Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu 2,0 TDI 150KM silnik CKFC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
    Mój sąsiad kupił octavkę z 2103 z silnikiem CKFC i według historii miała 2 razy wymienianą pompę wody
    Jak było poniżej Zera stopni to coś piszczało pod maską (krótkie piszczenia co jakaś chwile)- coś podobnego do łożysk alternatora lub pompy.
    Teraz jak jest na plusie to piszczenia nie słychać.
    Zastawiam się z tymi 210kkm lub 6/7 lat, aby nie okazało się że pompę szlak trafił wcześniej.

    Komentarz


    • #52
      W mojej octavii z 2013r padła pompa wody po równo 4 latach i 190k przebiegu.
      W trasie zaczął wyciekać płyn chłodniczy, ostatecznie wzywałem lawetę bo dolewka co 1km byla konieczna

      Najlepsze, że tydzień przed auto było na przeglądzie rocznym w ASO i nic nie wykryli.
      koszt wymiany całego zestawu niecałe 3000zl

      Moje pytanie, jakie są Wasze doświadczenia, co leci następne do wymiany przy przebiegu 210k +. U mnie zaczyna się odzywać dwumas, jak wygląda kwestia dpf. Może jest jakiś temat o tym i przeoczyłem, z góry dzięki za odpowiedź

      Komentarz


      • #53
        DPF to łatwo sprawdzisz w VCDS , ma stopień zapełnienia , i po przekroczeniu którego nienadaje sie do regeneracji . , chyba tam jest 75% , jak autko jezdzi na trasie to DPF wytrzyma koło 230k km , jak po miescie to zdecydowanie mniej . Dwumasa ma podobny (może nieco krótszy) żywot .
        Najgorsze jest jednak to , ze kupując dwumas (Luk czy Sachs) nie masz pewności ze on nie zacznie zaraz znowu hałasowac . Ja tak miałem w poprzedniej Octavi , Dwumas wytrzymał mi 207k km ,, zaczął wtedy mocno hałasowac , zdecydowałem sie na wymiane , i po wymianie zrobiłem wsumie niewiele ponad 2000 km i zaczeły sie nieregularne szarpniecia na jałowym, no i na wcisnietym sprzęgle było słychać jakies łożysko. Konsultowałem to z kilkoma mechanikami , ale odpowiedz była jedna - że takie teraz częsci produkują "Jak nie kupisz ori , to z zamiennikami , pomimo tego ze to Luk czy Sachs, to zawsze moga jaja wyjść " - Ja miałem LUK , kupiony w Intercarsie , ale czy to był nowy zestaw , czy na pewno LUK i czy to nie było jakieś gówno po regenracji to nie wiem do dzis.

        Ponadto reklamowanie tego wiąże sie z demontażem , wzywaniem rzeczoznawcy , który może zakwestionować ze coś jest wadliwe , , koszta spore
        Rozumiem też , że ori w ASO to jakaś cena z kosmosu.. Dlatego trudne czasy nastały dla częsci zamiennych.

        Ponadto co może jeszcze wyjść po 200 k km - no wg mnie turbina .
        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
          DPF to łatwo sprawdzisz w VCDS , ma stopień zapełnienia , i po przekroczeniu którego nienadaje sie do regeneracji . , chyba tam jest 75% , jak autko jezdzi na trasie to DPF wytrzyma koło 230k km , jak po miescie to zdecydowanie mniej . Dwumasa ma podobny (może nieco krótszy) żywot .
          Najgorsze jest jednak to , ze kupując dwumas (Luk czy Sachs) nie masz pewności ze on nie zacznie zaraz znowu hałasowac . Ja tak miałem w poprzedniej Octavi , Dwumas wytrzymał mi 207k km ,, zaczął wtedy mocno hałasowac , zdecydowałem sie na wymiane , i po wymianie zrobiłem wsumie niewiele ponad 2000 km i zaczeły sie nieregularne szarpniecia na jałowym, no i na wcisnietym sprzęgle było słychać jakies łożysko. Konsultowałem to z kilkoma mechanikami , ale odpowiedz była jedna - że takie teraz częsci produkują "Jak nie kupisz ori , to z zamiennikami , pomimo tego ze to Luk czy Sachs, to zawsze moga jaja wyjść " - Ja miałem LUK , kupiony w Intercarsie , ale czy to był nowy zestaw , czy na pewno LUK i czy to nie było jakieś gówno po regenracji to nie wiem do dzis.

          Ponadto reklamowanie tego wiąże sie z demontażem , wzywaniem rzeczoznawcy , który może zakwestionować ze coś jest wadliwe , , koszta spore
          Rozumiem też , że ori w ASO to jakaś cena z kosmosu.. Dlatego trudne czasy nastały dla częsci zamiennych.

          Ponadto co może jeszcze wyjść po 200 k km - no wg mnie turbina .
          Wszystko zależy jak, kto montował nowe DKZ. Jeśli szybko, szybko, tanio, tanio to bardzo łatwo popsuć nową część już przy montażu. Oszczędności zawsze wychodzą bokiem. Możliwe, że łapa, która naciska na łożysko wyciskowe była już wytarta, albo nie wymienili uszczelniacza wałka sprzęgłowego skrzyni i olej zaczyna migrować. A może źle blokowali wał i dokręcając DKZ uszkodziły się sprężyny. Czasem pojawia się problem w użytkowaniu. Pamiętam jak moja była nowa to przez kilka tysięcy nie mogłem się przyzwyczaić do pracy sprzęgła i kilka razy zgasł lub szarpnąłem przy zmianie biegu. Trzeba też pamiętać, że nierówna praca silnika (niedomagania jednego wtryskiwacza, egr, klapa gasząca, poduszka pod silnikiem, sprzęgło alternatora) mogą wprowadzać duże wibracje na jałowym i DKZ nie jest w stanie tego wytłumić. Może być wiele przyczyn nie leżących w samej części czy robociźnie. Przy 250kkm lawinowo zaczyna się wszystko sypać.
          Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
          Samochody:
          Astra F cabrio Bertone 1,6
          O3 2,0TDI CKFC
          Była:
          O2FL 1,4TSI CAXA

          Komentarz


          • #55
            Ja w swojej mam teraz 196k km i zastanawiam się nad wymianą rozrządu. W sumie za 14k km mam serwis i zastanawiam się czy nie zrobić jeszcze z 10k i machnąć jedno i drugie razem. Co myślicie?

            Komentarz


            • #56
              W moim 1.6 tdi 90KM pompa wymieniona na 146tys a rozrzad na 206tys

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez pio900 Zobacz wpis

                Kupiłem zestaw HEPU PK06690 za około 1800zł

                Dodatkowo płyn chłodzący G13, oraz osłona plastikowa rozrządu przy kole pasowym, gdyż elementy z gumy-elastomeru rozpuścił olej, którym Panowie z wysoko wykwalifikowanego ASO rubasznie polali cały silnik olejem silnikowym - gniazda wtryskiwaczy na deklu zaworów, głowicę od strony rozrządu i blok silnika za DPF-em. Brakowało również śruby od uchwytu do przewodów paliwowych. Gorąco (NIE)polecam serwisowanie w ASO i słuchanie ich porad!
                cena kosmos , na dzień dzisiejszy na szczęście poniżej 1000 już kupisz. Zwróciłeś uwagę na ori pompę wody ? Taka sama jak hepu ?

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez elemenateur Zobacz wpis

                  cena kosmos , na dzień dzisiejszy na szczęście poniżej 1000 już kupisz. Zwróciłeś uwagę na ori pompę wody ? Taka sama jak hepu ?
                  Rozrząd i pompa wody z firmy Hepu nie należy do tanich, czy jej jakosć jest taka sama jak originalana?

                  Jakiego producenta zestawu rozrzadu + pompy wody polecacie?

                  Komentarz


                  • #59
                    mez2008 to prawda, to nie najtańsze a powiedziałbym że jedno z najdroższych rozwiązań ale jakość to to samo co fabryka.
                    Sprzedając dziesiątki pomp wody miesięcznie sprzedajemy wyłącznie pompy hepu. Rozrząd śmiało możesz wziąć ina, snr, skf, dayco,hepu bądź gates. W zależności od samochodu różne rozwiązania są najbardziej optymalne, zawsze jednak pompę pakujemy hepu.

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez elemenateur Zobacz wpis
                      mez2008 to prawda, to nie najtańsze a powiedziałbym że jedno z najdroższych rozwiązań ale jakość to to samo co fabryka.
                      Sprzedając dziesiątki pomp wody miesięcznie sprzedajemy wyłącznie pompy hepu. Rozrząd śmiało możesz wziąć ina, snr, skf, dayco,hepu bądź gates. W zależności od samochodu różne rozwiązania są najbardziej optymalne, zawsze jednak pompę pakujemy hepu.
                      Widizałem informacje ze są dwie wersje pompy wody: z czujnikiem lub bez.
                      W jaki spsoób srawdzić która wersja pompy jest w mojej Octavi - silnik CKFC rocznik maj 2013?

                      Komentarz


                      • #61
                        myślę że optymalnie po vinie.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez elemenateur Zobacz wpis
                          myślę że optymalnie po vinie.
                          kazdy sklep prawidłow sprawdzi wersje po VIN?

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis
                            kazdy sklep prawidłow sprawdzi wersje po VIN?

                            tylko wtedy jeśli ma do tego odpowiednie oprogramowanie

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez elemenateur Zobacz wpis


                              tylko wtedy jeśli ma do tego odpowiednie oprogramowanie
                              Masz może jakiś program i sprawdzisz moja Octavie która wersja pompy w niej jest?

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis
                                Masz może jakiś program i sprawdzisz moja Octavie która wersja pompy w niej jest?
                                oczywiście, odezwij sie z VINem na PW

                                Komentarz


                                • #66
                                  Co powiecie o takich zestawach:

                                  Oryginał VW
                                  Link


                                  Zamiennik
                                  https://allegro.pl/rozrzad-pompa-wod...236920484.html
                                  Ostatnio edytowany przez mez2008; 44701.

                                  Komentarz


                                  • #67

                                    to są jota w jote te same rozrządy o których pisaliśmy

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez elemenateur Zobacz wpis


                                      to są jota w jote te same rozrządy o których pisaliśmy
                                      Ceny w sklepach i ASO nie są strasznie od siebie różne.
                                      Ciekawe ile ASO i Warsztaty sobie życzą kasy za robociznę przy wymianie rozrządu z pompa?
                                      Jeśli różnica za robociznę jest podobnie jak na samych częściach to chyba warto mieć fakturę i gwarancje z ASO?

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                                        Ceny w sklepach i ASO nie są strasznie od siebie różne.
                                        Ciekawe ile ASO i Warsztaty sobie życzą kasy za robociznę przy wymianie rozrządu z pompa?
                                        Jeśli różnica za robociznę jest podobnie jak na samych częściach to chyba warto mieć fakturę i gwarancje z ASO?

                                        Z gwarancją na rozrządy jest tak samo jak na wszystkie inne części, obowiązuje przez 2 lata.
                                        Jeśli cokolwiek sie stanie po np 3latach to już gwarancji nie ma. I wtedy nie ma już znaczenia przebieg.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez elemenateur Zobacz wpis

                                          cena kosmos , na dzień dzisiejszy na szczęście poniżej 1000 już kupisz. Zwróciłeś uwagę na ori pompę wody ? Taka sama jak hepu ?
                                          Pompa Hepu wyglądała dokładnie jak ori.
                                          Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                          Samochody:
                                          Astra F cabrio Bertone 1,6
                                          O3 2,0TDI CKFC
                                          Była:
                                          O2FL 1,4TSI CAXA

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Tak jak przypuszczaliśmy. Hepu chyba robi i regeneruje dla grupy VW. Od kilku lat sprzedajemy wyłącznie hepu i żadnych odpukać niespodzianek!

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              W zasadzie wsystko w tym rozrządzie jasne tylko gdzie jest znacznik na zębatce na wale?

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                I może jeszcze jedno ciekawe pytanie do mechaników , po co luzować śrubę na pompie poza tym by napiąć pasek na górze . Nie ma znaczenia w tym aucie pozycja pompy, nie wiem czy nawet blokowanie ma sens .

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Czas wymiany rozrządu - przebieg 210k lub 6 lat nie został potwierdzony przez ASO firm VW / Skoda.
                                                  Dziś w ASO VW dowiedziałem się że silnik CKFC ma przewidzianą wymianę rozrządu po 210k przebiegu lub 8 lat.
                                                  Jak poprosiłem o dokument potwierdzający 8lat to okazało się że dokument jest tylko z informacją na przebieg 210k.

                                                  Informacja od pracownika serwisu jest taka że czasem pasek rozrządu "gubi zęby" z powodu innych problemów w silniku i że wymiana po 6 latach to dla niego jest za wcześnie.

                                                  Jakie macie doświadczenie z wymianą rozrządu?

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Widzę, że dieslach jest to samo co w TSI. Nie ma jednej spójnej informacji. Każde ASO wymienia, kiedy ...chce...Co prawda w benzynie też pojawia się przebieg ok 200 tys, (u jednych 210 u innych 240), ale co do czasu to jest jeden wielki bajzel. Od siebie dzwoniłem do ASO Opole i tam nie ma wymiany po 6 czy 8 latach. Tylko przebieg 210 tys. ASO Wrocław wymienia po 240 tys lub 6 lat. ASO Gliwice też nie bierze parametru czasowe i tylko przebieg się liczy. ASO Dzierżoniów to 200 tys lub 6 lat....Oczywiście, jeżeli coś się stanie z paskiem i np. pęknie, to ASO nie bierze odpowiedzialności....

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X