Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Panoramiczny szklany dach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panoramiczny szklany dach

    Zamieszczone przez Basik_
    Ja właśnie kierowałem się tym żeby było łatwo utrzymać w czystości te turni mają tyle szprych że czyszczenie tego będzie czasochłonne i będą sięzzabijały śniegiem.
    koledzy a coś byście powiedzieli na takiego DOTZA?
    AEZ Felgi Aluminiowe
    Był VW Golf 1.9 TDI ASZ 235 BHP

    Auto Żony Skoda Superb 1.9 TDI 130 BHP

  • #2
    Panoramiczny szklany dach

    Witam serdecznie wszystkich

    Rozważam zakup O3 z otwieranym panoramicznym szklanym dachem w combi oczywiście czy ktoś może jest użytkownikiem takiego egzemplarza ? I może podzielić się wrażeniami z uzytkowania tego dodatku ?

    Komentarz


    • #3
      Ja zamówiłem takiego RS'a i też chętnie się dowiem jak to jest z tym dachem. Czy nie sprawia problemów ?
      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

      Komentarz


      • #4
        mam ten dach w Yeti fajna "zabawka" ale niestety się tłucze (trzeszczy na nierównym)

        na równych jak stół drogach - czyli takich na jakich da się jeździć Skodą ;-) - jest cicho

        natomiast kreta górska droga, ładna pogoda i otwarty cały dach - rekompensuje wszytko

        Komentarz


        • #5
          ketivv a jak ze szczelnością nie mialeś problemu z wodą ? A co do trzeszczenia mocno jest to upierdliwe ???? Próbowałeś coś na to zaradzić??

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez xman
            jak ze szczelnością nie mialeś problemu z wodą ?
            zero problemów

            Zamieszczone przez xman
            A co do trzeszczenia mocno jest to upierdliwe ???? Próbowałeś coś na to zaradzić??
            jak skrzypią uszczelki to trzeba lekko przesmarować jakimś silikonem, bez tragedii 2 może 3 razy do roku (jak myjesz auto z woskiem "na mokro" to problem skrzypienia uszczelek prawie nie występuje)

            trzeszczenie tylko na nierównych drogach, serwis mi z tym nigdy nie pomógł ostatecznie sam go rozkręciłem i przednia szyba była na 3 czy 4 śrubach z 6 które ją mocują lekko popuszczona, pod dokręceniu trzeszczy zdecydowanie mniej ale jakieś tam dźwięki wydaje

            Yeti ma strasznie twarde fabryczne zawieszenie myślę, że to potęgowało "trzaski" po zmianie amorów na miękkie Koni FSD jest lepiej (mniej trzęsie autem)

            najciszej w aucie jest przy otwartym całym dachu ;-) pomijając szum wiatru nie ma żadnych trzasków na nierównej drodze (jest dokładnie tak cicho jak w aucie z całym dachem stalowym, mam 2 szt. Yeti więc mam porównanie)

            gadżet fajny ale drugi raz bym tego nie kupił, technicznie bez większych zarzutów

            ps.
            serwis Skody sobie z tym dachem kompletnie nie radzi, jak mantrę powtarzają "okno dachowe jest bezobsługowe" mnie od początku się nie zamykało po dobroci (po zamknięciu tył okna uchylał się o ok 1 cm do góry) nie umieli się tym zająć sam to ostatecznie zrobiłem, raz okno otwarte stanęło w ok. 40% otwarcia (wyraźny opór, silnik nie mógł go pokonać) też nie umieli pomóc wróciłem do domu mimo zakazu ASO lekko przesmarowałem i na 2 dzień z rana zamknęło się bez problemu
            ASO nie ma w tym zakresie żadnych chęci ani doświadczenia są bezradni

            Komentarz


            • #7
              Ja co prawda w hatchbacku nie mam panoramicznego dachu, tylko w/g cennika jest toElektrycznie sterowane okno dachowe, ale jest dość duże i dla mnie jest to taka mała panorama 8) . Nie mam z nim żadnych problemów, przeżył kilka konkretnych ulew i do środka nie wpadła żadna kropla wody, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Jest bardzo pomocny w szybkim chłodzeniu wnętrza w upalne dni(lepiej niż otwarte boczne szyby, bo nic nie wieje i nie szumi), poza tym rozjaśnia wnętrze auta w słoneczne dni, do tego dodam że dzięki czarnemu dachowi w moim przypadku białe auto wygląda efektowniej. Po pół roku użytkowania mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu, a innym zdecydowanie polecam. Zdjęcia z zewnątrz jak i z wewnątrz z widokiem okna w linku z opisem mojego auta.
              Pozdr.
              Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

              Komentarz


              • #8
                padero, czy to twoje okno dachowe otwiera się także "w tył" czyli odsuwa otwierając otwór w dachu ?

                już znalazłem w sieci iż się otwiera



                całkiem podobnie jak "panoramiczne"

                być może problemy u mnie to wady "tandetności" Yeti bo pod tym względem to całkowita porażka

                Octavia II FL jaką znam która ma podobny przebieg jak i wiek jak moje Yeti to calkiem inne auto pod tym względem

                Komentarz


                • #9
                  ketivv, Tak otwiera się całe na zewnątrz

                  Na tym filmiku, jest dokładnie pokazane jak się otwiera dach w OIII:



                  z tego co się orientuje to w pasku CC i w nowej A3 montują taki sam.
                  Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                  Komentarz


                  • #10
                    Mnie zawsze zastanawialo jak sprawuje sie panoramiczny dach, okno dachowe podczas dachowania. Daje to wystarczajaca ochrone, czy trzeba podpisac klauzule z ubezpieczycielem, ze dachowanie jest wylaczone z ubezpieczenia?
                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                    Komentarz


                    • #11
                      E tam dachowanie jak się otwiera dach to pewnie w cenniku jest opcja katapulta kierowcy i pasażera szczególnie przydatna jak Cię Żona zdenerwuje podczas jazdy 8) 8) 8)

                      Komentarz


                      • #12
                        idas, w autach z oknem dachowym wzmocniona jest kontrukcja słupków i dachu,żeby zachować sztywność i bezpieczeństwo.
                        Moje projekty car detailingowe
                        VW Touran 2.O TDI
                        BMW X6 35d
                        więcej na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam w Superbie - żadnych problemów, jedyną rzeczą na którą zwracam uwagę to w przypadku spadku temperatury poniżej 10C nie otwierać dachu

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez andriu21tg
                            w przypadku spadku temperatury poniżej 10C nie otwierać dachu
                            czemu ?

                            Komentarz


                            • #15
                              A generalnie to on sie otworzy na mrozie ?? Bo moj maly szyber w O1, jak przychodzil mroz to byl zawsze zamkniety i tyle, bo jednak cieplo ucieka przez szybe i uszczelka przymarza. Dach moze byc czysty, ale uszczelka to jest mostek termiczny, ktory musi zamarzac.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                większym mostkiem termicznym jest goła szyba jak uszczelka ;-)

                                tam - w zagłębieniu uszczelek - zbiera się woda z topniejącego śniegu, lodu i niestety przymarza co skutecznie uniemożliwia otwarcie

                                natomiast w "suchym aucie" na mrozie otwierałem nie raz, bez najmniejszych kłopotów
                                jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to przymarznięcie uszczelek

                                Komentarz


                                • #17
                                  ketivv, ja nie otwieram bo służy on głównie jak jest ciepło aby dzieci nie męczyć klimą. W zimę nie widzę takiej potrzeby, inna sprawa jest taka że gdy zamykam go przy temp. dajmy na to te 10C i nie otwieram w mrozy nic mi nie trzeszczy, itd.. jechałem Superbem gdzie dach był otwierany przy niskich temp. co owocowało pracą uszczelek. Przy zamkniętym dachu przy dodatnich temp. układa się (uszczelki są bardziej podatne i ładnie "siadają") dzięki czemu nic nie stuka i trzeszczy..to jest taka moja teoria i pewnie sie z nią nie zgodzisz ale jak na razie działa i jest ok :szeroki_usmiech pewnie jakbym np.palił papierosy pewnie bym otwierał.. na szczęście nie palę

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    w mojej RS, wcięła się roleta i nie chce się otworzyć, mam nadzieje ze wymienią na gwarancji,



                                    Roleta wymieniona na gwarancji w Carsed Siedlce, samochód zastępczy na całe 14 dni naprawy co prawda Fabia 1.2 TSI jest

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Cześć, jestem tu nowy, naszukałem się nieco po forum i nie mogę znaleźć innego podobnego (bardziej aktualnego tematu), więc odgrzewam kotleta, jeśli w złym dziale piszę, to wybaczcie.

                                      Kupiłem O3 polift kombi rs i mam problem z dachem szklanym dzielonym. otwiera się ładnie, ale jak zamykam, odbija się z powrotem i otwiera i tak zostaje.
                                      Może ktoś tak już miał ?
                                      gdzieś na forum już widziałem, że serwis nie pomaga i że smarują (mi też posmarowali ale nie pomogło to nic).
                                      Sam nauczyłem się jak go domykać, ale to loteria.
                                      Ma ktoś pomysł ?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przepraszam za post pod postem, ale z telefonu nie ogarniam edycji. Sprawa dachu chwilowo rozwiązana. Zjawiłem sie na umuwiony termin w aso i odziwo dach sam z siebie zadziałał poprawnie, więc winy dopatruję sie w 3 mozliwoscuach: być może przez osratnie dni dach był extremalnie nagrzany od słońca lub zacinał się od bagromadzonego pyłu w dachu bo auto jakiś czas stało przed sprzedażą pod chmurką, a karscher być może pomógł. Na koniec ostatnia ewentualność, być może ktoś podczas oglądanią łapki wepchnoł pod zamykający sie dach i sie źle usadził. W każdym razie pod aso 8x probowałem tak, jak kilka dni wczesniej i jest ok.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X