Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zdemontować wewnetrzną listwę z progu ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak zdemontować wewnetrzną listwę z progu ?

    Jak zdemontować listwę (wewnątrz auta) z progu przy kierowcy w O3 ?
    Żadnych śrub nie widzę więc pewnie są zaczepy. Jak ją zdemontować by nie pourywać zaczepów?

  • #2
    Musisz zacząć od zdjęcia uchwytu do otwierania maski. Z nim może być trochę zabawy, bo trzeba zwolnić jakiś zatrzask.
    Potem już pozostaje zdecydowanym ruchem wyszarpnąć tapicerkę do góry (trzyma się na 4. metalowych klipach do podłogi i pewnie z jeden trzymający w okolicach rączki do otwierania maski).
    Tylko nie pamiętam, czy tapicerka przodu nachodzi na tapicerkę słupka środkowego, bo jeśli odwrotnie, czyli najpierw przychodzi progowa, a potem środkowa to pozostanie jeszcze najpierw zdemontować tą srodkową.

    Komentarz


    • #3
      Rączkę do otwierania maski zdemontowałem.Ale najpierw musiał zdjąć pokrywe od bezpieczników. W rączce była plastikowa zawleczka. Zdjęcie tej zawleczki i rączki wrzucę wieczorem Pod rączka w listwie, którą chcę zdemontować był plastikowy kołek rozporowy z wkręconym plastikowym wkrętem. Usunąłem ten kołek , tak więc część listwy została uwolniona ale niestety nie potrafię odczepić jej progu. Zaczepy trzymają ją za dolna krawędź. Ciągnąłem do góry, potem w bok ale to nic nie dało. Widocznie za słabo. Ale nie jestem przekonany co do kierunku ciągnięcia

      Komentarz


      • #4
        Szarpiesz do góry... To są cztery metalowe klipy, więc one dosyć mocno się trzymają - zwłaszcza jeśli jeszcze nigdy nie były demontowane.

        Tutaj masz przykładowe zdjęcie:
        5E0863483 - Szukaj w Google

        Oczywiście najlepiej szarpać dokładnie w miejscach klipów i od strony uszczelki drzwi, bo wtedy jest najbardziej efektywnie.

        Komentarz


        • #5
          No to teraz jestem w domu . Dzięki wielkie.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X