Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB - Dyskretny montaż w O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • CB - Dyskretny montaż w O3

    Zamieszczone przez SS
    Artur moja żona stwierdziła, po oglądnięciu zdjęć ze spota, że na dzień może oddać oba smyki ale w komplecie. Inna spraw czy pójdą :twisted:
    Biorę w ciemno :wink:
    Zamieszczone przez SS
    pstrykacz, aż sam się dziwię bo Hela raczej nieufna jest
    Przez żołądek do serca. Trzeba Helusi kupić JAJO :clown:
    Zamieszczone przez SS
    Właśnie żonie pokazywałem Twoje zdjęcia i się popłakała ze śmiechu. Szczególnie z drugiego planu na którym widać kilka ciekawych sytuacji, min jak otwierają pianino :shock: Pamiętam, że się zgrzałem jak to zobaczyłem :diabelski_usmiech
    Też zauważyłem to na zdjęciu. Wygląda jakby coś natarczywie chcieli zeszkudzić :diabelski_usmiech
    Zamieszczone przez rafiki
    O ile Ty po prostu możesz sobie w dowolnym momencie wyjść i schować się gdzieś pod dachem, to ja niestety nie będę miał tak dobrze :P
    ...albo zostać w domu i z piwkiem w ręku, z fotelika obejrzeć relację live z innych meczów :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

    PS:rafiki wrzucił zdjęcia :!: :!: :!:
    KOnr@D

  • #2
    CB - Dyskretny montaż w O3

    Na początek film przedstawiający Lafayette Venus - radio z mala centralką - reszta zintegrowana w gruszce:
    [youtube] [/youtube]

    Centralke schowałem w schowku pod siedzeniem pasażera:



    Kabel od anteny poprowadziłem pod plastikami az do tylnego progu. Stamtadz odpowiednim luzem na przesuwanie siedzenia - do schowka przez dziurę (jest w schowku po prawej stronie)



    Gruszke postanowilem umiescic w schowku podlokietnika. W tym celu wycialem mała dziurkę prostokątną w sciance schowka. Przeciagnąłem przezeń przedlużkę kabla. Dziurkę maskujemy gumka dołączona do zestawu. Drugi koniec przedłużki ładnie wyszedl z boku tunelu srodkowego wprost pod siedzenie do schowka z centralką.
    W schwoku srdkowym przykleilem przejsciówkę i podlaczylem gruszkę, a od spodu przedłużkę.





    Gruszka mieści sie idealnie do srodkowego schowka - zostaje miejsce na inne rzeczy. Kabel zasilajacy wychodzi przez przedni otwór schowka spod siedzenia. Mozna go chowac do schowka razem z centralką lub trzymać w miejscu na napoje.
    Wszystko schludnie i nie na widoku.





    Antena President Florida Export. Była w gratisie. Nie polecam. Zdecydowanie lepsza jest Florida lub Florida Super z krotkich anten magnesowych.
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz


    • #3
      Montaż podobny do mojego, z tym, że:
      1. Widać wtyczkę do zapalniczki, gdzie tu ta dyskrecja? Zapalniczka ma zasilanie cały czas, więc imho powinieneś to podłączyć raczej pod 12v po stacyjce, ale to już Twoja decyzja.
      2. Kabel od tego radia jest nieco za krótki i u mnie podłokietnik się nie domyka jak korzystam z CB, ponieważ opiera się on o część skręconą kabla od gruszki, przez co niewygodnie jest opierać łokieć o podłokietnik, bo się zwyczajnie buja. Być może u Ciebie jest lepiej.
      3. Być może to wina anteny, ale bardziej skłania, się ku temu, że to radio to zwykły szumofon niestety.
      4. Radio Ci tak lata w tym schowku, czy jakoś je przymocowałeś?
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Enriquez
        Montaż podobny do mojego, z tym, że:
        1. Widać wtyczkę do zapalniczki, gdzie tu ta dyskrecja? Zapalniczka ma zasilanie cały czas, więc imho powinieneś to podłączyć raczej pod 12v po stacyjce, ale to już Twoja decyzja.
        2. Kabel od tego radia jest nieco za krótki i u mnie podłokietnik się nie domyka jak korzystam z CB, ponieważ opiera się on o część skręconą kabla od gruszki, przez co niewygodnie jest opierać łokieć o podłokietnik, bo się zwyczajnie buja. Być może u Ciebie jest lepiej.
        3. Być może to wina anteny, ale bardziej skłania, się ku temu, że to radio to zwykły szumofon niestety.
        4. Radio Ci tak lata w tym schowku, czy jakoś je przymocowałeś?
        Ad1
        Wtyczke chowam do schowka pod siedzeniem - dyskrecja pelna.

        Ad2
        tu podlokietnik opiera sie o prosta czesc kabla tazke w niczym nie przeszkadza.

        Ad3
        radio jest bardzo dobre. w O1 mialem Atene od Lafaytette i rowniez bylem zadowolony.

        Ad4
        Nie przymocowalem. jest na podkladce typu gekon.
        KLIK -> O3 1.4 TSI EL

        Komentarz


        • #5
          Panowie ja mam radio'' Alan 42'' to radio gruszka,w jednej sekundzie wypinasz i zabierasz do domu,super sprawa.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            yosan cb-250 , instalujecie w 5 min , polecam

            Komentarz


            • #7
              Seed czy alternator, klima itd nie generują zakłóceń?
              Jestem przed zakupem Lafayette Venus albo Yosana CB250 - podobny typ radia. Wyżej to już President William, ale cena ponad 1000zł.
              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kylo76
                Seed czy alternator, klima itd nie generują zakłóceń?
                Jestem przed zakupem Lafayette Venus albo Yosana CB250 - podobny typ radia. Wyżej to już President William, ale cena ponad 1000zł.
                Też miałem ten sam problem, niestety wszyscy z którymi rozmawiałem odradzali mi Venus i CB250 (nie tylko sprzedawcy) jako wyjątkowo słabe urządzenia. Skończyłem z Williamem + antena Sirtel S60. Jutro odbieram autko a w przyszły poniedziałek ruszam w mały Tour de Pologne, jak wrócę napisze jak sprzęt się spisuję William 1000 pln ale jak już wydajesz X dziesiątek tysięcy na auto robisz ładną instalację i będziesz tego używał dobrych kilka lat to te 1000 się szybko zwróci w wygodzie użytkowania i wysoce prawdopodobne, że w mandatach, a raczej ich braku...
                Moja O3 2.0 TDI 4x4
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...322195#1322195

                Komentarz


                • #9
                  U mnie stanęło na AnyTone Apollo Road Blues I tuning by Konektor5000. Jadę jeszcze po antenę Sirio Omega 27 MAG i strojenie zestawu w sobotę albo w poniedziałek. Jednostka centralna wyląduje pewnie w bagażniku, chyba, że będzie problem z przedłużką do "gruszki" (kapryśne bywają złączki RJ45). W ten sposób gniazdo zapalniczki w kabinie zostanie wolne dla innych sprzętów. Się nie mogę doczekać jak to podziała.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz


                  • #10
                    pewnie mnie objedziecie ale ja nie bede zakladal radia do O3, przez ostatni rok w O2 wiecej jezdze z wyłaczonym kombo Yanosik+Naviexpert działa jak dla mnie wybornie.
                    Prowadzi NaviExpert Lifetime
                    Ostrzega Yanosik
                    Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja spróbuje podwójnej siły CB + Yanosik/Coyote. Dostałem na 6 miesięcy do beta testów Coyota (urządzenie, a ze sklepu Google można pobrać wersję na Andka).
                      Mało użytkowników i trochę inna obsługa.
                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja zamontowałem pod siedzeniem kierowcy.
                        Później fotki
                        O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie tez pod fotelem kierowcy, fotki w Pierwszym poscie

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez krzyzakp
                            U mnie tez pod fotelem kierowcy, fotki w Pierwszym poscie
                            Trochę go widać . Ja bez wiercenia zamocowałem na opaski. Nie widać i bliżej skrzyni biegów. Nie przeszkadza Ci wystający kabel od gruszki?
                            O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                            Komentarz


                            • #15
                              grzegorz_, przydały by sie fotki, jak na te opaski zamontowales i w ktorym miejscu dokladniej

                              Gruszka mi nie przeszkadza, wrzucam pod fotel i swiety spokoj. Jedynie czasem ciut wadzi jak do tankowania wyciagam rekawice, ale na postoju to nie problem.

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez krzyzakp
                                grzegorz_, przydały by sie fotki, jak na te opaski zamontowales i w ktorym miejscu dokladniej

                                Gruszka mi nie przeszkadza, wrzucam pod fotel i swiety spokoj. Jedynie czasem ciut wadzi jak do tankowania wyciagam rekawice, ale na postoju to nie problem.
                                Fotki będą na pewno. Daj mi trochę czasu to zrobię.
                                O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja w Leonie przeciągnąłem kabel bacika (president virginia) z boku tylnej kanapy, a dalej tunelem środkowym (wcisnąłem pomiędzy plastik a materiał. Kabel konczy się w okolicach schowka pasażera, a same radio (alan 100 plus)- na rzep do bocznej ścianki, gruszka w schowek- i... Jestem zadowolony.
                                  Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                  Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    AKa, przeprowadź modyfikację swojego Alana, a zobaczysz a właściwie usłyszysz, że to fajne radio. U siebie zmieniłem mikrofon i też go zmodyfikowałem i nie zamieniłbym go na inne radio.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      AKa, poprowadzenie kabla od bata mam zrobione porzadnie, wpuszczone przy klapie w karoserie i wychodzi spod tapicerki w teorii pod tunelem srodkowym, a w praktyce przy fotelu kierowcy, gdzie wedruje pod fotel, wiec zeby go zobaczyc trzeba sie przygladac
                                      Radia po stronie pasazera nie chce upychac, bo troche nie wygodnie mi sie obsługuje, a ze nie mam stałej pasazerki na fotelu obok, tylko czesto kumpla, to troche niezrecznie gdy reka laduje tuz obok jego kolana po omacku w czasie prowadzenia
                                      KASA, jaka modyfikacje masz na mysli? Mozesz temat rozwinac/zapodac jakis link? Tym bardziej, ze mam wrazenie ze na obecnej antence cos jest nie do konca z tym jak mnie inni odbieraja oraz jak by zasieg spadł w porownaniu do poprzedniej sirio, ktora miala 100cm (obecnie 145cm)..

                                      Moja O3 RS

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        krzyzakp, autorem jest kolega z forum o CB o nicku Defender. Modyfikacja polega na wymianie kilku komponentów Celem modyfikacji jest zmniejszenie nieporządanych wzbudzeń radia i poprawa w nadawaniu/odbiorze. Odbiór się minimalnie zmniejszy dlatego potrzebna jest antena o min. 100cm długości. Aby odbiorca lepiej nas słyszał warto też wymienić mikrofon na większy.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Jak wiadomo napięcie w gniazdku zapalniczki jest cały czas. Przyznam szczerze, że dla mnie takie rozwiązanie jest złe, bo już kilka razy zostawiłem na noc CB odpalone...

                                          Zatem czy jest możliwość przełączenia np. z pomocą kompa +programu, żeby zasilanie w zapalniczce było tylko po włączeniu zapłonu lub np. wyłączało się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - tak jak gasnie radio?
                                          OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Czy przestawic sie da - nie wiem. Nie mniej sprawdz bezpiecznik bodajze 39... Strzelam z numerem, bo nie mam instrukcji pod reka, a auto stoi dosyc daleko... Generalnie - poszukaj w skrzynce z bezpiecznikami, wolnego miejsca, gdzie jest miejsce i widac styki. Na 95% to bedzie wlasnie ten wolny, gdzie napiecie jest po zapłonie. Jak nie zapomne to w piatek sprawdze u siebie - mam tam podlaczony wideorejestrator i spisuje sie.

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              krzyzakp, Ok, sprawdź jeśli możesz w wolnej chwili i daj znać.

                                              ps. wysłałem Ci pw.
                                              OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ja swoje Cb zamontowałem na rzepie od strony pasażera, nie przeszkadza w niczym, w razie czego szybki demontaż, ja jestem zadowolony
                                                Octavia Combi Style 1.8 TSI DSG - beż cappucino + amazing + sunset + pakiet chrom + srebrne relingi

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez hevelius
                                                  ja swoje Cb zamontowałem na rzepie od strony pasażera, nie przeszkadza w niczym, w razie czego szybki demontaż, ja jestem zadowolony
                                                  Jest stabilne na tych rzepach?

                                                  Zastanawiam się gdzie upchać President Harry III.
                                                  2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                                  2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                                  2009 Renault Clio MTV 1.4
                                                  2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                                  2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X