Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

COMING/LEAVING HOME

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez rrobert
    Zamieszczone przez bob_best
    Zamieszczone przez rrobert
    jeżeli ktoś posiada climatronika z czujnikiem wilgotności to wystarczy wymienić czujnik na 5q09555547 + wymiana wyłącznika świateł + kodowanie aby cieszyć się coming/leaving home + zmiana świateł + automatyczne wycieraczki. instalacja jest już w aucie.

    dla climatronik jest czujnik 8u0955559 - czujnik wilgotności a 5q0955547 - czujnik zmieszczu deszczu i wilgotności

    po czym to poznać wystarczy spojrzeć na szybę jeśli jest czarna łezka i widać inny odcień czarnego koloru w środku łezki to można wymienić czujnik zakodować i gotowe
    generalnie to świetna wiadomość, ale zapał mocno ostudza cena czujnika wilgotności - wg ETKA to ~627zł (wg cennika z połowy marca o ile dobrze pamiętam). Patrzyłem na Allegro na używki - 100-170zł, ale ich stan jest raczej wątpliwy - nie wiem czy taki czujnik z powodzeniem może pracować po demontażu.
    Szkoda, bo mod fajny.

    Aha - czyli żadnych przeróbek instalacji nie trzeba? Jak z samym lusterkiem i jego mocowaniem (chyba kiedyś u mnie to oglądałeś)? Przy przełączniku jest też pełne
    okablowanie?
    co do szyby , mocowania lusterka i samego czujnika wszystko wygląda na przygotowane.

    do wyłącznika świateł prawdopodobnie trzeba będzie podpiąć jeden przewód, ale to będzie zweryfikowane czekam jak dodi zamontuje fizyczne xenony i będziemy kodować

    działaliście coś? Jakie przeróbki są wymagane? A czy wajcha od wycieraczek nie jest inna?
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #27
      może jutro coś się wyjaśni a jak nie to na pewno za tydzień

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez rrobert
        może jutro coś się wyjaśni a jak nie to na pewno za tydzień
        Opisz później co ostatecznie potrzeba by dołożyć auto światła i wycieraczki.
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • #29
          rrobert, i jak wymiana czujników i kodowanie. Działa, pytam gdyż również jestem zainteresowany.

          Komentarz


          • #30
            z powodu braku czasu dopiero w sobotę temat będzie ogarniany

            Komentarz


            • #31
              Czy CH/LH nożna przekonywać na same ledy z przodu i z tylu

              Komentarz


              • #32
                kkk, Mozna przekodowac na same postojowki - czyli LED z przodu (o ile masz) i pozycyjne tylnie - u mnie tak smigaja. Nie moge teraz opisu po PL/EN znalezc, choc gdzies byl na forum w watku z modami. Opisane na stemei.de: stemei.de .Fahrzeugcodierungen .Codierungsservice .VW AG Diagnosepartner - Stefan Meier - Coming Home Leaving Home nur mit TFL - Fahrzeug Codierungen Freischaltungen VAG Fahrzeugmodelle

                Moja O3 RS

                Komentarz


                • #33
                  Witam Panowie, chciałbym odświeżyć trochę temat jeśli pozwolicie.
                  Po czym można poznać jaki czujnik posiada dany samochód czy tylko samego deszczu czy deszczu/zmierzchu ?
                  Jutro może jadę zobaczyć pewien samochód O3 1.4TSI 140KM i posiada on Climatronic oraz tak wygląda w środku:
                  32436-08-139002.jpg

                  Teraz pytanie, czy jest to w ogóle czujnik ? bo na taki mi wygląda,
                  Możliwe że niektóre opcje są w nim wyłączone
                  Przełącznik świateł ma bez funkcji AUTO.
                  Żeby było to takie proste jak w O2FL zmieniasz włącznik, kodujesz i wio w drogę.
                  Tutaj czytam że jednak nie jest to takie proste.
                  Oraz jeszcze chyba ostatnie pytanie czy VCDS'em 12.12.3 dam radę to sprawdzić ? wiem że ten kabel obsługuje tylko auta do 10.2014 ale może jednak ?

                  Dzięki za wszelkie wskazowki
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                  Komentarz


                  • #34
                    Witam. Może ktoś mi pomóc w prawidłowym kodowanie LH/CH. Założyłem czujnik deszczu zmierzchu i włącznik auto. Te funkcje działają prawidłowo. Zrobiłem również LH CH mam to widoczne w radiu ale funkcje niestety nie działają. Wcześniej miałem samo CH po manetce i otwarciu drzwi przed założeniem czujników. Teraz to nie działa.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez marcinb Zobacz wpis
                      Witam. Może ktoś mi pomóc w prawidłowym kodowanie LH/CH. Założyłem czujnik deszczu zmierzchu i włącznik auto. Te funkcje działają prawidłowo. Zrobiłem również LH CH mam to widoczne w radiu ale funkcje niestety nie działają. Wcześniej miałem samo CH po manetce i otwarciu drzwi przed założeniem czujników. Teraz to nie działa.
                      Ja mam taki zestaw fabrycznie, możemy porównać kodowanie, adaptacje (bo tu siedzi główny silnik funkcji komfortowych). Podejrzewam w adaptacjach zmiana sterowania LH/CH z manual na auto via RLS (RLFS czy jakoś tak) i pewnie aktywacja funkcji LH/CH z manual na light switch with Auto. Powinno to być w tabeli komfortowe oświetlenie. Używam VCP, jeśli masz VCDS to możemy mieć problem ze zrozumieniem się wzajemnie. Zapytaj rrobert jakie ma wyniki.
                      Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                      Samochody:
                      Astra F cabrio Bertone 1,6
                      O3 2,0TDI CKFC
                      Była:
                      O2FL 1,4TSI CAXA

                      Komentarz


                      • #36
                        Dzięki za odpowiedź. Wczoraj Rrobert ogarnął temat łącznie z prawidłowym kodowaniem

                        Komentarz


                        • #37
                          Rrobert czy możesz podpowiedzieć jak zakodować CH/LH w automacie? Wczesniej również miałem ręcznie.

                          Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                          Komentarz


                          • #38
                            a czym to będziesz robił?

                            Komentarz


                            • #39
                              Cześć. rrobert mam podobny problem.
                              Z tym że nie miałem wcześniej CH/LH z manetki.
                              zakupiony włącznik auto, czujnik RLS 5Q0 955 559 (zamawiałem RLHS ale dostałem ten), podłączone i działają i światła z automatu i wycieraczki.
                              Niestety CH/LH nie działa. Mimo że wydaje się że wszystko zrobiłem po długich poszukiwaniach jak trzeba.
                              Oczywiście przełączone na halogeny.
                              Robione VCDS....

                              Ostatnio edytowany przez Angel; 4753.
                              Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                              Komentarz


                              • #40
                                Jeszcze znalazłem to
                                'IDE04926-ENG116608-Comfort illumination-Helligkeitsschwelle Forward-Messung' - '46400 lx'
                                'IDE04926-ENG116605-Comfort illumination-Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung' - '12 lx'
                                Miałem ustawione na 0 jedno i drugie. Zobaczymy czy coś się zmieniło.
                                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                Komentarz


                                • #41
                                  No i działa jak powinno.
                                  A zrobione adaptacje to
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG115656-Oświetlenie komfortowe-Coming Home Leuchten,adaptacja z,Światła mijania ,do,Światła przeciwmgłowe ,Piątek,14,Grudzień,2018,16:03:10:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116601-Oświetlenie komfortowe-Coming Home Verbaustatus,adaptacja z,Brak ,do,automatycznie ,Piątek,14,Grudzień,2018,16:03:22:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116604-Oświetlenie komfortowe-Coming-home Einschaltereignis,adaptacja z,ignition ,do,Driver door ,Piątek,14,Grudzień,2018,16:03:31:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116603-Oświetlenie komfortowe-Menueeinstellung Cominghome,adaptacja z,0 s,do,25 s,Piątek,14,Grudzień,2018,16:03:48:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116602-Oświetlenie komfortowe-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung,adaptacja z,nieaktywne ,do,Aktywne ,Piątek,14,Grudzień,2018,16:03:58:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG115657-Oświetlenie komfortowe-Leaving-Home Verbausstatus,adaptacja z,nieodblokowane ,do,Odblokowano ,Piątek,14,Grudzień,2018,16:04:27:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116607-Oświetlenie komfortowe-Menueeinstellung Leaving-home Zeit per BAP,adaptacja z,0 s,do,25 s,Piątek,14,Grudzień,2018,16:04:36:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116606-Oświetlenie komfortowe-Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP,adaptacja z,nieaktywne ,do,Aktywne ,Piątek,14,Grudzień,2018,16:04:47:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał ENG116943-ENG116009-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion B 7,adaptacja z,Coming Home oder Leaving Home aktiv ,do,nieaktywne ,Piątek,14,Grudzień,2018,17:10:32:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał ENG116942-ENG115990-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion B 6,adaptacja z,Coming Home oder Leaving Home aktiv ,do,nieaktywne ,Piątek,14,Grudzień,2018,17:10:47:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał ENG116939-ENG115938-Leuchte3SL VRB21-Dimmwert CD 3,adaptacja z,0 ,do,100 ,Wtorek,18,Grudzień,2018,11:25:12:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał ENG116938-ENG115919-Leuchte2SL VLB10-Dimmwert CD 2,adaptacja z,0 ,do,100 ,Wtorek,18,Grudzień,2018,11:26:01:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116608-Oświetlenie komfortowe-Helligkeitsschwelle Forward-Messung,adaptacja z,0 lx,do,46400 lx,Niedziela,23,Grudzień,2018,15:08:36:00001
                                  Adres 09,5Q0 937 086 AA,kanał IDE04926-ENG116605-Oświetlenie komfortowe-Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung,adaptacja z,0 lx,do,12 lx,Niedziela,23,Grudzień,2018,15:08:47:00001
                                  Zostawiam dla potomnych
                                  Ostatnio edytowany przez Angel; 4753.
                                  Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Mam pytanie do coming/leaving home. Mam octavię z 2018 kupioną z salonu, ma gwarancji jeszcze z 1,5 roku a chcę włączyć sobie funkcje CH/LH ale szukam sprawdzonego kodowania do swojej Octavii. Ma ktoś kodowanie sprawdzone do OBD elevenpro (a w programie nie pojawia się funkcja za "1 kliknięciem"). Mam światła LED tylko dzienne z przodu a z tyłu led full
                                    https://artykulytechniczne.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Znalazłem filmik na YT ale nie wiem czy te nazwy świateł się pokrywają
                                      https://artykulytechniczne.pl

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Ale kawał garażu!

                                        Moim skromnym zdaniem te coming/leaving home są absolutnie niepotrzebne - mam i nie używam. I nawet nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to miałoby się komukolwiek naprawdę przydać.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Już się dowiedziałem o co chodzi w filmiku powyżej, dla ciekawskich wartość 127 jest to ustawienie max. mocy światła. Wynika to z systemu binarnego który posiada znaków 128 ale łącznie z 0, więc max wartość to 127. Szwagier elektronik mi powiedział
                                          Ostatnio edytowany przez pawcio007; 49138.
                                          https://artykulytechniczne.pl

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Połączyłem info z 2 filmików: i , powtarzają się nazwy świateł, więc chyba będzie ok. Dzisiaj będę aktywował funkcję i dam znać co wyszło. Dalej biorę się za bagażnik żeby podświetlał się jak się go otwiera i doświetlanie zakrętów.
                                            https://artykulytechniczne.pl

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Udało się, uruchomiłem światełka u siebie i coming home i dodatkowe oświetlenie klapy bagażnika. Podsumowując wartości 127 to jest przeliczenie z binarnego systemu na dziesiętny, który liczy 1,2,4,8,16,32,64 i suma tego wychodzi 128. Licząc od początku łącznie z 0 wychodzi do 127. Światła halogeny ustawiłem na 30 a tył światła stop na 20. Ale przed ewentualnym serwisem ASO wyłączę to bo może z programu nie wyczają ale jak otworzą drzwi w dzień to się zorientują, że się nie powinny włączać.Jak coś to służę pomocą ale najwięcej dał mi filmik ten hiszpański. A chciałbym jeszcze włączyć sobie opcję nawigacji bo mam wyłączoną czy ktoś pomoże?
                                              https://artykulytechniczne.pl

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X