Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis

    Niestety po prawie trzech latach na forum dalej nikogo takiego nie ma - grube to forum nie ma co
    Napisz listę adaptacji jaka ciebie interesuje (wiadomość powyżej - zakodować kilka rzeczy to zbyt ogólna informacja).
    Bedzie łatwiej podać ci potrzebne informacje do twoich adaptacji

    Adaptacje jakie mnie interesowały znalazłem na tym forum lub kilku innych, więc jeśli się chce to można zrobić.
    .
    Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

    Komentarz


    • Mez Ty ogarnięty jesteś czy coś z Tobą nie halo? Napisałem Ci już dawno na maila po czym po 3 tygodniach odpowiedziałeś, że nic z tego nie umiesz zrobić!!!!

      Chciałbym najbardziej wyłączyć xenony w CH/LH, może przyciemnienić led przy kierunku czy zrobić opuszczanie lusterka przy wstecznym - mam 2014 rok model raczej 2015.
      Nie mam Vcds.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis
        Mez Ty ogarnięty jesteś czy coś z Tobą nie halo? Napisałem Ci już dawno na maila po czym po 3 tygodniach odpowiedziałeś, że nic z tego nie umiesz zrobić!!!!

        Chciałbym najbardziej wyłączyć xenony w CH/LH, może przyciemnienić led przy kierunku czy zrobić opuszczanie lusterka przy wstecznym - mam 2014 rok model raczej 2015.
        Nie mam Vcds.
        Kierujesz posty do mnie, więc odpowiadam.
        I tak jak napisałem na prywatnej twoich adaptacji nie robiłem, nie znaczy że ktoś inny ich nie robił.
        Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
          Panowie,
          Jest ktos w stanie w Warszawie/Piasecznie zakodowac mi:
          - prędkość dmuchawy w auto
          - ch/lh
          - hill hold control
          - ilość paliwa do zatankowania
          - przyciemnienie led przy kierunku
          - awaryjne i migający stop przy awaryjnym hamowaniu
          - doswietlanie zakretow przeciwmgielnymi
          Pacjent: 03FL ambietne + amazing

          Bede wdzieczny za PW jesli ktos posiada kabelek
          Nie mogę na PW do Ciebie zatem tą drogą. Zapraszam na Baletową przy Puławskiej, jutro po 20.
          Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
          Samochody:
          Astra F cabrio Bertone 1,6
          O3 2,0TDI CKFC
          Była:
          O2FL 1,4TSI CAXA

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pio900 Zobacz wpis

            Nie mogę na PW do Ciebie zatem tą drogą. Zapraszam na Baletową przy Puławskiej, jutro po 20.
            Ja wyslalem PW, doszlo?

            Komentarz


            • Panowie pytanie - czy ktoś kodował CH/LV w Octaviach bez czujnika zmierzchu ?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez ikar94 Zobacz wpis
                Panowie pytanie - czy ktoś kodował CH/LV w Octaviach bez czujnika zmierzchu ?
                Można to zrobić na dwa sposoby:
                - na manetkę od świateł i jest to tylko CH,
                - ustawić pod oświetlenie wnętrza - minus to że świeci się w ciągu dnia.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                  - na manetkę od świateł i jest to tylko CH,
                  Robiles to w O3 FL ? Podaj szczegoly kodowania.

                  Komentarz


                  • W O3 robiłem. Centralka elektryczna 09:
                    Adaptation channel Stored Setting :
                    (1)-Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus - manual/automatic (bez czujnika zmierzchu = manual)
                    (2)-Comfort illumination-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung - active
                    (3)-Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome - 10 s (max 30s)
                    (4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - Low beam (przeciwmgielne jeszcze możliwe)
                    (5)-Comfort illumination-Coming-home Einschaltereignis - Driver door

                    Funkcja działa jak otworzysz drzwi i mrugniesz długimi światłami
                    Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                    Komentarz


                    • Dzięki za odpowiedz, oba sposoby znam ale zastanawiałem się czy jest może opcja włączenia CH/LH po naciśnięciu pilota zamknij/otwórz 3 godziny z kablem przy autku ale nie udało się wykombinować ...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez ikar94 Zobacz wpis
                        Dzięki za odpowiedz, oba sposoby znam ale zastanawiałem się czy jest może opcja włączenia CH/LH po naciśnięciu pilota zamknij/otwórz 3 godziny z kablem przy autku ale nie udało się wykombinować ...
                        Ja zrobiłem przednie przeciwmgielne i tylne wsteczne jako oświetlenie wnętrza:
                        Leuchte12NL LB45 Lichtfunktion C12, "Interior Light"
                        Leuchte12NL LB45 Dimmingwert CD12, 100
                        Leuchte12NL LB45 Dimming-Direction CD12, Maximize
                        Leuchte13NL LB5 Lichtfunktion C13, "Interior Light"
                        Leuchte13NL LB5 Dimmingwert CD13, 100
                        Leuchte13NL LB5 Dimming-Direction CD13, Maximize


                        Leuchte 28 SL Lichtfunktion B „Interior Light“
                        Leuchte 29 SL Lichtfunktion B „Interior Light“

                        Dimming-Wert GH: 100 (case LED 126)
                        Dimming-Direction GH: Maximize

                        Komentarz


                        • Cześć. Aktywacja modułu haka holowniczego OIII FL. Pomoże ktoś? Najchętniej dolnośląskie, opolskie.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez bob_best Zobacz wpis

                            na briskodzie dyskutowałem na ten temat:
                            Tyre pressure monitoring - Page 2 - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA



                            W jednym z postów ktoś podał kodowania dla TPMS i stwierdził, że udało Mu się to uruchomić:
                            "- TPM:
                            1. 03 ABS Brakes
                            2. STG Adaptation -> function 10
                            3. Choose Tire pressure monitoring display
                            4. verified Store value is 2
                            5. the same value stored is on Tire pressure monitoring display;tire selection

                            in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002

                            to see the menu in bolero :
                            1. 5F Information
                            2. STG Adaptation -> function 10
                            3. Choose (13) - Vehicle function list BAP-tire_pressure_system_0x07
                            4. Set value to active
                            verified if (14)-Vehicle function list BAB-tire_pressure_system_0x07_msg_bus have value: Suspension data bus

                            1. 5F Information
                            2. STG Adaptation -> function 10
                            3. Choose (56)-Vehicle menu operation-menu_display_rdk
                            4. Set value to active
                            verified if this option is actiated: (58)- Vehicle menu operation-menu_display_rdk_over_threshold_high

                            1. 17 Instruments
                            2. STG Long Coding -> function 7
                            3. Byte 04
                            4. Enable bit 0 -> Indirect Tire Pressure Monitoring System(TPMS) instaled."
                            Zrobiłem wg powyższego, pojawiła się kontrolka na zegarach ale mruga i po chwili pali się na stałe.
                            W menu radia w zakładce opony NIE ma wyświetlonego przycisku SET - czyli do ustawienia ciśnienia. Czy coś jeszcze należy dokodować żeby się to pojawiło w bolero ? Wam się pojawiło od razu ?

                            Przy tej wartości 5. the same value stored is on Tire pressure monitoring display;tire selection u mnie jest 1 i nie mogę tego zmienić bo wywala komunikat o braku dostępu.

                            I nie bardzo kumam to (nic u siebie nie zmieniłem) in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002
                            U mnie na ostatnich 3 bitach nie ma wartości 004002


                            EDIT :

                            Ok, mój błąd. Zaznaczyłem na innym bajcie "direct Tire Pressure Monitoring System(TPMS) instaled."


                            Teraz w bolero jest przycisk SET ale dostaje komunikat "Funkcja tymczasowo nie dostępna"


                            Czy po przejechaniu iluś km system się aktywuje/przyuczy, i dopiero będzie możliwe ustawienie odpowiedniego ciśnienia przyciskiem SET ?



                            Pomoże ktoś ?

                            Pozdr,
                            Lukas
                            Ostatnio edytowany przez Lukas345; 44046.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                              Ja zrobiłem przednie przeciwmgielne i tylne wsteczne jako oświetlenie wnętrza:
                              Leuchte12NL LB45 Lichtfunktion C12, "Interior Light"
                              Leuchte12NL LB45 Dimmingwert CD12, 100
                              Leuchte12NL LB45 Dimming-Direction CD12, Maximize
                              Leuchte13NL LB5 Lichtfunktion C13, "Interior Light"
                              Leuchte13NL LB5 Dimmingwert CD13, 100
                              Leuchte13NL LB5 Dimming-Direction CD13, Maximize


                              Leuchte 28 SL Lichtfunktion B „Interior Light“
                              Leuchte 29 SL Lichtfunktion B „Interior Light“

                              Dimming-Wert GH: 100 (case LED 126)
                              Dimming-Direction GH: Maximize
                              Jedyny sposob poki co ktory dziala z o3 fl. Zastanawiam sie czy mozna podmienic swiatla i wtedy dla przodu aby wlaczaly sie dziennie a dla tylu pozycje standardowe...

                              Komentarz


                              • Witajcie.
                                to chyba jeden z banałów, ale szukajka nie pomogła...
                                da sie w O3FL włączyć corner lights?
                                Bo gość w ASO twierdzi, że kiedyś się dało ale teraz już nie. Jestem na 99% pewien że mnie bajeruje, ale chcę mieć pewność zanim będę się z nim kłócił :P
                                Skoda Octavia 5E 18" 2.0 TDI DSG 4x4
                                Honda Civic FN2 08" TypeR

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Dedis Zobacz wpis
                                  da sie w O3FL włączyć corner lights?
                                  da, nawet Langusta ma w O3FL wł przez ASO
                                  Dawid
                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis

                                    Zrobiłem wg powyższego, pojawiła się kontrolka na zegarach ale mruga i po chwili pali się na stałe.
                                    W menu radia w zakładce opony NIE ma wyświetlonego przycisku SET - czyli do ustawienia ciśnienia. Czy coś jeszcze należy dokodować żeby się to pojawiło w bolero ? Wam się pojawiło od razu ?

                                    Przy tej wartości 5. the same value stored is on Tire pressure monitoring display;tire selection u mnie jest 1 i nie mogę tego zmienić bo wywala komunikat o braku dostępu.

                                    I nie bardzo kumam to (nic u siebie nie zmieniłem) in Long Coding the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002
                                    U mnie na ostatnich 3 bitach nie ma wartości 004002


                                    EDIT :

                                    Ok, mój błąd. Zaznaczyłem na innym bajcie "direct Tire Pressure Monitoring System(TPMS) instaled."


                                    Teraz w bolero jest przycisk SET ale dostaje komunikat "Funkcja tymczasowo nie dostępna"


                                    Czy po przejechaniu iluś km system się aktywuje/przyuczy, i dopiero będzie możliwe ustawienie odpowiedniego ciśnienia przyciskiem SET ?



                                    Pomoże ktoś ?

                                    Pozdr,
                                    Lukas
                                    Mam kodowanie z golfa 7 i w instrukcji jest napisane:

                                    13) Seleccionamos el Modulo de Mando : 03 - ABS
                                    14) Seleccionamos Coding : 07
                                    15) Seleccionamos Long Coding Helper
                                    Byte 27 (2 OPCIONES)
                                    -SUSTITUIR en Binario 0 por 1
                                    Ejemplo
                                    01111010 -> 00001010
                                    X111XXXX -> X000XXXX
                                    -Bit 4 Desactivar
                                    -Bit 5 Desactivar
                                    -Bit 6 Desactivar

                                    Byte 28 (2 OPCIONES)
                                    -SUSTITUIR en Binario 0 por 1
                                    Ejemplo
                                    11000000 -> 01000000
                                    1XXXXXXX -> 0XXXXXXX
                                    -Bit 7 Desactivar

                                    Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć czy działa ? Czy wpisanie nieprawidłowych wartości w tych bajtach może uszkodzić sterownik ABS czy po prostu nie przyjmie kodowania ?

                                    Komentarz


                                    • Zamykanie z pilota tylniej klapy bagażnika Škoda Octavia 2018
                                      OBDeleven PRO - zamykanie elektrycznej klapy bagażnika z pilota w Skoda Octavia 2018 - YouTube
                                      Ostatnio edytowany przez Langusta; 11009.
                                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                      Komentarz


                                      • Słuchajcie koledzy mam do was pytanie ,moja octavka jest z 2015 i w niej lusterka rozkładają się za każdym razem po otwarciu auta,sąsiad kupił wczoraj octavkę III z 2013 i u niego lusterka rozkładają się dopiero po przękręceniu kluczyka w stacyjce,więc wnioskuję,że u mnie też da radę tak zrobić ,więc moje pytanie brzmi jak to zakodować

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                                          Słuchajcie koledzy mam do was pytanie ,moja octavka jest z 2015 i w niej lusterka rozkładają się za każdym razem po otwarciu auta,sąsiad kupił wczoraj octavkę III z 2013 i u niego lusterka rozkładają się dopiero po przękręceniu kluczyka w stacyjce,więc wnioskuję,że u mnie też da radę tak zrobić ,więc moje pytanie brzmi jak to zakodować
                                          W menu radia powinno być to do ustawienia, u mnie jest coś takiego:
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • Tylko,że jak to przestawisz to wtedy lusterka po zamknięciu auta się nie złożą ,a mi chodzi o to ,żeby się się składały po zamknięciu,a otwierały dopiero po włożeniu kluczyka do stacyjki,a nie tak jak teraz za każdym razem po otwarciu auta pilotem

                                            Komentarz


                                            • Szybka zmiana loga na silniku Škoda na VW
                                              Link
                                              Ostatnio edytowany przez Langusta; 11009.
                                              Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Langusta Zobacz wpis
                                                Szybka zmiana loga na silniku Škoda na VW
                                                Link
                                                no way az chyba sprawdze u siebie bo jesli tak jest to "ksiegowy mistrzuniu"

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez bl Zobacz wpis

                                                  no way az chyba sprawdze u siebie bo jesli tak jest to "ksiegowy mistrzuniu"
                                                  Daj znać jak wyjdzie zmiana
                                                  Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez bl Zobacz wpis

                                                    no way az chyba sprawdze u siebie bo jesli tak jest to "ksiegowy mistrzuniu"
                                                    Raczej optymalizacja produkcji, robisz jedną część zamiast trzech - w Seacie jest to samo

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X