Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak przeprowadzić kabel z akumulatora do kabiny? A, tak! (OCTAVIA 3, kombi)

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak przeprowadzić kabel z akumulatora do kabiny? A, tak! (OCTAVIA 3, kombi)

Miałem potrzebę poprowadzenia przewodu zasilania ("+") od akumulatora do modułu wiązki haka holowniczego (przez kabinę do bagażnika). Producent wiązki wykluczał drogę na skróty (żadne "wolne" bezpieczniki, ani podpięcie się pod gniazdo 12V "zapalniczki"). Nie znalazłem "gotowca" opisującego dokładnie gdzie i jak poprowadzić przewód przez gródź, ale znalazłem niemieckojęzyczny filmik na kanale YT, traktujący o montażu sprzętu HI-FI (min w Skodzie Octavii i Seacie Leonie) i tam były migawki z przeprowadzania kabla z akumulatora do wzmacniacza. Bingo! Ledwie sekundy filmu, ale to mi dało podstawy gdzie szukać. Należało wymontować akumulator i odszukać grubą wiązkę przewodów kierującą się w stroną kabiny. Nie jest to wcale takie oczywiste i łatwe do rozpoznania. Przewody przez gródź, przechodzą przez specjalną uszczelkę - trzeba szukać takiego "gumowego cycka" odchodzącego z tej uszczelki. Ma on długość około 2-3 cm i grubość 1 cm. Po lekkim nacięciu jego końcówki da się wprowadzić tam drut - bdb sprawdził się kawałek (max 1 m) drutu naciągowego do siatki ogrodzeniowej (ma odpowiednią sztywność i elastyczność, oraz ma plastikową osłonę). Potem trzeba z wyczuciem, wprowadzić drut przez gródź. Drut od strony kabiny przebija matę wygłuszającą (taka z plastikowo/gumową(?) powłoką i wychodzi gdzieś "pod bezpiecznikami" (tak bardzo ogólnie). Jesteśmy w domu - izolacją mocujemy koniec czerwonego przewodu zasilania "+" do końca drutu i z wyczuciem przeciągamy kabelek do komory silnika.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez pike22; [ARG:4 UNDEFINED].

Super . Może się przydać. Podobnie jak w Octavii II. Jest przejście obok pedału sprzęgła.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

Komentarz

W Octavii 2 FL montowałem hak z wiązką z Superba 2 i wiązkę wpinało się w skrzynkę bezpieczników.
      Dziwne, że w O3 szło by zasilanie od AQ?

Jest Szara Elegantka II FL 2,0 CFHF "12 177,4 KM 450,9 Nm
      Była Škoda Octavia II 2,0 TDi Elegance ''06 169,1KM 394,2Nm
      Spalanie - Motostat.plSpoty Śląskie (Katowice i okolice)

Komentarz

W wiązce haka - tzw. dedykowanej - najpewniej jest tak jak piszesz. Wpinamy się z okablowaniem wiązki haka, w gniazda w okolicach skrzynki bezpieczników. Nie ma potrzeby ciągnąć kabel z akumulatora. Wybrałem świadomie tzw. wiązkę uniwersalną z modułem (taką jak zdecydowana większość wiązek montowanych po gwarancji fabrycznej auta), ponieważ montaż haka i wiązki chciałem przeprowadzić we własnym zakresie, bez potrzeby ingerencji w oprogramowanie pojazdu i znacznie tańszym kosztem.

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X