może włączyć danej funkcji, gdyż ta jest uruchomiona po połączeniu z serwerem skody i wykupieniu odpowiedniego klucza aktywacyjnego dla danego nr seryjnego auta.
        O matko! Czego to oni już nie wymyślą, żeby uprzykrzyć życie przeciętnemu użytkownikowi. Kolejna rzecz na liście, która powoli zaczyna u mnie dyskwalifikować O3 - zaraz za belką skrętną z tyłu.
        No to akurat kolego wprost ochrona swoich dóbr przez producenta, naturalnie sam bym chciał włączyć sobie za darmochę, niejako bezprawnie, ale nie można mieć żalu do właściciela produktu ze chce chronić go przed oszustwem- to zupełnie jak piractwo .

        Przyzwyczailiśmy się że można dostać coś za free nie płacąc za to, ale producent doszedł jak temu zapobiegać, aby kasa za jego produkt nie wyciekała bokiem, naprawdę nie można mieć żalu.
        Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
        Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
        Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

        Komentarz


        • #29
          Bogol,

          A kiedy planowany odbiór autka?
          jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

          Komentarz


          • #30
            TG23 produkcja, więc gdzieś za 21 dni
            Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
            Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
            Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Bogol
              żadnej z opcji dodatkowych która polega tylko na odblokowaniu funkcji systemowo- np.cornery nie uda się włączyć poza serwisem, tak jak dotychczasowych Octawiach
              ... ciekawe ... do kiedy
              w Golfie 7 wystarcza VCDS w wersji 12, w O3 jest ten sam bordnetz 5Q0 937 084 - więc IMHO bzdury wypisujesz oparte na tym co Ci powiedzieli w ASO. Oni owszem jak mają VAS to muszą się połączyć z serwerem - tak jest nawet dziś w O2FL, czy w SII, ponieważ VAS to takie narzędzie dla dzieci typu: chcesz uruchomić to i tamto to najpierw połącz się z serwerem i naciśnij czerwony guzik, idź na kawę i przyjdź za pół godziny. A jak przypadkiem nie ma takiej opcji w menu - to się mówi że się nie da w tym aucie i tyle. Liczników też się nie dało przekodować. Z resztą, po co ja się tu produkuję???
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                no zobaczymy- auto świeże coś zapewne utrudnili, ale Polak potrafi... a kolega niech sobie tak ciśnienie nie podnosi tym produkowaniem

                wywiad robiłem szerzej niż od sprzedawcy który zapewne wolałby mi to sprzedać niż włączyć za darmochę.
                Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                Komentarz


                • #33
                  naprawdę nie można mieć żalu.
                  Oczywiście, że można - z mojego punktu widzenia jest to krok w tył. Ale może jest tak jak pisze Enriquez i wystarczy VCDS 12. Pożyjemy, zobaczymy.
                  Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                  a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                  Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                  O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                  Komentarz


                  • #34
                    Przy okazji "zabawy" z nowym Seatem Leonem FR przez przypadek odkryłem (bo radio jest takie same jak skodowskie Bolero) ,że wciśnięcie przycisku CAR + MENU przez parę sekund powoduje wejscie w tryb serwisowy i jest możliwy update radia. Sprawdziłem i w O3 z Bolero też to działa :-) wprawdzie nowego softu nie ma ale wiadomo jak to wgrać. Pewnie jakieś mody będą :-)
                    Pozdrawiam,

                    Bomber
                    __________________
                    O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                    + "Lodówka" :-)

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Enriquez
                      Z resztą, po co ja się tu produkuję
                      Kolego a masz już może 12 ?? coby trochę pomodzić i sprawdzić czy się da ??
                      Pozdr. Przemek

                      Komentarz


                      • #36
                        12 jest póki co cały czas w statucie "Beta".

                        Zamieszczone przez Enriquez
                        ... ciekawe ... do kiedy
                        Ciekawe... Skąd taka nadzieja się u Ciebie wzięła...

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez dato
                          12 jest póki co cały czas w statucie "Beta".
                          Szkoda, bo jest kilka pierdół, które chętnie bym zmienił, pomijając już nawet dokładanie czegoś z wypasu (no może poza cornerami) ale np: składanie i rozkładanie lusterek, spryski reflektorów itp.
                          Pozdr. Przemek

                          Komentarz


                          • #38
                            podjeżdżaj to się zobaczy
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              podjeżdżaj to się zobaczy
                              coś się Wam udało zdziałać?
                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                              Komentarz


                              • #40
                                Enriquez, Jarku masz rację razem z Michałem ostatnio trochę grzebalismy w mojej 7 i na chwile obecną tak naprawdę na szybko kilka funkcji zostało włączonych np coming home na halogeny z xenonow, automatyczne włączanie czujnika światła dla coming bo wcześniej trzeba było samemu nacisnąć na długie aby coming oświetliło drogę do domu,teraz jeśli uważa że jest wystarczająco ciemno sam to robi-wygoda, otwieranie szyb z pilota tego też nie było(wersja higline). Nie starczyło czasu na aktywowanie czujnika deszczu aby zamykał szyby.a można jeszcze dużo dużo więcej. ..

                                Komentarz


                                • #41
                                  Panowie, z ciekawości, czy takie zabawy mogą wpłynąć na gwarancję? Tzn. zostają jakieś logi, że ktoś grzebał w systemie?


                                  Moja RSka: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77117

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    doświetlanie zakrętów halogenami

                                    Instrukcja akytwacji doświetlania zakrętów halogenami , procedura sprawdzona , działa.
                                    stemei.de .Fahrzeugcodierungen .Codierungsservice .VW AG Diagnosepartner - Stefan Meier - Abbiegelicht über Nebelscheinwerfer - Fahrzeug Codierungen Freischaltungen VAG Fahrzeugmodelle

                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      brongo, wyskakuje
                                      - Fehler 404 -
                                      Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez ELM0
                                        brongo, wyskakuje
                                        - Fehler 404 -
                                        Usuń kropkę z końca adresu.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Na brytyjskim forum skody jest taki temat, gdzie człowiek pokazuje jak włączyć kilka funkcji. Może ktoś z Was potestować jak ma ochotę. Ja jeszcze nie mam na czym

                                          http://www.briskoda.net/forums/topic...ed-and-tested/
                                          SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                          SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            ale co to za funkcje?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez mac_aaron
                                              Zamieszczone przez ELM0
                                              brongo, wyskakuje
                                              - Fehler 404 -
                                              Usuń kropkę z końca adresu.
                                              Dzięki, poszło
                                              Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez andriu21tg
                                                automatyczne włączanie czujnika światła dla coming bo wcześniej trzeba było samemu nacisnąć na długie aby coming oświetliło drogę do domu
                                                Mam pytanie do coming home. Skoro trzeba coś zmieniać żeby oświetlały to jak to standardowo wygląda?

                                                Kiedy się włączają ( i analogicznie leaving home)?

                                                Czy np. jak zaparkuje w nocy na zewnątrz to się automatycznie włączają?
                                                Octavia 3 Combi 2.0 TDI

                                                Elegance+Amazing+Canton+Alcantara+Sunset+Elektrycz na klapa bag.+inne dod.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Tak, same się włączają a w opcjach możesz ustawić czas świecenia. Włączają się jak masz przełącznik w pozycji AUTO. Leaving home: otweirasz samochód i się świecą tyle sekund ile masz ustawione. Coming home: parkujesz, wyłączasz silnik, wyjmujesz kluczyk i wychodzisz, po otwarciu drzwi się włączają i świecą aż nie zamkniesz samochodu, ale chyba maksymalny czas też jakiś jest nie pamiętam ;] Zauważyłem za to, że jak trochę dłużej w samochodzie siedzisz po wyjęciu kluczyka to się nie zapalą, ale nie liczyłem po jakim czasie ;>
                                                  Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
                                                  Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    poldolot dzieki za info.

                                                    Tak własnie sądziłem, dlatego też miałem wątpliwości co to za problem z tym:

                                                    "andriu21tg napisał/a:
                                                    automatyczne włączanie czujnika światła dla coming bo wcześniej trzeba było samemu nacisnąć na długie aby coming oświetliło drogę do domu"
                                                    Octavia 3 Combi 2.0 TDI

                                                    Elegance+Amazing+Canton+Alcantara+Sunset+Elektrycz na klapa bag.+inne dod.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X