Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja do Bolero

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez gusiak11 Zobacz wpis
    Mam pytanie bo może źle coś robię, zaraz po nowym roku odebrałem Superba, radio Bolero ze smartlinkiem. 3 różne telefony wszytkie widzą sie z radiem przez BT bo działa tel. ale jest problem ze SL ... niby widzi tel ale nie może się połączyć, app dostępne na googleplay nie działają czy to smartlink czy te z logiem skody a jak sie wchodzi prze kod QD na go.skoda.eu/connectivity-smartlink pojawia sie komunikat że aplikacja niedostępna w twoim kraju, pracujemy nad tym.....
    Da sie to jakość obejść ?? czy może jakaś inna aplikacja to uruchomi ??
    zainstaluj sobie Android Auto, wymagany android 5.0 i wyższy..
    tu masz linka: Just a moment...
    the WHITE side of the MOON

    Komentarz


    • Jak jesteśmy przy Boleroi iPhone mam mały problem i w sumie nie wiem jak go rozwiązać. Jak telefon jest połączony przez BT z radiem to nie działają dźwięki od SMS, messengera itd, czyli od powiadomień. Podejrzewam ze jakbym miał ustawione źródło dzwieku jako telefon to byłoby słychać w radiu. Da sie cos ustawić w telefonie albo w radiu zeby działały?


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
      www.nawmar.pl

      Komentarz


      • Zamieszczone przez esiak Zobacz wpis

        zainstaluj sobie Android Auto, wymagany android 5.0 i wyższy..
        tu masz linka: Just a moment...
        Dzięki działa, co prawda nie tak jak obiecywał sprzedawca że da się na ten ekran wrzucić automape, bądź jak pisał ktoś wcześniej yansosika ale ....
        google maps działa jedni lubia tą navi inni nie ja zaliczam sie do tych drugich ale jak ktoś posał mozna mieć to za kilka set zl a nie za kilka tys
        telefon działa
        czyta powiadomienia typu sms, facebook messenger
        jest głosowe wybieranie

        reasumując fajne ale szkoda ze nie da sie jak obiecywał sprzedawca zrzucić obrazu ekranu telefonu na radio
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
          multimax do MY13 też się da?
          RADIA Bolero/ composition media
          do 05-2015
          MIB1 5,8" rozdzielczość 400x240

          po 05-2015
          MIB2 przekątna 6,5" rozdzielczość 800x480

          Jednostka w schowku też jest inna pomiędzy generacjami.

          dla MIB1 smart link ma tylko obsługę aplikacji Mirror link (tu nie jestem pewien czy całość też nazywała sie smart link czy po prostu mirror link )
          dla MIB2 smart link (nr, katalogowy akcesorium aktywacji 000054830A ) to obsługa mirror link + Android Auto + Apple CarPlay

          Mirror link - nieliczne telefony to obsługują (np wybrane motele fony, samsung, htc) i jest kilka aplikacji które maja certyfikacje na wysyłanie obrazu na ekran , ale po ruszeniu autem wszytko znika
          Jak sie już ma Mirror link to polecam odblokować Video In Motion ( vcds chyba jeszcze się nie da, można to zrobić VAG'iem i OBDELEVEN )wtedy obraz nie znika po ruszeniu .

          Android auto - aplikacja na każdy telefon z androidem min 5.0 - która wysyła obraz na ekran radia. Nawiguje z map google. Głosowo czyta wiaomości, Głosowo można wydawać komendy np "wyslij sms do Adam Nowak Jadę autem Będe za 5 minut", albo nawiguj do Warszawa ulica Radzymińska 5" lub "ilu mieszkańców ma warszawa" - a on odpowiada "wg Wikipedii Warszawa...."

          Apple CarPlay - aplikacja na iPhone (chyba jak android auto)


          Bolero nie zawsze ma możliwość aktywacji Smart link - najłatwiej to poznać po tym czy jest ikona w menu radia (po kliknięciu na nią pisze żeby aktywować udaj się so serwisu)
          Czyli były różne nr katalogowe Bolero w ramach generacji 1 i w ramach generacji 2 . Ktoś na forum VW pisał ze jak golf był tylko w hiline bez dodatków to wsadzali composition media (bliźniak Bolero) bez możliwości aktywacji App-Connnect (system bliźniaczy do Smart link) a jak była np kamera cofania w aucie to fabryka wkładała composition media która miała możliwość późniejszego aktywowania App-Connnect



          A żeby jeszcze bardziej zakręcić temat dodam że
          smart link w Skoda to odpowiednik / App-Connnect w VW / Full link w Seat

          A jednostka Bolero w skoda to odpowiednik / composition media w VW itd

          Reasumując MY13 to MIB1, jak masz ikone w menu radia to da się aktywować ale sam Mirror link

          Komentarz


          • Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
            Reasumując MY13 to MIB1, jak masz ikone w menu radia to da się aktywować ale sam Mirror link
            Czy w MY13 była możliwość zamówienia MIRROR LINK ?

            Komentarz


            • Nie mam wiedzy czy Bolero MIB1 można była w konfiguratorze zamówić z Mirror link, czy tylko jak była właściwa jednostka (taka która miała tą opcje) doposażyć.
              Trzeba by było znaleść jakiś stary cennik pdf octavi.

              Komentarz


              • Szybkie pytanie - korzystam z nawigacji google w telefonie podłączonym prze bluetooth do bolero. Niestety wtedy nie słychać z telefonu komunikatów z nawigacji. Co ustawić, żeby było dobrze, bo nie mam pomysłu?
                Z góry dzięki.

                Komentarz


                • Jak masz podlaczony zestaw BT z autem to u ustawienich tel masz napisane ze podlaczono zestaw BT "bez multimediów"?
                  Czyli a na radiu ze to prodokoł HFP ?
                  HFP - to monofoniczny telefon, słabsza jakosc tylko do głosu.
                  A2DP - dzwiek multimediów mono lub strereo, rowniez muzyka... Chyba wiekszosc sterofonicznych zestawow BT obsluguje ten protokół.
                  Nie wiem czy da sie jakos aplikacja skonwestowac te dzwieki.
                  Chyba np Yanosil uzywal HFP, a naviexpert A2DP

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez jersza Zobacz wpis
                    Dzisiaj zamiast bolero zamontowałem radio z nawigacją 8" - link: Link. Można też bez mapy. Jak na razie wszystko ok.
                    Co to za model i jakiej firmy, bo niestety link już nie działa ?

                    Komentarz


                    • Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się stanie jeśli przełożę tylko ekran. Tzn zamiast BOLER MIB 1 włożę ekran od Columbusa bez zmiany jednostki w schowku. Będzie to działało tylko na funkcjach tych które miałem w BOLERO ?

                      Komentarz


                      • daab w MIB2 bolero i columbus maja tą samą rozdzielczość czyli 800x480, Ekrany mimo różnić w calach działają wymiennie. Nie mam wiedzy co do MIB1

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                          daab w MIB2 bolero i columbus maja tą samą rozdzielczość czyli 800x480, Ekrany mimo różnić w calach działają wymiennie. Nie mam wiedzy co do MIB1
                          Czyli sztuka za sztuke? I nie trzeba nic wiecej aktywowac itp. Moduł CP nie bedzie sie "burzył" ?

                          Komentarz


                          • Wg mojej wiedzy w MIB2 większy ekran z columbus'a będzie działać z bolero. Ekran nie ma ochrony komponentu. Jedynie przycisk navi nie będzie działać.
                            Ale zaznaczam że nie wiem jak jest z kompatybilność w MIB1 (nie wiem czy jest też ta sama rozdzielczość ,
                            Jak pisałem wyżej bolero MIB1 ma rozdz 400x240, nie wiem jaka rozdzielczość ma columbus MIB1 i czy nawet jeśli ta sama to czy jest taka sama kompatybilność pomiędzy jak jak MIB2

                            Komentarz


                            • W MIB1 jak sie zamieni wyświetlacz z Bolero na Columbusa to wszystko jest wyswietlanie na polowie bądz 1/4 ekranu, dokladnie nie pamiętam. Jest jeszcze gorzej niż na Bolero.

                              Komentarz


                              • Ok thx, czyli bez zmiany jednostki nic z tego. Czy koszty dalej są na poziomie 1000 Euro ? I dalej są problemy z ochroną komponentu ?

                                Komentarz


                                • Poszukaj firm które sprzedają gotowe Columbusy z przygotowane do montażu (ze zdjętą ochroną komponetu - firmy mają to obcykane w colubusie ),
                                  w Bolero cena zdjęcia ochrony komponentu jest chora (jak na taką funkcjonalność )

                                  Komentarz


                                  • Czy mógłby ktos wrzucic filmik jak dziala google maps na bolero chodzi mi o plynnosc w czasie jadzy czy sie nie tnie itp.

                                    Komentarz


                                    • Ja mam pytanko. Próbuję połączyć telefon z moim Bolero MIB2 w Octawii 2016 ale wyskakuje bła USB. Radio widzi pliki multimedialne w telefonie i czyta je, znaczy od razu sam odtwarza muzykę ale ANDROID Auto nie wykrywa samochodu, nie dodaje go w opcjach, ogólnie nie mogę go uruchomić. Czy ktoś może wie jak może być tego przyczyna ? Telefon to HONOR 8

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X