Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Z serii chwale sie - mam oryginalny dokladany hak holowniczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Przem78
    po zakupie dostajesz kod PIN, który musisz potwierdzić w Skodzie i dopiero możesz jechać do ASO na montaż
    i to mnie martwi
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez nokius
      Wiem że w Multivanie i A6 jest kawałek klapki zasłaniającej
      Tu też dali kawałek plastiku do zasłaniania ale z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej jak woda wleci i wyleci niż by się miała zbierać na dłużej.

      [ Dodano: Pon 21 Kwi, 14 19:35 ]
      Zamieszczone przez nokius
      chciałem go wyciągnąć u siebie i du..
      Naciśnij najmniejszą kulkę na samej górze haka (jak mocno naciśniesz to hak się zapnie i wyjmiesz kluczyk - uwaga palce wtedy lepiej trzymać z dala od spustu haka)
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Przem78
        Tu też dali kawałek plastiku do zasłaniania ale z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej jak woda wleci i wyleci niż by się miała zbierać na dłużej.
        No dali ale tylko na otwór haka a nie na cały wycięty prostokąt w zderzaku
        Trzeba będzie coś tam dopasować :szeroki_usmiech
        O3
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
        O2
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez nokius
          Zamieszczone przez Przem78
          Tu też dali kawałek plastiku do zasłaniania ale z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej jak woda wleci i wyleci niż by się miała zbierać na dłużej.
          No dali ale tylko na otwór haka a nie na cały wycięty prostokąt w zderzaku
          Trzeba będzie coś tam dopasować :szeroki_usmiech
          Wiesz co ale u mnie po prawie roku jazdy i 25kkm jak zdjęli zderzak to nie było dużo syfu pod spodem czyli domniemywam że przez dodatkową dziurę 15x10 cm dużo więcej się nie dostanie :idea:
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #30
            A co powiecie na taki hak , czy może ktoś go montował?


            Link

            Komentarz


            • #31
              ja również zamontowałem hak w aso , ale zaślepke do dziury dostałem

              Komentarz


              • #32
                Witam,

                ja za całość czyli
                hak
                wiązka
                robocizna
                + wynajem samochodu zastępczego zapłaciłem dokładnie 1794.22 zł brutto

                ASO w Jankach k. Warszawy

                zaślepka była

                Komentarz


                • #33
                  pytanie do tych co zamawiali hak w fabryce. jaka jest wiązka/wtyczka? 13 czy 7? czy rzeczywiście różnicaw opcjach (bez adaptera, z adapterem), to tylko kwestia reduktora (który mam), czy całej wiązki?

                  Komentarz


                  • #34
                    Kwestia przejsciowki za ca. 200zl tzw. ich adapter :lol: Adapter do kupienia za 30zl
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #35
                      ok, ale czy napewno wiązka/wtyczka w obu przypadkach jest 13pinowa?

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez ocp
                        ok, ale czy napewno wiązka/wtyczka w obu przypadkach jest 13pinowa?
                        Tak w obu przypadkach jest 13-pinowa.
                        Chyba wszystkie modele Skody mają gniazdo 13-pinowe przy haku montowanym w fabryce.
                        Jakoś chyba tak w Polsce się przyjęło, że u nas standardem jest gniazdo 7-pinowe a reszta europy ma 13-pinowe.

                        Ja używam, 13-pinowego, bo mam więcej możliwości (chociażby światło wsteczne bez kombinowania i uwiązania się tylko z jedną przyczepką). W przypadkach kiedy muszę przypiąć coś z 7-ką (platforma na rowery, obca przyczepka) mam zwykłą przelotkę za około 30 zł.
                        SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                        SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                        Komentarz


                        • #37
                          Niektórzy nawet przy przyczepkach specjalnie montują wtyczkę 13-pinową aby przyczepki nie pożyczać znajomym :P

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez KASA
                            Niektórzy nawet przy przyczepkach specjalnie montują wtyczkę 13-pinową aby przyczepki nie pożyczać znajomym :P
                            Aż taki zły nie jestem... :P

                            Mam przelotkę w drugą stronę 13->7. W rodzinie jest auto z gniazdem 7-pinowym
                            SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                            SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                            Komentarz


                            • #39
                              Angole stosuja dwa gniazda 7 pinowe :lol: Tak jak u nas dawno temu robilo sie w Polonezach i Fiatach 125 :twisted:

                              Jednak oni tam wszystko robia, aby utrudnic wrogowi napasc :twisted:
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Maicroft
                                Jednak oni tam wszystko robia, aby utrudnic wrogowi napasc :twisted:
                                przede wszystkim "wyprowadzili się" na wyspę :lol: Ruski za to zrobili tory o innym rozstawie

                                Komentarz


                                • #41
                                  ciekawe czy to tylko chwyt marketingowy (fragment z instrukcji)?

                                  Dla właściwego działania układu TSA wymagane są następujące podstawowe
                                  warunki.
                                  -Zaczep holowniczy został dostarczony fabrycznie lub był zakupiony z oferty
                                  oryginalnych akcesoriów ©KODA.
                                  -Przyczepa jest podłączona elektrycznie do pojazdu ciągnącego przy użyciu
                                  gniazda przyczepy.
                                  -ASR jest włączony.
                                  -Prędkość jest większa niż ok. 60 km/h

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Mam pytanie , czy ktoś w końcu założył nie oryginalny hak wraz z uniwersalnym modułem .Dzwoniłem do jednego z prywatnych warsztatów w Warszawie i tam takowe haki zakładają w O3.

                                    [ Dodano: Sro 27 Maj, 15 21:20 ]
                                    Nikt mi nie pomógł więc sam zabrałem się za temat. Sam założyłem hak kupiony na aukcji wraz z uniwersalnym modułem i działa bez problemu, koszt to 800zł za automatyczny wyjmowany hak i 200 zł za wiązkę 7-pinową .

                                    [ Dodano: Sro 27 Maj, 15 21:26 ]
                                    Założenie samego haka jest bardzo proste , najbardziej obawiałem zdjęcia tylnego zderzaka ale okazało się banalnie proste , trochę kłopotu miałem natomiast z instalacją ponieważ ponumerowane wtyczki do tylnich lamp są różne mimo podobnego numerowania.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ralfik, czy wszystko działa ok? Konkretnie pytam o czujniki cofania itp? Kodował Ci to ktoś czy zleciłeś sprawe do ASO, aby Ci wkodowali dodatkowe akcesorium w postaci haka?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Wszystko działa bez zarzutu nawet bez podłączania czujników.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          koledzy ja w swojej octavii mam założony hak w fabryce, a przy rejestracji okazało się że nie było to nigdzie wpisane i musiałem wykonać dodatkowy przegląd celem wbicia w dowód rejestracyjny (35zł)
                                          Octavia Combi Style 1.8 TSI DSG - beż cappucino + amazing + sunset + pakiet chrom + srebrne relingi

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez hevelius
                                            koledzy ja w swojej octavii mam założony hak w fabryce, a przy rejestracji okazało się że nie było to nigdzie wpisane i musiałem wykonać dodatkowy przegląd celem wbicia w dowód rejestracyjny (35zł)
                                            To akurat jest standardowa procedura
                                            JEST >>> O2FL by Lockin

                                            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              u mnie niestety jest to samo swoją drogą to jakaś debilna ta procedura żeby mając hak na wyposażeniu fabrycznym trzeba było gonić dodatkowo po diagnostach i urzędach no ale cóż Polska to dziwny kraj
                                              O3
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                              O2
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Niestety tak jest. U siebie w Rapidzie też to przechodziłem. Niby w salonie mogli mi napisać jakiś papier ale starostwo i tak wymagało badania i musieli dodatkowy wpis zrobić.
                                                Powiedzieli mi tak, że jakby hak był wpisany w homologacji to by nie było tematu ale haka nie wpisują.
                                                SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                                SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Az sam zglupialem - jest to dodatkowy wpis, czy sama informacja o dopuszczalnej masie ciagnietej przyczepy wystarcza?

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    no niestety nie wystarcza . musi być pieczątka w dowodzie z dopiskiem hak :evil:

                                                    [ Dodano: Sro 22 Lip, 15 22:41 ]
                                                    Swoją drogą to trochę dziwne bo jak kupowałem suzuki jimny to kazałem założyć hak i od początku mam w dowodzie adnotację z pieczątką. Może późniejsze komplikacje wynikają z niedopatrzenia skody polska by podać taki fakt w dokumentach rejestracyjnych ??
                                                    O3
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                                    O2
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X