Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Z serii chwale sie - mam oryginalny dokladany hak holowniczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Czyli ciagam przyczepke nielegalnie? :szeroki_usmiech

    Swoja droga - ASO rejestrowało, wiec spier..... temat.. Jak bede w rejonie, to podskocze i ich opierdziele za to, bo mogli to zalatwic bez problemowo, gdyby dobre papiery zaniesli...

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • #52
      Witam, czy polecacie oryginal hak, czy lepiej szukac dedykowanej np westfalii?

      Komentarz


      • #53
        Hak oryginalny jest w porządku choć to zamykanie kluczykiem mnie wkurza. Według mnie powinna decydować cena ,hak westfalii też oglądałem ale trafił się w podobnej cenie oryginalny.

        Komentarz


        • #54
          No mnie wlasnie udalo sie kupic orginal w rewelacyjnie niskiej cenie. Teraz tylko kwestia sterownika/modulu z wiazka, zastanawiam czy wybrac oryginal czy uniwerslany, ktorego nie trzeba kodowac.

          Komentarz


          • #55
            ...ja również kupiłem ori hak na allegro za jakieś 300 zeta, wiązkę z modułem uniwersalnym następne 200zl. Całość wyniosła mnie około 500 zl ( + ew. moja praca). Nijak to się ma do tego ile za tą przyjemność w aso chcą

            Komentarz


            • #56
              Dodi kup uniwersalną wiązkę bo przy montażu oryginalnej wiązki trzeba pół auta rozbierać a plastyki nie chcą się tak pasować. Ja gdy montowałem swój hak zrezygnowałem nawet ( przy zwykłym module ) funkcji odłańczania czujników parkowania , ponieważ jeden przewód musiałbym prowadzić przez całe auto do modułu komfortu, który znajduje się niestety gdzieś przedniej częsci samochodu . Po prostu gdy czujniki wykryją przyczepkę i zaczynają pikać to naciskam przycisk od czujników znajdujący się na tunelu.

              Komentarz


              • #57
                a ja będę polecał oryginalny.

                Komentarz


                • #58
                  A jaki uniwersalny moduł polecacie, coś sprawdzonego?

                  Komentarz


                  • #59
                    ja kupiłem moduł LS1 - zresztą kolega Ralfik mi go polecił , wszystko śmiga jak należy

                    Link

                    Komentarz


                    • #60
                      Tylko moim zdaniem, montujac modul uniwersalny nalezy wsadzic gniazdo 13pinowe. Byle jaki bagaznik na rowery ma swiatla cofania, nie wspominajac o lepszych przyczepach.

                      7pin to zaszlosc PRLu :roll:

                      A ten sprzedawca ma w ofercie 13 pinowe gniazdo z modulem:
                      Link
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #61
                        ok Maicroft, ja wybrałem 7-pin, przyczep nie zamierzam ciągać (jakiś konkretnych, kempingowych itd... posiadam jakąś co świateł cofania nie posiada..), ale masz racje...
                        mam 2 bagażniki na rowery, jeden na hak jakiś najprostszy bez świateł dodatkowych, drugi na dach thule..

                        Komentarz


                        • #62
                          No ja bede uzywal haka tylko do platformy rowerowej - kupilem nowego Thula G2 ktory ma 7-o pinowe gniazdo.
                          Do przodu i tak trzeba przeprowadzic kabel z napieciem zasilajacym, przynajmniej tak wynika ze schematu, chyba ze z innego mijsca w bagazniku podciagnales?

                          Komentarz


                          • #63
                            Za S2 woze taki G6 z tego co pamietam i ma wtyczke 13 pinowa z kompletem swiatel, a przejsciowka na 7 byla w komplecie.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #64
                              U mnie w G2 jest 7-o pinowe

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez amax
                                Witam,

                                ja za całość czyli
                                hak
                                wiązka
                                robocizna
                                + wynajem samochodu zastępczego zapłaciłem dokładnie 1794.22 zł brutto

                                ASO w Jankach k. Warszawy

                                zaślepka była

                                Z racji tego że nosze się z zamiarem montażu haka postanowiłem troszkę zweryfikować wasze informacje co do ceny montażu. Wysłałem zapytanie do serwisu który opisuje kolega amax i oto jaką odpowiedź otrzymałem:
                                Szanowny Panie,



                                Dziękuję za przesłane zapytania. Pragnę również podziękować za zainteresowanie, jakim obdarzył Pan naszą markę i nasz salon.



                                Poniżej przesyłam koszty poszczególnych opcji:

                                1. Koszt haka sztywnego wynosi 1665 PLN.

                                2. Koszt haka zdejmowanego wynosi 2195 PLN.

                                3. Koszt robocizny wynosi 1463 PLN.



                                Na powyższą naprawę mogę udzielić Panu 10% rabatu.

                                Do powyższej kwoty należy doliczyć kwotę 35 PLN za wykonanie badania technicznego zamontowanego haka.

                                Zastanawiam się więc skąd tak niska cena podana przez kolegę w poście ????
                                Oczywiście zakładam że owe ASO w Jankach to oczywiście Bohemiamotors
                                Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                                Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                                Komentarz


                                • #66
                                  B_A_R_T, to i tak w miarę.
                                  Mi na Modlińskiej więcej wypalili, rozbili wszystko na części ( hak+ wiązka+ programowanie ) ponad 4 tys było
                                  jak odkopię e-mail to Ci wkleję
                                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Re: Z serii chwale sie - mam oryginalny dokladany hak holown

                                    Kolega Przem78 pisał, że w Łęczycy bez zniżek zaoferowali 2200 w związku z powyższym uderzyłem też i tam, a oto co podesłali:
                                    Witam,
                                    Koszt oryginalnego haka to 1100 (automat)

                                    Koszt oryginalnej wiązki - 1000

                                    Koszt robocizny to 690 zł

                                    Koszt haka w zamienniku to 400 (przykręcana kula na śruby)

                                    Koszt wiązki to 350

                                    Robocizna to 690

                                    Czas montażu około 4-5h

                                    Powyższe kwoty są kwotami brutto.

                                    Krzysztof Tomczak, Doradca serwisu
                                    Autoryzowany Salon i Serwis ©KODA Auto nr 119
                                    A.MACHUDERA Sp. z o.o., ul. Ozorkowskie Przedmieście 73, 99-100 Łęczyca


                                    Zastanawiam się jak można uzyskać przedstawione przez kolegów amax oraz Przem78 ceny???
                                    Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                                    Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Witam wszystkich,
                                      odświeżę temat: zamontowałem w serwisie ASO hak (zamiennik Auto-Hak), do tego oryginalna wiązka (taką polecono), złączka 13pin - pytanie:

                                      * jak powinny działać tylne czujniki parkowania, co powinno być widoczne na Bolero?

                                      Z tego co czytałem i wstępnie ustalałem w serwisie, czujniki w momencie podłączenia czegokolwiek do haka powinny być dezaktywowane (gdzieś było o ikonie haka)- niestety tak nie jest, czujniki tylne nadal działają, pokazują przeszkodę i wyją (oczywiście można wyciszyć), a po przełączeniu na 1 bieg nadal wyją z widoczną z tyłu na ekranie przeszkodą...
                                      (oczywiście po weekendzie będę reklamował)
                                      /Łukasz

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Czujniki maja dzialac z przodu. Tyl ma byc wylaczony i na radiu ma sie wyswietlic autko z przyczepa.

                                        Jak to jest ori modul, to ewidentnie nie jest aktywowane wszystko jak nalezy.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Dzięki za info.
                                          Czy ma ktoś screena jak powinno to wyglądać na bolero (samochód z przyczepą)?
                                          /Łukasz

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Witam ja również planuję dołożyć hak holowniczy. Znalazłem coś takiego
                                            Link
                                            do tego potrzebuję wiązke polecicie coś co bedzie kompatybilne?
                                            co jeszcze potrzebuję jakieś kodowania na pewno ale co konkretnie?

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Ostatnio zacząłem myśleć o dołożeniu haka holowniczego. Napisałem maile do kilku ASO i takie oto odpowiedzi dostałem:

                                              ASO Leszno
                                              "Koszt haka + montaż to około 3500zł. Ponadto należy do tego doliczyć koszt modyfikacji układu chłodzenia, tj. wentylator + montaż, który wynosi około 3000-3500zł"

                                              ASO Lubin
                                              "W związku z Pana zapytaniem informujemy, iż aby Pana samochód mógł być doposażony w hak holowniczy, konieczna jest modernizacja układu chłodzenia. Według dokumentacji producenta w Pana samochodzie należy zamontować mocniejszy wentylator silnika. W zwiazku z tym koszty zamontowania haka holowniczego wyglądają następująco:

                                              1. Koszt haka holowniczego wraz z wiązką 2040 zł brutto

                                              2. Koszt wentylatorów silnika 2546 zł brutto

                                              3. Koszt montażu 2125 zł brutto

                                              Łączny koszt montażu to ok 6711 zł brutto."


                                              Czy ktoś z montujących hak u siebie modyfikował układ chłodzenia ? Octavia III 1.4 TSI Elegance

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Ale patafiany w tym serwisie ewidentnie szukają frajerów.

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  witam, miałem dokładnie taka sama sytuacje, odpuściłem montaż haka na czas gwarancji. jak kupowałem bagażnik dachowy na rowery koleś w sklepie mówił ze miał ostatnio klienta z BMW któremu za montaż haka ASO powiedział 13 000

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Czy ktoś w ostatnim czasie dokładał hak w aso??? Jakie są realne koszty?
                                                    Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                                                    Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X