Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana Oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana Oleju

    Ma ktoś doświadczenie w wymianie oleju w O3 ( nie wiem czy są różnice w innych silnikach niż w mojej wersji ). Zdjęcia, filmik, porady będę naprawdę wdzięczny.

  • #2
    A jakie informacje potrzebujesz? Wymiana oleju jak masz kanał jest banalnie prosta.

    Komentarz


    • #3
      Jest to najprostsza rzecz i raczej nie potrzeba porad odkrecasz korek spustowy odkrecasz filtr czekasz z 10 min aż wszystko zleci , wkrecasz nowy filtr , nowy korek i zalewasz olej . Nic bardziej prostego

      Komentarz


      • #4
        Przed odkręceniem korka spustowego odkręć korek wlewu i wyjmij bagnet - olej łatwiej i dokładniej przez to spłynie.
        Ci co o tym nie wspominają, chyba nigdy nie wymieniali oleju.

        Komentarz


        • #5
          Nie potrzeba specjalnego klucza do podkręcanie śruby od oleju?

          Komentarz


          • #6
            Do korka spustowego oczkowa 17 z tego co pamiętam.
            Czasem dobrze mieć klucz opaskowy do filtra oleju, bo może być go ciężko odkręcić.
            Nowy filtr dokrecaj ręką, możesz zwilżyc olejem uszczelkę filtra w miejscu styku uszczelki z blokiem silnika.

            Komentarz


            • #7
              I rzecz najważniejsza - nie zalewaj castrola
              ble

              Komentarz


              • #8
                Widzę że kolega poruszył temat oleju. Jakiego producenta olej lejecie do waszych samochodów?

                Komentarz


                • #9
                  Jest już temat o olejach . Motul polecam , zresztą każdy olej dobry tylko trzeba proporcjonalnie do ceny częściej wymieniać.

                  Komentarz


                  • #10
                    Dziękuję Panowie, teraz jeszcze wymienię w warsztacie że względu na pewne okoliczności. Dla laika mechaniki to zawsze jakiś krok do przodu. Co do oleju będę zmieniał Castrola, lecz to oczywiście temat poruszany w odpowiednim dziale. Dziękuję!

                    Komentarz


                    • #11
                      Klucz to oczywiście 19, a nie 17.

                      Ja jeszcze używam takiego klucza pod grzechotkę 3/8. I jest idealnie. Poniżej opis klucza na aukcji aliexpress.


                      76mm x 14 Flutes Oil Filter Wrench Cup Socket Type Cap Remover Tool for Audi BMW Mercedes VW Porsche
                      Ostatnio edytowany przez kult0035; 16244.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja wlałem Eurola LV 0W20 i jestem bardzo zadowolony, ale to 1,0 TSI na "polimerowych" łożyskach wału korbowego Więc taki olej mu nie zaszkodzi.
                        Po 6 tys. km zero ubytków oleju.
                        Ostatnio edytowany przez Marek__82; 28110.

                        Komentarz


                        • #13
                          To 1.0 ma łożyska nie panewki ?

                          Komentarz


                          • #14
                            Ma panewki, ale łożysko wału (podpora) ma dodatkową powłokę zmniejszając ą opory.

                            Komentarz


                            • #15
                              Jestem właśnie po wymianie oleju w swoim CJSA. Wymiana banał.
                              Korek spustowy plastikowy bo i miska olejowa plastikowa. Dostępny od razu a nie za osłonami silnika. Dokręca się bez wymaganego momentu tylko do oporu. Kupiłem na allegro specjany klucz ale płaskim śrubokrętem chyba też dałoby radę.
                              Filtr oleju na wierzchu, dobrze dostępny, nasadka 32. Moment dokręcania opisany na pokrywie - 25.5Nm.
                              Weszło 5.2l Ravenola 0W40.
                              Przed zlaniem oleju bagnet w górę, korek wlewu odkręcić, odkręcić wstępnie filtr. Dobrze żeby silnik był ciepły to szybciej i więcej zleci. Po zalaniu nowej oliwy kontrolować stan i odpalić silnik na minutę, zgasić i sprawdzić po 5min. U mnie trzeba było dolać 0.6l do górnego zakresu podziałki.
                              Generalnie najprosztsza wymiana jaką wykonywałem w swoich autach a trochę ich było )

                              Komentarz


                              • #16
                                Ciekawe kiedy plastikowy blok silnika...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piet Zobacz wpis
                                  I rzecz najważniejsza - nie zalewaj castrola
                                  Bzdura - 72 tyś km, generalnie cały czas dynamicznie - wymieniam co 15 tkm - NIGDY nie dolewałem nawet setki - sorry bardzo - wiem, że to nie ten dział ale już naprawdę nie mogę czytać tych bzdur wypisywanych przez specjalistów od olejów z wiedzą pozyskaną w GOOGLE zakochanych bezgranicznie w Motulu, którzy tak naprawdę nie wiedzą za co go kochają!

                                  W ASO wymiana 100zł, u mecha na winklu może z 50zł - chce się Wam z tym paprać?
                                  I takie pytanie z ciekawości - co robicie ze zlanym olejem?
                                  Ostatnio edytowany przez GrzesWroc; 37941.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Co rozkręc sobie silnik po 200tys km lania castrola i motula. Zobaczysz wtedy różnicę . To że oleju ci nie bierze to nie znaczy że jest super mega olej . Równie dobrze bys lal lotosa po 16zl litr i też było by okej przy takim przebiegu.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis
                                      W ASO wymiana 100zł, u mecha na winklu może z 50zł - chce się Wam z tym paprać?
                                      Ostatnio zapłaciłem za wymianę oleju 20 zł. Bo przy okazji były wymieniane sprężyny.

                                      A za co nie kochamy castrola to dobrze wiemy, bo umiemy czytać informacje dostarczane przez samego producenta. Niestety, ta umiejętność jest bardzo niepopularna.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jaka babranina godzinka roboty z czego 90% to czas spływania oleju do ostatniej kropli w moim przypadku to satysfakcja i przyjemność no i brak zaufania do mechaników. Odkąd dostałem od mechaniorów kilka propozycji zakupu oleju w "okazyjnej cenie" zacząłem sobie wymieniać sam. Przynajmniej mam pewność, że wlane to co miało być wlane. A zużyty olej oddaję do pierwszego z brzegu warsztatu. Jeszcze nikt nie odmówił.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tak jak piszę stefdeath chodzi tu bardziej o satysfakcję, Z drugiej strony zawsze to pare groszy do przodu, a tak naprawde można zaoszczędzony fudusz przeznaczyć na coś do auta. Wystarczy że co druga wymiane robisz sam i jesteś na plusie. Olej mam gdzie oddać, gdyż druga osoba robi z tego użytek ( nie szkodzi środowisku) piszę bo zaraz zieloni się odezwą

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jak to hobby a olej oddany to ok po temacie.

                                            Na szczęście nie będę rozkręcał swojego silnika po 200 tyś km także nie zobaczę tej meeeeeega zaaaaaajebistej różnicy ani doświadczę żadnego szoku - jak auto będzie miało ten przebieg to mam nadzieję, że już nawet nie będę pamiętał, że kiedyś byłem właścicielem tego pseudo - wozidełka. Najważniejsze, że śpicie spokojnie lejąc marketingowego motula - podobno dobry sen to podstawa

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              No i właśnie dlatego dobrze jest wiedzieć cokolwiek o historii eksploatacji auta. Ja bym na pewno od Ciebie żadnego auta nie kupił.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz wpis

                                                Bzdura - 72 tyś km, generalnie cały czas dynamicznie - wymieniam co 15 tkm - NIGDY nie dolewałem nawet setki - sorry bardzo - wiem, że to nie ten dział ale już naprawdę nie mogę czytać tych bzdur wypisywanych przez specjalistów od olejów z wiedzą pozyskaną w GOOGLE zakochanych bezgranicznie w Motulu, którzy tak naprawdę nie wiedzą za co go kochają!

                                                W ASO wymiana 100zł, u mecha na winklu może z 50zł - chce się Wam z tym paprać?
                                                I takie pytanie z ciekawości - co robicie ze zlanym olejem?
                                                Ja też jak czytam takie bzdury to ręce lecą
                                                BRat robił w hurtowni z częściami,olejami itp do aut. Nikt nie chciał brać Castrola. Trochę słyszałem od niego na ten temat. Gdziekolwiek jadę do mechaników/serwisów i pytam z ciekawości o Castrola to nikt tego szajsu nie leje.
                                                Żeby nie było że wiem tylko z opowieści. Poprzednie auto miałem Audi A4. Zalany był Castrolem. Masakra. Co +/- 100km komunikat sprawdź poziom oleju. Olej w normie na bagnecie. I tak non stop. Nawet 2 razy kontrolka ciśnienia oleju. To olej zlany,kupiony w normalnym sklepie(nie podróbka na allegro albo z neta z dziwnych sklepów),znów Castrol(bo pomyślałem że jak był lany to niech dalej będzie). I co? Znów to samo. A przy zlewaniu oleju syf taki że mechanik nawet zdziwiony.
                                                Już nic nie powiem o głośniejszej pracy silnika. Wymieniłem na Mobila i jak ręką odjął. Inny samochód. Przetestowałem w audi Mobila,Motula(chyba najprzyjemniej pracował na nim silnik),Shell,Valvoline. I z żadnym nie było problemu. I audi głównie jeździło na Mobilu.
                                                Szkodnika kupiłem zalanego niestety Castrolem. W tym.albo przyszłym tyg zlewam ten syf i będzie zalany Motulem Specyfic. I na pewno poprawi się praca silnika To słychać od razu.
                                                Ale jak ktoś nie przywiązuje wagi do samochodu to zaleje cokolwiek. Biedny tylko następny właściciel auta. Na zasadzie ja będę jeździł a następny niech się martwi. Nie lubię takiego podejścia...
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Fajnie by było dopisać jakim momentem dokręcić korek spustowy w 1.4 TSI , i np w 1.2 TSI .
                                                  Dlaczego - bo w 1.4 miska jest stalowa , a w 1.2 aluminiowa , no i przy okazji filtr oleju - chociaż na niektórych jest on podany
                                                  Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X