Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu 2,0 TDI 150KM silnik CKFC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    Skoda mówi o wymianie rozrządu po 210k km
    210kkm nie ma wymogu czasowego?

    Komentarz


    • #27
      nie wiem, ale jak ktoś robi 210kkm przez 7 lat, to jest w sam raz
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
        nie wiem, ale jak ktoś robi 210kkm przez 7 lat, to jest w sam raz
        Co jeśli minie 10 lat i przebiegu nie będzie 210kkm?

        Komentarz


        • #29
          robisz jak uważasz
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #30
            Wydaje mi się że jest rygor czasowy i wynosi 6 lat. Ja będę wymieniał za dwa lata przy przebiegu ok 130kkm.

            Komentarz


            • #31
              Mnie w ASO mówili, że dla CKFC jest 5 lat lub 210kkm. Chyba jednak poczekam jeszcze rok...
              Rafał

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
                pio900 mozesz dac znac jaki pasek wlozyles i jaka pompe? Oraz ile Cie wyniosly same czesci?
                Kupiłem zestaw HEPU PK06690 za około 1800zł

                Dodatkowo płyn chłodzący G13, oraz osłona plastikowa rozrządu przy kole pasowym, gdyż elementy z gumy-elastomeru rozpuścił olej, którym Panowie z wysoko wykwalifikowanego ASO rubasznie polali cały silnik olejem silnikowym - gniazda wtryskiwaczy na deklu zaworów, głowicę od strony rozrządu i blok silnika za DPF-em. Brakowało również śruby od uchwytu do przewodów paliwowych. Gorąco (NIE)polecam serwisowanie w ASO i słuchanie ich porad!
                Ostatnio edytowany przez pio900; 16792.
                Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                Samochody:
                Astra F cabrio Bertone 1,6
                O3 2,0TDI CKFC
                Była:
                O2FL 1,4TSI CAXA

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez shadalu Zobacz wpis
                  Pio czy możesz dokładniej opisać proces odpowietrzania układów paliwa i chłodzenia za pomocą VCDSa ?
                  I jeszcze pytanie odnośnie pompy wody,czy w oryginale da się wykręcić wtyk (zawór elektromagnetyczny pompy płynu chłodzącego) czy jest zintegrowany?
                  Przeglądając sklepy są dwa rodzaje pomp (z zintegrowanym wtykiem i bez) i nie wiem którą kupić a różnice w cenie są spore.
                  Ja używam VCP 8. Pompę paliwa uruchamiasz z poziomu testów elementów wykonawczych, trwa to jakieś 3-5 minut. Tak samo pompy układu chłodzenia: pompa obiegu ogrzewania, pompa intercoolera wodnego na wył silniku. Cykl każdej pompy trwa 5 min. Uzupełniasz płyn po każdej pompie, powtarzasz 2x. Następnie uruchamiasz silnik i włączasz przekaźnik pompy chłodzenia. Na wyłączonym silniku, przy uruchomieniu tego przekaźnika słuchać z okolic rozrządu cykliczne pykanie/cykanie. Ten zabieg pozwala na ruch płynu w głowicy przy zimnym silniku. Jeśli tej funkcji nie możesz namierzyć w twoim oprogramowaniu, to po prostu odepnij wtyczkę od pompy wody na rozrządzie. Stan wyłączony tej pompy to normalna praca wirnika zatem unikniesz przegrzania głowicy.
                  Ja stosuję zasadę, że montuję pompę taką jaka była i nie kombinuje z przeróbkami. Nie próbowałem nic odkręcać. Prawdopodobnie pompa bez wtyku jest przeznaczona dla samochodów bez dogrzewania np. CFGB.
                  Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                  Samochody:
                  Astra F cabrio Bertone 1,6
                  O3 2,0TDI CKFC
                  Była:
                  O2FL 1,4TSI CAXA

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                    ja zrobiłem prawie fabrycznie, przy 200kkm w CFHC, nie zauważyłem nadmiernego/podejrzanego zużycia elementów układu rozrządu przy rozbieraniu
                    Uwaga! To jest inny silnik, inna pompa wody, inne rolki niż w temacie posta.
                    Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                    Samochody:
                    Astra F cabrio Bertone 1,6
                    O3 2,0TDI CKFC
                    Była:
                    O2FL 1,4TSI CAXA

                    Komentarz


                    • #35
                      tak, bo to silnik z OII FL 140 ps, a nie z OIII 150 ps

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez pio900 Zobacz wpis

                        Kupiłem zestaw HEPU PK06690 za około 1800zł

                        Dodatkowo płyn chłodzący G13, oraz osłona plastikowa rozrządu przy kole pasowym, gdyż elementy z gumy-elastomeru rozpuścił olej, którym Panowie z wysoko wykwalifikowanego ASO rubasznie polali cały silnik olejem silnikowym - gniazda wtryskiwaczy na deklu zaworów, głowicę od strony rozrządu i blok silnika za DPF-em. Brakowało również śruby od uchwytu do przewodów paliwowych. Gorąco (NIE)polecam serwisowanie w ASO i słuchanie ich porad!
                        Jakie miałeś koszty robocizny w ASO?

                        Komentarz


                        • #37
                          Witam,
                          u mnie 202 kkm i jeszcze ori rozrząd (auto ma 4 lata). Nowy zestaw wraz z płynem chłodniczym już czeka na wymianę

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez marcinenergy Zobacz wpis
                            Witam,
                            u mnie 202 kkm i jeszcze ori rozrząd (auto ma 4 lata). Nowy zestaw wraz z płynem chłodniczym już czeka na wymianę
                            Jaki koszt zestawu?
                            Gdzie będziesz wymieniał w ASO czy warsztat?

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                              Jakie miałeś koszty robocizny w ASO?
                              Ja robiłem to sam w swoim warsztacie. ASO nie jest godne.
                              Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                              Samochody:
                              Astra F cabrio Bertone 1,6
                              O3 2,0TDI CKFC
                              Była:
                              O2FL 1,4TSI CAXA

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez pio900 Zobacz wpis

                                Ja robiłem to sam w swoim warsztacie. ASO nie jest godne.
                                Sam w swoim warsztacie, czy u swojego mechanika?
                                Ile czasu potrzeba na wymianę?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                  Sam w swoim warsztacie, czy u swojego mechanika?
                                  Ile czasu potrzeba na wymianę?
                                  Jak wyżej, sam osobiście w swoim własnym warsztacie. Robię to na codzień.
                                  Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                  Samochody:
                                  Astra F cabrio Bertone 1,6
                                  O3 2,0TDI CKFC
                                  Była:
                                  O2FL 1,4TSI CAXA

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez pio900 Zobacz wpis

                                    Jak wyżej, sam osobiście w swoim własnym warsztacie. Robię to na codzień.
                                    Ile taka wymiana powinna kosztować u mechanika poza ASO ?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                      Ile taka wymiana powinna kosztować u mechanika poza ASO ?
                                      Ja wyceniam robociznę na od 600 i czas około 4 godziny do 5, zależy jak szybko podda się czujnik w dpf.
                                      Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                      Samochody:
                                      Astra F cabrio Bertone 1,6
                                      O3 2,0TDI CKFC
                                      Była:
                                      O2FL 1,4TSI CAXA

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Witam,
                                        Jestem właśnie po wymianie. Ori rozrząd przejeździł 203kkm. Pompa faktycznie była już zmęczona - jak się w ręku nią kręciło to lekko przeskakiwała jakby. Na napinaczu pasek poza zakresem już był. Faktycznie czujnik od DPF gdyby był pod kątem ustawiony ale w stronę ściany grodziowej to ułatwiłoby to sprawę przy montażu i demontażu osłony rozrządu
                                        Ja za robociznę zapłaciłem 400 zł. Niestety próba przełożenia czujnika z pompy do nowej pompy się nie udała. Prawdopodobnie się główka czujnika już zapiekła i po demontażu czujnika był w dwóch częściach. Na szczęście ori używka za 60 zł załatwiła problem. Przy okazji do wymiany był oring (chyba przy kole pasowym) bo lekko zapocony był. Także całość zamknęła się w 1000 zł razem z robocizną.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez marcinenergy Zobacz wpis
                                          Witam,
                                          Jestem właśnie po wymianie. Ori rozrząd przejeździł 203kkm. Pompa faktycznie była już zmęczona - jak się w ręku nią kręciło to lekko przeskakiwała jakby. Na napinaczu pasek poza zakresem już był. Faktycznie czujnik od DPF gdyby był pod kątem ustawiony ale w stronę ściany grodziowej to ułatwiłoby to sprawę przy montażu i demontażu osłony rozrządu
                                          Ja za robociznę zapłaciłem 400 zł. Niestety próba przełożenia czujnika z pompy do nowej pompy się nie udała. Prawdopodobnie się główka czujnika już zapiekła i po demontażu czujnika był w dwóch częściach. Na szczęście ori używka za 60 zł załatwiła problem. Przy okazji do wymiany był oring (chyba przy kole pasowym) bo lekko zapocony był. Także całość zamknęła się w 1000 zł razem z robocizną.
                                          203kkm a ile lat ma auto?

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Od początku roku obserwuje, słyszę pisk (piszczenie) z okolicy rozrządu.
                                            Coś podobnego do padających pomp wody w 1.4 TSI.


                                            Czy 2.0 CKFC z roku 2013 tez miały problem z pompami wody?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                              203kkm a ile lat ma auto?
                                              4 lata minęły w styczniu.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez marcinenergy Zobacz wpis

                                                4 lata minęły w styczniu.
                                                to mia ma 116kkm i 5lat w maju.
                                                Nie wiem czy już nie pora na wymianę rozrządu.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Jeszcze rok śmiało możesz poczekać, albo do przebiegu 150tyś.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Mój sąsiad kupił octavkę z 2103 z silnikiem CKFC i według historii miała 2 razy wymienianą pompę wody

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X