Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana fabrycznego Amundsena na dokupionego Columbusa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana fabrycznego Amundsena na dokupionego Columbusa

    Tu masz fajny fotoreportaż z naprawy typowych usterek tego silnika. LINK
    A tak w skrócie to pompki mogą być zdrowe tylko uszczelnienia kuleją. Wałki do obejrzenia. Generalnie trzeba się dostać do pokrywy zaworów. A i to jest 5 cylindrowa rzędówka a nie V6 jak pisałem wcześniej (zbyt pochopnie mój błąd).

  • #2
    Zmiana fabrycznego Amundsena na dokupionego Columbusa

    Tak się zastanawiam czy jeśli kupię O3 z Amundsenem to poźniej będę mógł to bez problemów sam wymienić na Columbusa ? Czy wszystko będzie działać ? Z tego co widziałem to te systemy są rozbite na dwie części - wyświetlacz i coś dodatkowego co znajduje się w schowku. Czy wymienia się tylko tą część z ekranem czy obie ?
    O3 RS TDI DSG

    Komentarz


    • #3
      Gdzieś czytałem że trzeba wymienić obydwie części i pojechać do ASO żeby jakiś pin uwiarygodnili na serwerze skody, zresztą widziałem na alledrogo aukcje Columbus z montażem jakiś salon to wystawił.
      Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kwak410
        bez problemów sam wymienić na Columbusa
        nie- sam nie wymienisz
        musisz mieć kogoś z ASO lub SAP kto ci zakoduje sprzęt w aucie
        na allego jest opcja Columbus z montażem za ok 4tys pln
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          a tuner DAB jest częścią integralną radia czy jest to dodatkowy klocek ?

          [ Dodano: Pon 28 Kwi, 14 08:41 ]
          I czy funkcje w obu nawigacjach są takie same ?
          O3 RS TDI DSG

          Komentarz


          • #6
            Witajcie,

            Odświeżam trochę temat i zapytam jaki jest koszt przedsięwzięcia wymiany np. Bolero (w moim przypadku) na Columbus.

            Czy ktoś z was dokonywał takiego zabiegu ?

            Ze swojej strony boję się tego wymieniać poza serwisem ASO ze względu na gwarancję, którą pewnie w tym momencie utracę.

            Komentarz


            • #7
              nowy23, cztery tysiące PLN i w ASO z miłą chęcią będą mogli ci wymienić. Sam narazie nic nie zrobisz bo ASO musi ci to zakodować jakimś pinem z głównego serwera, no i w radiu masz też nr VIN.
              Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

              Komentarz


              • #8
                nawet ASO ci tego nie zakoduje. Uwierz byłem i chciałem to zrobić powiedzieli ze nie bo SAP zakazała. a wszystkie kodowania są online i system stwierdzi ze jest montowane inne radio niż było i kodowanie zostanie przerwane.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez rrobert
                  nawet ASO ci tego nie zakoduje. Uwierz byłem i chciałem to zrobić powiedzieli ze nie bo SAP zakazała. a wszystkie kodowania są online i system stwierdzi ze jest montowane inne radio niż było i kodowanie zostanie przerwane.
                  Czyli rozumiem, że nie da się tego zrobić.

                  Swoją drogą w ASO w Gliwicach powiedzieli mi, że jest to możliwe do zrobienie. wystarczy tylko, że mam zewn. antenę na tylnej szybie (nie wiem jak to profesjonalnie nazwać, ale są to paski na tylnej szybie widoczne).

                  Skonfrontuję to jeszcze z jednym ASO i zobaczę.

                  Komentarz


                  • #10
                    nowy23, jak będziesz coś wiedział to dziel się tą informacją jestem tym bardzo zainteresowany
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Arturos1984
                      nowy23, cztery tysiące PLN i w ASO z miłą chęcią będą mogli ci wymienić. Sam narazie nic nie zrobisz bo ASO musi ci to zakodować jakimś pinem z głównego serwera, no i w radiu masz też nr VIN.
                      tylko 4 tys? to wychodzi taniej niz przy konfiguracji auta
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja dostałem taką odpowiedź od SAP:

                        Niestety Nawigacja Columbus nie występuje jako akcesoriów. Obawiamy się zatem, że nie ma możliwości wymiany radia w Pańskim aucie.
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                        Komentarz


                        • #13
                          greg505, jakiś czas temu widziałem na allegro aukcję jakiegoś salonu ©kody.
                          Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                          Komentarz


                          • #14
                            michalek1912, jesli wierzysz w SAP ......... :roll: to powodzenia :wink:

                            Zamieszczone przez Arturos1984
                            akiś czas temu widziałem na allegro aukcję jakiegoś salonu ©kody
                            np Plichta

                            wystarczy poszukać
                            poza tym - ten facet ogłasza sie juz jakiś czas
                            Link
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              moja navi leży 3 miesiąc u tego gości który zajmuje się montażem navi do O3 i są problemy.

                              jak tylko się znajdzie navi w aucie i będzie chodzić to dam. narazie czekam i jest to jak narazie jedyna osoba która zajeła się temetem. wieć czeka nadal

                              Komentarz


                              • #16
                                Aktualnie nie ma możliwości aktywacji nowego radia w O3.
                                Reasumując zanim zamówi się samochód należy zastanowić się auto jakie się chce mieć radio, bo później już się go nie wymieni.
                                Zostało to wdrożone aby ukrócić kradzieże. Radio skradzione nie będzie działać w innym samochodzie.
                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                Komentarz


                                • #17
                                  To w jaki sposób następuje wymiana radia w przypadku gdy się zepsuje?
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    radio można wymienić na fabryczne nowe na ten sam numer zamówieniowy czyli jeden do jeden w czasie kodowania system sprawdza kody wyposażenia auta i pozwoli na kodowanie tylko tego co wyszło z fabryki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      i naprawdę nie można kupić Columbusa nawet w ASO?
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        oto też pytalem nawet w SAP i jak narazie się nie da.
                                        wymaga to zmiany instalacji radiowej w samochodzie

                                        jak narazie mozliwośc dołożenia po zakupie w ASO jest tylko hak i tempomat - opcje autoryzowane przez Skode

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          no to niezła wtopa ta O3...
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Koledzy serio, ale ja mam nadzieję, że potrzeba wymiany na Columbusa to nie jego nawigacyjne funkcje, ale coś innego. Przecież nawet smartfon 4 calowy lepiej pokaże drogę niż Columbus poniżej linii wzroku.
                                            A smartfon dajemy po lewej stronie "pod ręką", dokupujemy subskrypcje automapa i wszystko widzimy, a do tego opcjonalnie janosik. Hmm niech mnie ktoś oświeci, ale gdybym mógł jeszcze puszczać filmy dzieciom podczas jazdy, ale z tego co czytałem to tylko na postoju, to mógłbym uznać, że warto, ale tak to nie widzę uzasadnienia bo koszty przewyższają korzyści IMO. :|
                                            Była O1 jest F2.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Enriquez
                                              no to niezła wtopa ta O3...
                                              Poczekaj na nowego Superba - pewnie lepiej nie będzie
                                              Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja tam się wcale VW nie dziwię - i tak długo tolerowali partyzantkę.
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Enriquez, tu masz rację ale nie rozumiem dlaczego zamykają sobie drogę do legalnej dosprzedaży w ASO? Przecież zawsze ktoś by kupił
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X