Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Gustaw78

    Czy ktoś podpowie?
    Korzystałem z list modyfikacji modeli przed liftem i wszystko co chciałem mi działa (Staging, auto lock, stoper, obroty dmuchawy na auto, litry do zatankowania). Muszę jeszcze hhc dorobić.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

    Była O3 FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-8-tsi-by-flcn

    Jest SIII FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...si-190-by-flcn

    Komentarz


    • stoper, obroty dmuchawy na auto, może ktoś wstawić kodowanie dla OIIIFL
      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Langusta Zobacz wpis
        stoper, obroty dmuchawy na auto, może ktoś wstawić kodowanie dla OIIIFL
        2 Enabling fan (blower) speed display in AUTO mode

        Controller 08 - HVAC
        07 - Coding
        Byte 11 Bit 6 - Blower Status Display in Auto-Mode active - enable

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

          2 Enabling fan (blower) speed display in AUTO mode

          Controller 08 - HVAC
          07 - Coding
          Byte 11 Bit 6 - Blower Status Display in Auto-Mode active - enable
          Dzięki, sprawdzę przy czasie
          Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Langusta Zobacz wpis

            Dzięki, sprawdzę przy czasie
            Zrobione kilka Adaptacji + Kodowań, kilka forum i można działać...
            Teraz sprawdzam wyłączenie SS pod VCDS 17...

            Komentarz


            • OzA jeszcze raz dzięki za stagging, może później uda się i inne, pozdrawiam
              jmors44

              Komentarz


              • Kodowania i Adaptacje dla zainteresowanych.

                MK7 - kodowanie i adaptacje - OBDeleven Polska OBDeleven Polska - Informacje
                Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis
                  Mam problem z adaptacją: Permanently Disable Start-Stop.
                  Używam VCDS 17.1.3 ale nie znalazłem linii – IDE08348 -Start/Stop. W VCDS 15.7 jest taka linia ale nie działa.

                  Znalazłem 2 sposoby:

                  1. Available with VCP (Vag Can Pro) as an OCF (One Click Function) Works with VCDS as below
                  ·Go to Module 19 (Can Gateway)
                  ·Adaption
                  ·Go to Kanaal: Start_stop_voltage_limit (każda inna nazwa ze start/ stop – IDE08348 -Start/Stop)
                  ·change to 12.1V ( standaard is 7.6V)
                  The Start-Stop will show as disabled because the energy requirement from the car is too high, which is not an error but a valid reason for SS to be disabled.

                  2. Znalazłem coś takiego - potrzebna zmiana wartości z -50 na 50:
                  image.png.ad5b5661e054894ce5ecbc44596dbe8b.png
                  image.png.5363c945924e67345324eacc9b905059.png
                  Robił ktoś już sposobem nr 2?
                  Sposób nr2 na SS u mnie działa


                  Kolejna Adaptacja:
                  Tylne lampy hamulca "Leuchte20BR LA71, Leuchte21BR RC8" były ustawione dodatkowo jako oświetlenie pozycyjne tylne (moc świecenia jako żarówki pozycyjne ustawione na 16).
                  Sprawdzałem czy lampy mają cały ring (pełny ring lampy) - widoczne było mocniejsze świecenie żarówek lamp STOPU od pozostałych lamp pozycyjnych i przeciwmgielnych.
                  Ustawiłem żarówki "Leuchte20BR LA71, Leuchte21BR RC8" na funkcje pozycyjnych z moc świecenia 16 ale świecą tylko jak żarówki hamulca z mocą 100 (regulacja mocy nic nie daje - świecą jak na 100 albo wyłączone przy wartości 0).
                  Włączenie oświetlenia pozycyjnego i wciśniecie hamulca nie powoduje różnicy w świeceniu lamp STOPU (jedna moc dla pozycyjnych i hamulca - moc 100).
                  Skasowałem opcje pozycyjnych dla lamp STOPU "Leuchte20BR LA71, Leuchte21BR RC8" i teraz nie świecą jako pozycyjne ( są wyłączone dla oświetlenia pozycyjnego) tylko świecą jako STOP wtedy jak wcisnę hamulec.

                  Podobna konfiguracja na lampach przeciwmgielnych "Leuchte26NSL LA72, Leuchte27NSL RC6" i tutaj działaj jako lampy pozycyjne (lekko przyciemnione - moc podobna do lamp pozycyjnych) i normalnie jako przeciwmgielne mocniejsze świecenie przy włączonym oświetleniu dla lamp przeciwmgielnych.

                  Wiecie jak poprawić lampy hamulca aby były tez pozycyjnymi (z mocą świecenia jak lampy pozycyjne) i mocnym światłem STOP?
                  P?
                  Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                  Komentarz


                  • a mogę uruchomić LANE ASSIST ? dodam że mam wszystkie kamerki w szybie i lusterku ...?

                    Komentarz


                    • Warto sprawdzić czy zadziała
                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                      Komentarz


                      • daj autoscan to obadam

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Langusta Zobacz wpis
                          Warto sprawdzić czy zadziała
                          z tego co szukałem to tak , tym bardziej że w wersji style z pakietem amazing -wszysto co potrzebne jest by załączyć uśpione funkcje .....kurde warto poszukać kto zakoduje - jasna rzecz nic za darmo
                          Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                          Komentarz


                          • w wersji style + amazing niema takiej możliwości jak niema kamery na szybie

                            Komentarz


                            • Lampy STOP ustawione jak w tabeli ale żarówki świeca na 100% podczas świateł postojowych (ustawiona wartość 18).
                              Wciśniecie hamulca - żarówki świecą tak samo (ustawiona wartość 100)


                              Co mam do sprawdzenia, zmiany aby żarówki STOP były też światłem pozycyjnym?
                              Załączone pliki

                              Komentarz


                              • Witam,
                                mam ndzieję ,że tym postem nie zaśmiecam forum. Proszę mi wybaczyć gdyż jestem nowy. Szukam osoby z Łodzi lub okolic ,która zajęła by się włączeniem dodatkowych funkcji takich jak doświetlenie zakrętów czy coming leaving home.
                                Moje auto to Skoda octavia III rok 2015 .

                                serdecznie pozdrawiam

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
                                  w wersji style + amazing niema takiej możliwości jak niema kamery na szybie
                                  moje zestawienie czujników szyba , ramie lusterka ,i lusterko :

                                  Pierwsze foto - sprawdziłem - sensory związane ze światłami i wycieraczkami
                                  1.jpg

                                  Drugie foto : Kamera ! ? , nad kamerą - nie wiem , w lusterku - nie wiem
                                  2.jpg

                                  No i znalazłem coś takiego
                                  Link
                                  Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                  Komentarz


                                  • na tym nie uruchomisz line assist

                                    Komentarz


                                    • to do czego służy ta kamera , a jaka jest potrzebna do lane assist - możesz minimalnie więcej napisać ?

                                      Komentarz


                                      • ta jest do automatycznej zmiany świateł długie - mijania. i ma adres 20. tak która jest potrzebna do LA wygląda tak ai ma adres A5.



                                        Komentarz


                                        • Czy ktoś we Wrocławiu albo okolicach może dokodować kilka rzeczy? Generalnie pytam od roku Dalej nie ma nikogo w mieście?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis
                                            Czy ktoś we Wrocławiu albo okolicach może dokodować kilka rzeczy? Generalnie pytam od roku Dalej nie ma nikogo w mieście?
                                            Co chcesz zrobić?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
                                              ta jest do automatycznej zmiany świateł długie - mijania. i ma adres 20. tak która jest potrzebna do LA wygląda tak ai ma adres A5.



                                              na tej zwyklej kamerze mozna miec automatyczne zmiany świateł długie - mijania, mam taka w B8

                                              Załączone pliki
                                              Ostatnio edytowany przez OrsonTSI; 15094.
                                              OII 1,4 TSI Elegance

                                              KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                              Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                              Komentarz


                                              • Witajcie. Czy jest ktos z okolic Krakowa kto podejmie sie sprawdzenia w mojej O3 FL kodowania jakis ukrytych funkcji? Pozdro

                                                Komentarz


                                                • Panowie,
                                                  Jest ktos w stanie w Warszawie/Piasecznie zakodowac mi:
                                                  - prędkość dmuchawy w auto
                                                  - ch/lh
                                                  - hill hold control
                                                  - ilość paliwa do zatankowania
                                                  - przyciemnienie led przy kierunku
                                                  - awaryjne i migający stop przy awaryjnym hamowaniu
                                                  - doswietlanie zakretow przeciwmgielnymi
                                                  Pacjent: 03FL ambietne + amazing

                                                  Bede wdzieczny za PW jesli ktos posiada kabelek

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                                    Co chcesz zrobić?
                                                    Niestety po prawie trzech latach na forum dalej nikogo takiego nie ma - grube to forum nie ma co

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X