Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

system TPMS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • system TPMS

    Czy zna ktoś może sprawdzony sposób na aktywacje VCDS systemu TPMS w Skodzie Octavi 3?

  • #2
    Znam i mam cale kodowanie. Szczegóły na priv [email protected]

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez mariuszzaw Zobacz wpis
      Znam i mam cale kodowanie. Szczegóły na priv [email protected]
      Ja również poproszę

      Komentarz


      • #4
        Tomek-stach czy to takie mega tajne, że nie możesz dla potomnych zostawić informacji tutaj, tylko na pw.

        Komentarz


        • #5
          Temat uważam za zamknięty. System TMPS załączony i działa w pełnej okazałości. Nie ma jak liczyć na siebie i wujka google. Oby jak najmniej użytkowników fora którzy takie rzeczy trzymają w wielkiej tajemnicy a defakto żadne z tego tajemnica.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
            Temat uważam za zamknięty. System TMPS załączony i działa w pełnej okazałości. Nie ma jak liczyć na siebie i wujka google. Oby jak najmniej użytkowników fora którzy takie rzeczy trzymają w wielkiej tajemnicy a defakto żadne z tego tajemnica.
            Rzeczywiście. Dostaliśmy poradnik że japierdo#e... Dzięki za info że mamy szukać na google.

            Komentarz


            • #7
              Nie masz Kolego za co dziękować. Wystarczyło by tylko poprosić o instrukcję, a nie od razu dziękować.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
                Nie masz Kolego za co dziękować. Wystarczyło by tylko poprosić o instrukcję, a nie od razu dziękować.
                Możesz wrzucić to kodowanie ?
                Rozumiem, że zadziała w samochodzie bez czujników w kołach tylko pomiar bazuje na odczytach z ABS ?

                Komentarz


                • #9
                  U nie zadziałał ten sposób. TPMS działa bez czujników ponieważ w skodach system ten bazuje na odczycie z czujnika ABS



                  Activare TPM ( Tyre pressure monitor - monitorizare presiune roti)


                  1. 03 ABS Brakes


                  2. STG Adaptation -> function 10


                  3. Choose Tire pressure monitoring display


                  4. verified Store value is 2


                  5. the same value stored is on Tire pressure monitoring display;tire selection


                  ATENTIE !


                  In Long Coding: the latest 3 Bytes on my side was 004002 and I changed with 70C002





                  To see the menu in bolero : ( vizualizare meniu in Bolero)


                  1. 5F Information


                  2. STG Adaptation -> function 10


                  3. Choose (13) - Vehicle function list BAP-tire_pressure_system_0x07


                  4. Set value to active


                  verified if (14)-Vehicle function list BAB-tire_pressure_system_0x07_msg_bus have value: Suspension data bus





                  1. 5F Information


                  2. STG Adaptation -> function 10


                  3. Choose (56)-Vehicle menu operation-menu_display_rdk


                  4. Set value to active


                  verified if this option is actiated: (58)- Vehicle menu operation-menu_display_rdk_over_threshold_high





                  1. 17 Instruments


                  2. STG Long Coding -> function 7


                  3. Byte 04


                  4. Enable bit 0 -> Indirect Tire Pressure Monitoring System(TPMS) instaled.

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki za instrukcję. Wszystko pewnie działa pięknie z tym że kodowanie ABS włączyło mi asystenta ruszania na wzniesieniu. Za bardzo mi się ta funkcja przydaje żeby z niej zrezygnować.

                    Ktoś wie jak to inaczej zakodować?

                    Komentarz


                    • #11
                      Wyłączyło asystenta oczywiście

                      Komentarz


                      • #12
                        To coś źle kolego robisz. U mnie działa zarówno HHC i ciśnienie. Powyższe kodowanie u mnie nie wyłączyło asystenta.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zrobiłem ponownie zaznaczając poszczególne bity i wszystko gra. Dzięki Kolego.

                          Pozostaje trochę pojeździć i sprawdzić czy TPMS rzeczywiście działa. Jak upuściłem powietrza po przejechaniu ok 2 km to żadnego sygnału nie dostałem.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeśli wyżej jest o TPMSie na ABSie, to 2 km dla niego to nic - ten system reaguje późno i jest mało czuły. Swoim muszę ze 20 km przejechać i to poza miastem.

                            Ale i tak wolę to niż czujniki w felgach - bo nic nie kosztuje jego obsługa i nie jest podatny na awarie.

                            Komentarz


                            • #15
                              No to może działa a się nigdy nie dowiem

                              Mam do czynienia z czujnikami w kołach w drugim aucie. Rewelacja jeśli chodzi o działanie. Komunikat przy niewielkim spadku ciśnienia. Jeśli chodzi o trwałość to już przy pierwszej wymianie opon jeden włamali.

                              Komentarz


                              • #16
                                Koledzy,

                                Właśnie kupiłem Octavie III Kombi, 2.0 150KM. Czytam sobie fora i szukam ciekawych informacji i bardzo mnie zaciekawiły te wszystkie opcje, które można aktywować za pomoca czegoś, co nazywacie "VCDS". Będę wdzięczny za kilka słów wyjaśnienia dla nowego posiadacza Octavii:

                                1. Czy ja dobrze rozumiem, że można w tym samochodzie aktywować funkcje, które fabrycznie sa niedostępne? Np. czujnik ciśnienia w oponach? To znaczy, ze fizycznie każdy samochód ma taki czujnik tylko nie wszystkie mają go włączonego?????

                                2. Czy VCDS to nazwa programu komputerowego czy urządzenia, które służy do podłączenia samochodu z komputerem? W poprzednim samochdzie uzywałem taki interfejs WiFi OBD2 i różnych programów na telefon czy komputer. Czy to coś podobnego? Jest gdzieś oficjalna strona twórcy tego programu?

                                Dzieki za informacje

                                PK

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Pkacp
                                  Koledzy,

                                  Właśnie kupiłem Octavie III Kombi, 2.0 150KM. Czytam sobie fora i szukam ciekawych informacji i bardzo mnie zaciekawiły te wszystkie opcje, które można aktywować za pomoca czegoś, co nazywacie "VCDS". Będę wdzięczny za kilka słów wyjaśnienia dla nowego posiadacza Octavii:

                                  1. Czy ja dobrze rozumiem, że można w tym samochodzie aktywować funkcje, które fabrycznie sa niedostępne? Np. czujnik ciśnienia w oponach? To znaczy, ze fizycznie każdy samochód ma taki czujnik tylko nie wszystkie mają go włączonego?????

                                  2. Czy VCDS to nazwa programu komputerowego czy urządzenia, które służy do podłączenia samochodu z komputerem? W poprzednim samochdzie uzywałem taki interfejs WiFi OBD2 i różnych programów na telefon czy komputer. Czy to coś podobnego? Jest gdzieś oficjalna strona twórcy tego programu?

                                  Dzieki za informacje

                                  PK
                                  W Skodzie TPMS działa na bazie odczytów z systemu ABS, nie ma czujników w kołach.
                                  Można powiedzieć w skrócie, że VCDS to kombinacja sprzętu (specjalny kabelek OBD-USB) i oprogramowania.


                                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                                  Pzdr, Fredy
                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Fredy.PW Zobacz wpis

                                    Można powiedzieć w skrócie, że VCDS to kombinacja sprzętu (specjalny kabelek OBD-USB) i oprogramowania.
                                    Bardzo dziękuję. Chcę sobie kupić ten kabelek i oprogramowanie. Szukam w necie ale jest tego milion i ceny od 50 PLN do 2000 PLN więc już zgłupiałem. Czy ktoś z Was tutaj może dać mi konkretnego linka do sklepu, w którym kupię ten kabelek wraz z oprogramowaniem, który będzie działał i pozwalała na włączanie tych "ukrytych" opcji dla mojej wersji Octavia?

                                    pkacp

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Pkacp

                                      Bardzo dziękuję. Chcę sobie kupić ten kabelek i oprogramowanie. Szukam w necie ale jest tego milion i ceny od 50 PLN do 2000 PLN więc już zgłupiałem. Czy ktoś z Was tutaj może dać mi konkretnego linka do sklepu, w którym kupię ten kabelek wraz z oprogramowaniem, który będzie działał i pozwalała na włączanie tych "ukrytych" opcji dla mojej wersji Octavia?

                                      pkacp
                                      Ja swój kabelek kupiłem na Ali. Znalazłem nawet wersję z językiem polskim. Całość z przesyłką kosztowało poniżej 90 zł.


                                      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                                      Pzdr, Fredy
                                      Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ja swój kabelek kupiłem na ross-tech.com. Znalazłem nawet wersję z językiem polskim (ale używam angielskiej) Całość z przesyłką kosztowała poniżej 2000zł.
                                        Różnica w stosunku do klona to to,że nigdy się nie zawiesza, jest zawsze aktualny, oprogramowanie sprzętowe/firmware kabla aktualizuje się automatycznie, tak jak i oprogramowanie VCDS.
                                        Na dzień dzisiejszy mam wersję 18.2, która obsługuje mnóstwo opcji w nowych autach.

                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
                                          Zrobiłem ponownie zaznaczając poszczególne bity i wszystko gra. Dzięki Kolego.
                                          O jakich bitach piszesz ? Ręcznie zmieniałeś bity w bajtach odnośnie kodowania sterownika ABS ?
                                          004002 => 70C002 - u mnie takiego kodowania nie chce przyjąć. Próbowałem zmienić jeszcze na 32c002 z innego kodowania i też nie przyjmuje. U mnie w ogóle jest inne kodowanie na tych 3 ostatnich bajtach (jest 000040).
                                          Mam kodowanie z golfa 7 i w instrukcji jest napisane:
                                          Byte 27 (2 OPCIONES)
                                          -SUSTITUIR en Binario 0 por 1
                                          Ejemplo
                                          01111010 -> 00001010
                                          X111XXXX -> X000XXXX
                                          -Bit 4 Desactivar
                                          -Bit 5 Desactivar
                                          -Bit 6 Desactivar

                                          Byte 28 (2 OPCIONES)
                                          -SUSTITUIR en Binario 0 por 1
                                          Ejemplo
                                          11000000 -> 01000000
                                          1XXXXXXX -> 0XXXXXXX
                                          -Bit 7 Desactivar

                                          Czy możesz zobaczyć u siebie czy masz takie ustawienia na poszczególnych bajtach 27 i 28 ?

                                          I jeszcze jedno pytanie: Jeśli po pierwszym podłączeniu VCDSa zrobiłem autoscan i program zapisał sobie podstawowe kodowania to jeśli np skopiuje kodowanie ABS lub jednostki 5F i wkleję jako "nowe" to czy przywróci to dany sterownik sprzed modyfikacji czy dodatkowo trzeba jeszcze grzebać głębiej ?

                                          Lukas
                                          Ostatnio edytowany przez Lukas345; 44046.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ręcznie, czyli tak, jak podpowiadał jeden Kolega z forum:

                                            Więc w polu Binary, tam gdzie masz zera i jedynki - zmieniasz ręcznie na 1 jak bit ma być zaznaczony, albo na 0, jak ma być odznaczony. Pamiętaj, że pierwsza cyfra z lewej czyli np.

                                            x000000 - x ocznacza bit 7
                                            natomiast
                                            000000x - x oznacza bit 0

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wszystko się pojawiło lecz po wciśnięciu set ...kontrolka nie gaśnie na liczniku

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Wyłącz zapłon otwórz drzwi następnie zapłon i przycisk SET trzymamy chwile będzie gong i zgaśnie
                                                Skoda Octavia II FL
                                                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X