Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przygotowanie pod GSM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przygotowanie pod GSM

    U mnie w grudniu minie 3 latka i już w serwisie mnie poinformowali że trzeba będzie wymienić płyn hamulcowy. Dajcie jakieś fotki wysprzęglika i info gdzie go znajdę żebym się mu przyjrzał przed i po wymianie.

  • #2
    Przygotowanie pod GSM

    Podczas zamawiania OIII (auto sluzbowe) w specyfikacji miałem następujący opis:
    PrzygotowaniepodtelefonGSM(bezobsługigłosowej,bezp ołączeniazantenązewnętrzną,bezPhonebox–bezwzmacnia niasygnałuGSM,uchwytnamultimedia,Bluetooth.
    Sądziłem, że będzie podstawowy zestaw Bluetooth i ze będzie działał jak w każdym moim poprzednim aucie. Jakie było moje zdziwienie po odebraniu auta, gdy okazało się że po kliknięciu w opcje Bluetooth (mam dotykowy Bolero) ukazał się komunikat: "brak telefonu GSM". W skodzie powiedzieli, ze trzeba coś jeszcze dokupić żeby to działało jak trzeba. Czekam na cenę.... Byc moze okaze sie ze lepiej domontowac inny zestaw, np nokia. Czy ktoś miał podobny problem? Co radzicie?
    Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

    Komentarz


    • #3
      kliknij w opcje Phone i sparuj telefon z samochodem
      Black magic

      Komentarz


      • #4
        gdyby to było takie łatwe... Kliknąć menu, ustawienia, Bluetooth i wyświetla się komunikat telefon jest niedostępny....
        Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

        Komentarz


        • #5
          Bluetooth i uchwyt powinieneś mieć , więc dziwne ,że nie widzi tel auta i na odwrót. Próbowaleś z innymi telefonami? Chyba ,że tylko wiązki do modułów wstawili i to jest ta podstawowa wersja przygotowania pod GSM. Jeżeli nie ma rzeczywiście BT to wstaw sobie oryginał a nie jakąś dodatkowy BT Nokii. Jak masz Bolero i BT to masz wszystko na wyświetlaczu - mega wygodne w obsłudze.
          Pozdrawiam,

          Bomber
          __________________
          O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
          + "Lodówka" :-)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Porschak
            gdyby to było takie łatwe... Kliknąć menu, ustawienia, Bluetooth i wyświetla się komunikat telefon jest niedostępny....
            A telefon masz w opcji "widoczny dla wszystkich..." ?? bo większość telefonów szczególnie Androidy mają domyślnie to wyłączone i są widoczne tylko dla sparowanych urządzeń.

            [ Dodano: Pią 15 Lis, 13 18:45 ]
            Zamieszczone przez Porschak
            Bluetooth.
            Jeżeli jest BT to jest i zestaw :P przynajmniej u mnie tak jest też mam podstawowe przygotowanie + dodatkowo uchwyt na tel.
            Pozdr. Przemek

            Komentarz


            • #7
              Według opisu powinieneś mieć zestaw głośnomówiący bluetooth.
              Pewno masz przycisk PHONE na bolero?
              Po wciśnięciu radio powinno próbowac się połaczyć z telefonem.

              Zaskoczony jestem jakością dźwięku z fabrycznego zestawu.

              Komentarz


              • #8
                Porschak,

                Kolego opcja ta o której piszesz w elegance jest w cenie i BT na pewno jest. Używam tego od pół roku i nie musiałem nic dokupować żeby sparować telefon z Bolero, Tak jak któryś z kolegów napisał sprawdź czy telefon ma włączoną opcję żeby był widoczny dla wszystkich. Ja miałem to wyłączone i też go nie widział.
                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                Komentarz


                • #9
                  Odświeżę temat :roll:
                  Czy ktoś mi powie jak jest z tym BT mam ten sam problem co kolega czyli jak wciskam w radyjku BT to pokazuje komunikat "Brak telefonu" czy jakoś tak oczywiście w tel miałem włączone widoczny , gdzieś na forum czytałem że każde bolero ma BT a tu wychodzi że trzeba coś dokupić.
                  Dzięki.
                  Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                  Komentarz


                  • #10
                    Arturos1984, w wersji elegance BT jest w standardzie, a z Twojego opisu autka wynika, że masz wersję ambition. I za BT trzeba było dopłacić... chyba, że zamawiałeś i masz coś nie tak z telefonem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Z opisu Porschaka wynika, że miał zamówione "PrzygotowaniepodtelefonGSM", co dla Ambition kosztuje 500 zł i wg mnie (jak również pana z saloonu) powinno dawać możliwość łączenia przez BT. Może jest coś, czego nie wiemy? (a wolelibyśmy wiedzieć, gdyż na dniach składamy zamówienie...).
                      Czy na ekranie radia wyświetla się kto dzwoni?

                      Komentarz


                      • #12
                        wyświetla sie kto dzwoni

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam w O3 właśnie tą wersję BT o której pisze kolega w 1 poście. Po sparowaniu z telefonem (Xperia SP- włączone wykrywanie w telefonie przy parowaniu) BT działa bez najmniejszego zarzutu.
                          Może trochę długo łączy się (po uruchomieniu samochodu) ale to detal.

                          Komentarz


                          • #14
                            Czy ktoś już rozwiązał temat tego BT, tzn. Co muszę dokupić żeby działał, mam taką samą opcje co kolega Porschak,
                            Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                            Komentarz


                            • #15
                              Kliknij TELEFON następnie ustawienia a potem BT i będziesz miał opcje WIDOCZNOŚĆ i ustaw jedna z 3 opcji : Widoczny lub niewidoczny lub widoczny przy uruchomieniu.
                              W telefonie tez włącz opcje w BT aby był widoczny i po zabawie. Urządzenia się sparuja i będzie śmigać.
                              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                              Komentarz


                              • #16
                                Lubek24 żeby to było takie proste to bym nie pytał u mnie to wygląda tak jak na zdjęciu.

                                Hmm mam dokupione takie coś "Przygotowanie pod telefon GSM (bez obsługi głosowej, bez połączenia z anteną zewnętrzną, bez Phone box - bez wzmacniania sygnału GSM, uchwyt na multimedia, Bluetooth)" za cenę 500 zł, teraz się zastanawiam za co zapłaciłem te pięć stówek jak nic tak naprawdę nie mam.

                                Teraz moje pytanie jest takie co mam dokupić żeby to hulało.
                                Załączone pliki
                                Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                                Komentarz


                                • #17
                                  u mnie wygląda to tak:
                                  naciskasz phone (zdjęcie 1a ) a następnie ustawienia ( zdjęcie 1a ). Następnie bluetooth ( zdjęcie 1b ) i wyświetla się menu BT. tam jest opcja widoczność ( zdjęcie 1c ) gdzie po kliknięciu masz wybór ( zdjęcie 1d ).

                                  Z tego co widzę u Ciebie jest troszkę inaczej (masz BOLERO ) ale po kliknięciu bluetooth powinno rozwinąć się menu BT i tak je konfigurujesz.

                                  Ale przede wszystkim ustaw w swoim telefonie aby inne urządzenia mogły go znaleźć np. BT z twojego auta
                                  Załączone pliki
                                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    lubek24, tel mam widoczny, u mnie po wciśnięciu bluetooth pokazuje się to co na zdjęciu, wychodzi na to że mam brak BT w Bolero.
                                    Ale niewiem w takim razie co kosztuje aż 500 zł :evil: jak nic z tym zrobić nie można, gdzieś słyszałem że muszę dokupić ale do cholery nie wiem co...
                                    Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      przyjedź w poniedziałek to się ustawi :P

                                      dziś zmieniałem telefon z BB na S4 i też się motałem z tym BT wiec jestem na czasie i mówię Ci są tylko 2 opcje, albo masz źle ustawiony telefon lub w menu BT masz ustawione NIEWIDOCZNY .
                                      BT masz podłączony jedyna różnica między naszymi zestawami, że ja dokupiłem za 100 pln obsługę głosową.

                                      Na zdjęciu które zrobiłeś wciśnij Bleutooth i rozwiń menu i ustaw WIDOCZNY.
                                      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Arturos1984
                                        lubek24, tel mam widoczny, u mnie po wciśnięciu bluetooth pokazuje się to co na zdjęciu, wychodzi na to że mam brak BT w Bolero.
                                        Ale niewiem w takim razie co kosztuje aż 500 zł :evil: jak nic z tym zrobić nie można, gdzieś słyszałem że muszę dokupić ale do cholery nie wiem co...
                                        Witam,
                                        Mam podobną sytuację, próba wejścia w ustawienia BT kończy się komunikatem jak wyżej. Co ciekawe byłem dziś w ASO i po sprawdzeniu po VINie w bazie wyszło, że mam centralkę z BT, więc możliwe, że nie została aktywowana przy doposażaniu. Niestety człowiek, który to potrafi sprawdzić ma urlop... :evil:
                                        Spróbuję jeszcze w innym ASO, sam jestem ciekaw czy mam "bebechy" czy nie.
                                        Jeśli wyjdzie, że brak to wg "systemu" doposażenie w BT to koszt ok 4kpln 8)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Spróbujcie jszcze raz z widocznością telefonu i BT, ale przy WŁĄCZONYM zapłonie. Powinno działać.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Panowie zobaczcie na kolegi zdjęcie radio zamiast przycisku Phone ma Mute czyli nie ma wogóle przygotowania pod telefon GSM jesli by miał to radio by miało zamiast przycisku Mute przycisk PHON nic mu nie ustawicie.
                                            Kolego jeżeli zapłaciłeś 500 zł za przygotowanie pod telefon GSM to reklamuj u sprzedawcy w chwili obecnej nic nie zrobisz. Musisz mieć na radiu przycisk Phon a nie Mute. ]
                                            A tu masz cytat z odpowiedzi skody Polska na temat doposażenia samochodu w zestaw głośnomówiący oryginalny (czyli taki jakiego Ci brakuje).
                                            ".....niestety fabryczny zestaw głośnomówiący jest dostępny tylko w momencie zakupu auta. Późniejsza doposażenie jest niemożliwe."
                                            Przykro mi reklamuj.

                                            [ Dodano: Nie 11 Maj, 14 00:20 ]
                                            Zamieszczone przez fario1969
                                            Spróbujcie jszcze raz z widocznością telefonu i BT, ale przy WŁĄCZONYM zapłonie. Powinno działać.
                                            Nic nie będzie działać opisałem to powyżej brak przycisku PHON na bolero oznacza brak przygotowania pod telefon no chyba, że w fabryce jakiś Czech się pomylił i dał nie to radio i pozostanie wymiana radia. Ale jesli zapomnieli dodać lub salon zapomniał zamówić to kolega nic nie zrobi brakuje modułu blutooth mikrofonu itp. Jedno mnie zastanawia jak kolega zamówił ten pakiet za 500 zł skoro próba jego zamówienia kończy się koniecznością wzieęcia sterowania z kierownicy czyli minimum 100 zł czyli razem 600zł za zestaw głośnmówiący
                                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Koledzy lukaszc2,lubek24, zgadza się ze trzeba mieć przycisk Phone którego ja nie posiadam co się okazało z winy fabryki :evil: , bo w zamówieniu mam a w samochodzie brak , .
                                              Reklamacja już poszła teraz czekam na odpowiedź z SAP R :evil:.


                                              Co do sterowania tel w kierownicy to kolego się mylisz w poniedziałek jeżeli będzie stała jeszcze w salonie to postaram się załączyć fotografię OIII z Bolero w którym jest przycisk Phone i BT a sterowania tel w kierownicy niema.

                                              [ Dodano: Sro 14 Maj, 14 13:10 ]
                                              Lukaszc2 proszę kolego to jest zdjęcie OIII z BT i przyciskiem PHONE a sterowania telefonem w kierownicy brak .

                                              [ Dodano: Sro 14 Maj, 14 13:27 ]
                                              Na margines jeszcze nie dostałem odpowiedzi od SAP na moją reklamację :evil:

                                              [ Dodano: Sro 14 Maj, 14 19:30 ]
                                              No i dostałem odpowiedź od SAP co do mojego przypadku.

                                              W odpowiedzi że na dzień dzisiejszy niema możliwość dołożenia BT poza fabryką :evil: mam otrzymać zwrot pieniążków i gratisowy przegląd gwarancyjn :?
                                              Załączone pliki
                                              Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Panowie chciałem podpiąć się pod temat.
                                                Popełniłem wielki błąd nie biorąc przygotowania pod tel. Jak już lukaszc2 wcześniej zacytował SAP: nie ma możliwości dołożenia....

                                                Zatem przymierzam się do zestawu Bury cc 9048. I tu dwa pytania:

                                                ​​​​​Jaki macie pomysł na miejsce montażu pilota? Deska rozdzielcza bardzo mi się podoba i nie chce jej zeszpacic (stąd wybór zestawu z małymi peryferiami)

                                                Czy ktoś ma i może się wypowiedzieć nr użytkowania?

                                                No chyba że nie Bury...
                                                ​​​​​​
                                                Co myślicie?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ja również posiadam Bolero bez BT i przekonałem się jak uciążliwy jest w dzisiejszych czasach brak kompatybilności samochodu z telefonem,
                                                  zastanawiam się czy jest sens wymiany radio na Bolero z BT? na allegro można takie kupić za 700zł, pozostaje kwestia okablowania do głośników, instalacji mikrofonu,
                                                  nie będzie sterowania telefonem z kierownicy, dodatkowo bujanie się z odsprzedażą swojego Bolero bez BT (ciekawe czy będzie w ogóle ktoś zainteresowany)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X