Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mata bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mata bagażnika

    Zamieszczone przez kwak410
    Też mi się tak wydaje. Dzisiaj zarządzanie produkcją jest na takim poziomie, że to nie problem walić auto za autem w totalnie innych konfiguracjach - wszyscy tak robią. Niektórzy nawet na jednej linii trzaskają różne modele samochodów. Nawet w lakierni roboty mogą malować kolejne samochody na inne kolory - to jest dopiero coś. "Wkładanie" rożnego wyposażenia (oczywiście pod warunkiem, że jest) to pestka !
    No nie do końca tak jest. Prawdą jest ze dziś w fabrykach linie produkcyjne są w stanie wyprodukować różne warianty tego samego produktu ale zazwyczaj w danej chwili jada serie konkretnej wersji produktu po czym linie są szybko przezbrajane i zaczynają produkcje innej wersji. Czasem przezbrojenie trwa dłużej bo nie zmienia się tylko wersji ale na przykłada cały produkty (inny rozmiar etc).

    Oczywiście produkcję najlepsi planują w tak zwanym trybie 'to demand' - czyli w odpowiedzi na potrzeby rynku ale dalej daną wersje produkuje się seriami żeby uniknąć przezbrajania lini za często lub pomyłek o które łatwiej w takich sytuacjach. Dodatkowo każda seria ma minimalna ilość produktów jaką się produkuje. Jeśli zapotrzebowanie jest dużo poniżej tego minimum to bardzo często taki produkt nie jest planowany do produkcji.

    Jestem w stanie sobie wyobrazić, że tak samo jest z samochodami. Z punktu widzenia kontroli jakość przy ilości opcji jakie mamy dostępne w konfiguratorze planowanie wersjami wyposażenia jestem w stanie sobie wyobrazić. Wtedy elementów zmiennych jest znacznie mniej i łatwiej jest sterować a także nadzorować produkcje.

  • #2
    mata bagażnika

    Witam szanownych forumowiczów, od 3 dni stałem się posiadaczem O3, kiedy zamawiałem auto pominąłem matę bagażnika i teraz mam dylemat czy kupić oryginalną czy skusić się na zakup od innego producenta interesuje mnie mata gumowa, na alledrogo jest dość spory wybór i trudno mi się zdecydować, może ktoś poradzi jakie rozwiązanie zastosować. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

    Komentarz


    • #3
      Ori ma owiele lepsze wykonanie. Ale wydaje mi sie ze nie ma co przeplacac. Smialo kupuj zamienik to tylko ma chronic bagaznik :wink:
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
      przedstawiam smerfetke

      Komentarz


      • #4
        Jeszcze miesiąc temu praktycznie mat do bagażnika dla O3 na allegro nie było, nic oprócz ORI, a w mojej O1 taka mata zdała świetnie egzamin (allegro za 50zł jakiś zamiennik). Zatem ucieszyłem się jak w końcu zaczęły się pojawiać aukcje i już jedną matę dla siebie zamówiłem tutaj: Link Czekam teraz aż do mnie przywędruje kurierem to dam znać jak to wygląda.

        Mata ori ma jeden wielki minus, brak rantów, gdzie jak coś się wyleje to od razu leci do bagażnika. Pamiętam jak w O1 coca-cola w zgrzewce była gdzieś nieszczelna i tak z niecały litr się wylał na matę. Dzięki rantom wystarczyło trochę wchłonąć napój w ścierki, ostrożnie matę wyciągnąć, na bezdotykowej myjce przelecieć karcherem i gotowe Bez rantów pewnie cały bagażnik i wykładzina do dzisiaj by się kleiła.

        Komentarz


        • #5
          mascotte, nie warto. Różnie przeznacz no dowolny cel
          Jak kupowałem do siebie to też różnica byłą spora. Jednak najlepiej jakbyś przed kupnem przymierzył. Powinieneś mieć w "sąsiedztwie" sklep z gumami do O3. A i ja mam u siebie nie gumową tylko jakąś taką twardą, a tylko od środka/góry jest tworzywo po którym nic się nie ślizga. Gratki
          Pisał Sebastian

          Komentarz


          • #6
            neoXs daj znać koniecznie jak będziesz ją miał, czy jest dobrze dopasowana do kształtu kufra.
            Pozdrawiam
            Tomek

            Komentarz


            • #7
              mascotte, mam u siebie matę firmy Rezaw-plast i jestem zadowolony.
              Wydaje się, że to taka - Link
              Jest wykonana z miękkiej gumy, więc nie przeszkadza w uniesieniu podłogi co by do koła się dostać.
              obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
              wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

              Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

              Komentarz


              • #8
                Mata dzisiaj przyszła, jutro postaram się ją wsadzić do auta to zdam relację :P jak będzie okazja to i foto walnę

                Komentarz


                • #9
                  Czekamy
                  Pozdrawiam
                  Tomek

                  Komentarz


                  • #10
                    czekamy
                    Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                    Komentarz


                    • #11
                      neoXs jak tam ? Pasuje?
                      Ciekawi mnie, bo jak jest ok. to ja też zamawiam.
                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        Ok mata wsadzona do bagażnika i pasuje idealnie materiał, który ma zapobiegać ślizganiu się spisuje się w swej roli Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Poniżej przesyłam zdjęcia jak to u mnie wygląda.







                        Dodam jeszcze tylko, że mata przyjechała do mnie zwinięta w kartonowym opakowaniu więc jeszcze się prostuje, stąd na 3 zdjęciu przy tylnej ścianie jest jeszcze nieco zniekształcony fragment maty.

                        Komentarz


                        • #13
                          Dorzucę swoje kilka groszy do tematu. Mam taką samą matę ale proponuję Wam zwrócić uwagę na sposób użytkowania na przykładzie mojego kolegi który też kupił taką samą ale do "paska". (kupowaliśmy razem w tym samym sklepie). On intensywnie użytkuje bagażnik wożąc "sprzęt do nurkowania. Efekt - środkowa część zapobiegająca ślizganiu powycierała się (zmechaciła) jest teraz łysa. Wizualnie do d.............y. Natomiast moja mniej eksploatowana jest nadal OK tak więc polecam.

                          Komentarz


                          • #14
                            A czy ktoś z Was widział na żywo oryginalną matę Skody do Octavii Combi?
                            Chodzi mi o akcesorium: "Rozkładana gumowa/tekstylna dwustronna mata podłogi bagażnika 5E9 061 210 "
                            http://www.skoda-auto.pl/models/nowa...ykladziny.aspx

                            Ciekawi mnie ta "rozkładalność" - czy pasuje to do podwójnej podłogi w Octavii?
                            Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                            Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                            Komentarz


                            • #15
                              neoXs dzięki za fotki. Dziś zamówię sobie taką matkę.

                              [ Dodano: Sob 31 Sie, 13 22:19 ]
                              neoXs w jakim czasie od zamówienia dotarła do Ciebie mata? Swoją zamówiłem w piątek i ciekawi mnie kiedy mogę spodziewać się dostawy.

                              [ Dodano: Sro 04 Wrz, 13 19:16 ]
                              Już dostałem . Pasuje idealnie.
                              Pozdrawiam
                              Tomek

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X