Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zakup nowej Octavii III opinie o silniku 1,4 TSI

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zakup nowej Octavii III opinie o silniku 1,4 TSI

    Szanowni Koledzy i koleżanki,

    Planuje zakupić nową octavię z silnikem 1,4 tsi 150km i proszę o porady dotyczące tego silnika. Czy jest on awaryjny jak poprzednik który był na łańcuchu i czy pali olej jak wersja 1,8 z góry dziekuje za podpowiedzi co do zakupu i porady
    pozdrawiam

  • #2
    Witam!

    Od ponad roku użytkuję dokładnie taką Octavię III 1,4 Tsi 150 km i złego słowa nie mogę powiedzieć na jednostkę napędową.
    Średnie spalanie przy ekonomicznej jeździe to około 4,8-5 l/100 km. Jeżeli lubisz nacisnąć na pedał gazu to średnie spalanie wyjdzie pewnie około 6-7l/100 km.
    Jednostka jest bardzo elastyczna - dobry moment obrotowy jest już od samego dołu obrotomierza czyli przy 1000 obrotów na minutę, a przy 1500 obrotów
    na minutę masz już pełen moment obrotowy.
    Przez rok pokonałem 21.000 km i moja przygoda z autem to jest wyłącznie tankowanie paliwa oraz dolewanie płynu do spryskiwaczy
    Pierwszy przegląd jest przy 30.000 km - wtedy będzie pierwsza wymiana oleju, filtra.
    Być może wcześniejsze wersje tego silnika były awaryjne (np. problematyczny łańcuch) ale obecnie myślę że wszelkie symptomy wieku dziecięcego zostały wyeliminowane.
    Ja jestem bardzo zadowolony z autka

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Z informacji mojej, internetu i osób z którymi rozmawiałem silniki 1.4tsi 140 i 150km nie mają żadnych wad, napinacz łańcucha został naprawiony poprzez zastąpienie go paskiem, samochód oleju tak dużo nie pali (mam 1.4tsi 140km, przejechane 2tys i nic nie ubyło - kupiony używany z 100tys przebiegiem). Możesz śmiało kupować.

      Średnio polecane są 1.4tsi 122km na łańcuchu. Nikt nie poleca 1.4 160km - ponoć strasznie awaryjne.

      Co do silnika 1.8, to w Octavii 3 problem ponoć został już wyeliminowany i nie jje on oleju, napinacz paska sie nie psuje itd.

      Dodatkowo ponoć fajnie można zczipować :P +30KM i +50Nm i przyśpieszenie +-7s. Ale niestety sie nikt nie wypowiedział jeszcze w temacie z chip tuningiem tych silników.
      Ostatnio edytowany przez Vaflex; 37472.

      Komentarz


      • #4
        Strzala proszę o nie dublowanie tematów, poniżej masz link do kontynuowania rozpoczętej dyskusji,

        Octavia III 1.4 TSI - opinie - Octavia Club Polska

        ten wątek zamykam, następnym razem użyj opcji szukaj

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X