Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu 2,0 TDI 150KM silnik CKFC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rozrządu 2,0 TDI 150KM silnik CKFC

    Wymieniłem samodzielnie komplet rozrządu z pompą po przebiegu 123kkm. Może za wcześnie, ale nie wierzyłem w deklarowane 210kkm. I chyba dobrze bo wyglądał już na zmęczony. Dla potomnych żebyście nie uszkodzili silnika i pomp. Odpowietrzanie układu chłodzącego przeprowadza się 3 etapowo za pomocą skanera diagnostycznego. Wynika to z konstrukcji głównej pompy płynu chłodzącego i z dodatkowych pomp obiegowych. Przy okazji wymieniłem też filtr paliwa. Odpowietrzanie układu paliwowego również wymaga uruchomienia procedury serwisowej. Do tego kilka śmiesznych kluczy specjalnych, komplet blokad rozrządu i dużo spokoju. Chętnych zapraszam do siebie na operację.
    DSC_1196.JPG
    Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
    Samochody:
    Astra F cabrio Bertone 1,6
    O3 2,0TDI CKFC
    Była:
    O2FL 1,4TSI CAXA

  • #2
    rozrząd jest na 210 tyś i wytrzymuje bez problemu ale wcześniej padnie pompa wody wiem z doświadczenia jako mechanik aso skoda

    Komentarz


    • #3
      Jakie zatem masz zalecenia na przyszłość? Kiedy i jak pompa daje znaki, że ma dość?
      Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
      Samochody:
      Astra F cabrio Bertone 1,6
      O3 2,0TDI CKFC
      Była:
      O2FL 1,4TSI CAXA

      Komentarz


      • #4
        piszczenie słyszalne i zaświeca się kontrolka przegrzanego silnika kołnież ktury znajduje zostaje w pozycj zasłoniętego wirnika a dzieje się tak z powodu niewłaściwego płynu chłodniczego z kturego wytrącają się cząsteczki należy wypłukać układ wodą destylowana i zalać i9nnym płynem który jest stosowany to samo dotyczy fabi 3 i rapida 1.4 tdi jest akcja serwisowa na tom usterkę a pasek w octavi spokojnie wytrzyma 21000 w tsi 1.4 chpa pasek jest na 260tyś lub 6 lat

        Komentarz


        • #5
          akcja serwisowa jest tylko na 1.4 tdi rapid i fabia 3 żeby komuś nie przyszło do głowy żeby jechać na aso i robić wojnę bo w octavi 3 tdi coś takiego mu się stanie niema takiej informacj odniśnie oct3 tdi

          Komentarz


          • #6
            Pio czy możesz dokładniej opisać proces odpowietrzania układów paliwa i chłodzenia za pomocą VCDSa ?
            I jeszcze pytanie odnośnie pompy wody,czy w oryginale da się wykręcić wtyk (zawór elektromagnetyczny pompy płynu chłodzącego) czy jest zintegrowany?
            Przeglądając sklepy są dwa rodzaje pomp (z zintegrowanym wtykiem i bez) i nie wiem którą kupić a różnice w cenie są spore.

            Komentarz


            • #7
              nie wierzę w rozrządy na 200 tkm paskowe....a nawet jak wytrzyma jakimś cudem, to jaki z tego pożytek, jak pompa klęknie....i i tak wszystko trzeba wymieniać za jednym razem. Dlatego dobra robota, 120 tkm to maks, a nie wiara w zapewnienia producenta

              Komentarz


              • #8
                pio900 mozesz dac znac jaki pasek wlozyles i jaka pompe? Oraz ile Cie wyniosly same czesci?

                Komentarz


                • #9
                  rozrząd wymienia się do 120 tys km , pompa wody wg skody starcza na 210 tys km, jednak mechanik np w ASO decyduje czy przy 120 tys wymieniania się pompę wody, sam rozrząd jest do kupienia za 500 zl , pompa występuje jedynie z komplecie z rozrządem koszt około 1470 zl ( dane na podstawie 2.0 tsi z VRS 184 km )

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                    nie wierzę w rozrządy na 200 tkm paskowe....a nawet jak wytrzyma jakimś cudem, to jaki z tego pożytek, jak pompa klęknie....i i tak wszystko trzeba wymieniać za jednym razem.
                    Twoja wiara na miękkim gruncie stoi.

                    Komentarz


                    • #11
                      adam, pasek tez nie jest z metalu

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                        adam, pasek tez nie jest z metalu
                        Może napiszę z punktu widzenia użytkownika 1.9TDI BXE i teraz 1.6TDI DPF jeżdżącego każdym z nich od nowości. W 1.9TDI BXE wymieniłem pasek rozrządu przy około 120kkm z pompą wody i to co widać było po rozebraniu rozrządu to jak nowy pasek , zdemontowana pompa nie miała żadnych przecieków, luzów kręciła się równie "pasownie" jak nowa w pudełku. Teraz w 1.6TDI wymiana paska jest chyba przy albo przy 210kkm albo 240kkm przebiegu (nie pamiętam dokładnie, zresztą to pewnie będzie robił następny właściciel ) i nie zamierzam zmieniać przed przebiegiem 180-200kkm, chyba że pompa będzie przeciekać. Jeżeli masz auto z drugiej ręki to OK, wymienić trzeba, ale jeżeli masz od nowości to spokojnie można dociągnąć pod wymianę serwisową. Ale żeby w CR wymieniać pasek po 120kkm to trochę na wyrost.

                        Komentarz


                        • #13
                          czy na wyrost to wątpie, kluczową sprawą jest, gdzie ten przebieg się robi. Najczesciej pierwsza leci pompa, racja. Bardzo wazne jest tez, gdzie auto jest jeżdzone, w jakich warunkach ten przebieg robi.
                          Lepiej dmuchac na zimne i wymienić prędzej, jak robi się przelot nie tylko drogowy/autostradowy (kiedyś nawet były inne interwały w vagu na niemcownie i polskę, teraz pewnie już tak nie jest). Masz dobre doświadczenie, ale mimo wszystko bym dmuchał na zimne, bo w aucie po gwarancji nikt kosztów takiej awarii nie zwróci

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                            ale mimo wszystko bym dmuchał na zimne,
                            Z dmuchaniem na zimno nie można przeginać, bo każde skrajności podchodzą pod paranoję i jakieś natręctwa.

                            Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                            bo w aucie po gwarancji nikt kosztów takiej awarii nie zwróci
                            Zgadza się , ale prawdopodobieństwo zerwania się paska po 150-180kkm w CR jest taka sama jak po 20kkm. Owszem po wymianie na kolejny pasek już bym nie ryzykował więcej niż 90kkm maks 120kkm ale nie z powodu jakości paska tylko z powodu omylności majstrów (nic do nich nie mam, ale człowiek jest omylny co i jak by nie robił) oraz naciągania warsztatowego.

                            Komentarz


                            • #15
                              racja oryginal w wypadku nie tylko rozrzadu, trzyma najdluzej, to samo np. dotyczy akumulatorow zauwazylem. no, ale niech kazdy robi jak uwaza, ja wlasnie bym wymienil maks po 120, i wole spac spokojnie, nie uwazam ze to natrectwo w tym wypadku akurat

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                ale niech kazdy robi jak uwaza
                                Racja każdy ma inaczej ustawioną poprzeczkę ryzyka.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Adam, to jedno, ale w tym wypadku tak mam tylko w zasadzie, bo do panikarzy nie należę akurat z paskiem nie ma co przeginać według mnie poprostu, pompa o sobie da znać, ale pasek nie.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jakby to kogoś interesowało to dzisiaj obdzwoniłem ASO Skodowe z zapytaniem o koszt wymiany rozrządu z pompą wody i najniższa oferta to 2050,-. Oczywiście części i robocizna. Mniej niż myślałem w sumie.
                                    Rafał

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja w swojej OII FL 2.0 TDI CR robiłem rozrząd po 180 tysiącach ,bo nie wierzyłem w 210(rozrząd na pierwszy rzut oka nie wykazywał oznak zużycia), oczywiście w ASO powiedzieli klient nasz pan i kto bogatemu zabroni wymieniać olej co tydzień,120 to już pod lekkie zboczenie podchodzi,kiedyś w maluchach i polonezach zalecali wymianę oleju co 5000 tysięcy kilometrów , technika idzie do przodu i akurat w przypadku pasków rozrządu trochę poszła do przodu, ori paski spokojnie wytrzymują interwał przebiegu 210 tysi, tylko jest jedno ale, to jest interwał trasowy na ileś godzin,więc wiadomo jak ktoś buja się tylko po mieście to powinien skrócić ten przebieg,bo godzinowo wyjdzie dużo krótszy przebieg ,mojemu ojcu pompa padła po 93 tysiącach,więc o 210 musiał zapomnieć,

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ja zrobiłem prawie fabrycznie, przy 200kkm w CFHC, nie zauważyłem nadmiernego/podejrzanego zużycia elementów układu rozrządu przy rozbieraniu

                                        Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                          ja zrobiłem prawie fabrycznie, przy 200kkm w CFHC,
                                          Wreszcie kolejny głos rozsądku

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                            ja zrobiłem prawie fabrycznie, przy 200kkm w CFHC, nie zauważyłem nadmiernego/podejrzanego zużycia elementów układu rozrządu przy rozbieraniu
                                            prawie 200kkm a ile lat?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              6 lat
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                                6 lat
                                                To moja ma 5 lat w maju i teraz 115kkm.
                                                Skoda mówi o wymianie rozrządu po 210kkm lub ile lat?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Skoda mówi o wymianie rozrządu po 210k km
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X