Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż kamerki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż kamerki

    Panowie jak macie podpięte rejestratory ? Nie chce podpinać do gniazda zapalniczki. Skąd wsiąść 12v po zapłonie ?

  • #2
    To nie macie Panowie rejestratorów jazdy ?

    Komentarz


    • #3
      Ja mam Blaupunkt BP2.0 - na moje amatorskie nagranie w zupełności wystarcza, a jego celem jest w końcu dokumentacja, a nie film pełnometrażowy . Dołączony długi kabel pozwolił mi pociągnąć pod podsufitką , potem prawym słupkiem, dalej na schowkiem do gniazda zapalniczniki, gdzie wpiąłem się. Nic nie widać, 1h roboty wszystko. Pamiętaj w razie czego , że na słupku pod zaślepka z napisem AirBag masz śrubkę.

      Komentarz


      • #4
        W O3 nie ma napisu Airbag na maskownicy słupka A Ale poduszka tam jest i trzeba mieć to na względzie przy sposobie kładzenia przewodu.

        Niestety, ale zniknęły tematy, w których było podane, na które gniazdo bezpiecznikowe można wpiąć tzw bypass, aby mieć prąd po stacyjce. Ja puściłem instalację zasilającą od gniazdka z dobrą i polecaną (niestety stosunkowo drogą) ładowarką Nokii 2x USB. Dzięki temu uniknąłem przechodzenia z przewodem pod kierownicą (uwaga na poduszkę powietrzną kolan) i rzeźby w instalacji, co mogłoby ubezpieczycielowi wybitnie się nie spodobać. Ponadto mam prąd również przy wyłączonym aucie - tryb parkingowy oraz porządne zasilanie dla innych urządzeń via USB Ponadto wszystkie przetwornice, które widziałem na taki montaż to jakieś chińskie badziewia, więc istniało spore ryzyko, że będą grubo siać.

        VCR mam przyklejony przy lusterku, przewód włożony między podsufitkę a szybę, następnie zejście słupkiem A pasażera (tu trzeba pamiętać, aby przewód włożyć od strony szyby, a nie między maskownicę i uszczelkę drzwi - nie będzie blokował airbagu!), następnie przejście za schowkiem i maskownicą tunelu środkowego aż do wysokości gniazdka. Ogólnie instalacja zajmie ok. 45 min. na spokojnie, najdłużej zejdzie się z założeniem z powrotem schowka, więc przy okazji można wymienić filtr przeciwpyłkowy Ponadto warto wyposażyć się w trytytki, aby nie nic latało, nie obijało się.
        Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

        Komentarz


        • #5
          Ja mam Vico Power Plus - podłączoną pod bezpieczniki za pomocą bypassów - do bezpiecznika po zapłonie, oraz na stałe. Za pomocą VPP steruje sobie kiedy kamera ma nagrywać przy zgaszonym silniku, czyli często na zatłoczonych parkingach, w razie co, żeby dorwać uciekającego gnojka

          Do VPP wpięty zasilacz kamery i kabel słupkiem po prawej stronie wciągnięty pod podsufitkę i tak podłączona kamera.
          Moje 1.6 MPI BSE

          Komentarz


          • #6
            Witam, zamontowałem ostatnio kamerkę samochodową i myślałem nad tym gdzie ją wpiąć do zasilania. Ostatecznie została podpięta do gniazda USB. I teraz włącza się po odryglowaniu drzwi z pilota i ich otworzeniu, a wyłącza się 30 sekund po zaryglowaniu drzwi z pilota. Miałem podłączyć pod bezpieczniki za pomocą bypassów, ale nie używam gniazda USB a to rozwiązanie jest ok.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez potrek Zobacz wpis
              Panowie jak macie podpięte rejestratory ? Nie chce podpinać do gniazda zapalniczki. Skąd wsiąść 12v po zapłonie ?
              Obstawiam że po zapłonie będziesz miał bezpiecznik nr 47 tj. Wycieraczka tylnej szyby.
              Tam możesz wpiąć się bypassem jednym kablem a drugi do jakiejś śruby która jest masą.
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

              Komentarz


              • #8
                Tu masz spoko wszystko opisane:

                OIIIFL - montaż rejestratora - Octavia Club Polska
                Moja Balbina

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez trooper Zobacz wpis
                  Nie tak spoko, bo tam jest podany tylko przykład dla podłączenia się w podsufitkę, ja bym to uczynił tak (zresztą mam tak u siebie w O2fl).
                  Kupujemy bypass jak to zostało wspomniane w tym linku który podesłałeś, dalej kupujemy gniazdo USB z 12V na 5V
                  Tutaj dowolność czy dajemy z adapterem czy z wyjściem podświetlanym co by widzieć czy działa "ustrojstwo" np:

                  Page Not Found - Aliexpress.com

                  Lub:

                  2.0zł 90% OFF|Ładowarka samochodowa Usb gniazdo zapalniczki do papierosów 12V 24V szybkie ładowanie telefonu Ipad Charge akcesoria samochodowe Usb do samochodu розетка в авто|Przewody, adaptery i gniazda| - AliExpress

                  Do tego dwie sztuki kabelków, oraz konektor oczkowy co by wziąć masę z z "budy" auta.

                  Wszystko łączymy, przeciągamy kabel zasilający od wideorejetratora do skrzynki z ulokowanym "zasilaniem" bypassem wpinamy w odpowiedni bezpiecznik, obstawiam że po zapłonie będzie to bezpiecznik nr 47 o którym wspomniałem wyżej.

                  Wszystko bezinwazyjnie, bez używania "szybkozłączek" a więc nawet osoby co mają auta na gwarancji mogą to uczynić a przed pojechaniem do ASO co by nei gadali że była ingerencja w elektrykę wyjać bypassa.

                  Tak to wygląda w mojej O2fl
                  IMG_20181124_144005.jpg - Dysk Google
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                  Komentarz


                  • #10
                    Tylko czasem żeby coś przeciągnąć jest mocno ciasno, szczególnie przy słupkach

                    Ja w O2FL miałem to rozwiązane przez bypass CB, rejestrator z lampki podsufitki. Jak kto woli rzeźbić
                    Moja Balbina

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez trooper Zobacz wpis
                      Ja w O2FL miałem to rozwiązane przez bypass CB, rejestrator z lampki podsufitki. Jak kto woli rzeźbić
                      Zgadzam się
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X