Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mitsumi pytania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mitsumi pytania

    Panowie pytanie z innej beczki :szeroki_usmiech
    Kto z Krakusów kojarzy czarnąa O2 combi przed liftem z czarna ramką i mocno przyciemnianymi szybami, OCP ma naklejone na szybę :?:

  • #2
    Mitsumi pytania

    Hej koledzy czy ktoś używający produktów Apple i Octavii 3 Bolero + Mitsumi mógłby opisać jak to działa.
    Czy jest możliwość wyświetlenia obrazu z telefonu na radiu (konkretnie nawigacji) czy też przekazywany jest tylko dźwięk jak po AUX?
    Czy kabel jest w komplecie, a jeśli nie to ile kosztuje u dilera?
    Czy któryś z przycisków kierownicy symuluje przycisk telefonu (np. wywołanie Siri)?

    Komentarz


    • #3
      Kabla nie ma w komplecie z samochodem na 100% bo o to pytałem. Co do reszty to raczej musi się wypowiedzieć ktoś kto używa
      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

      VW Jetta 1.2 TSI

      Komentarz


      • #4
        W Leonie mam te zlacza- kabel usb i apple dostałem w zestawie.

        1. Nie- nie ma takiej możliwości, za to w trybie "iPod" pokazuje nazwy ścieżek i mozna sobie buszowac po bibliotece.
        2. Allegro lub cennik powinien powiedzieć ile to kosztuje.
        3. Nie. A telefon musi być podłączony poprzez Bluetooth aby rozmawiać i korzystać z przycisków na kierownicy i funkcji w radio. (Audio przez Bluetooth idzie jak trzeba przez "źródło Bluetooth")

        Pozdrawiam!
        Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

        Seat Leon FR 1.8TSI 2013

        Komentarz


        • #5
          Odświeżam temat - czy przy standardowym złączy AUX (USB) podłączenie iPHONA daje możliwość korzystania z biblioteki utworów i kontaktów?

          Patrze w konfiguratorze na "MITSUMI - system łączności z Apple" i widzę tam stare wejście z ładowarki.... tz. nie aktualna dla np. iPHONA 5...

          Zastanawiam się czy MITSUMI - system łączności z Apple - powoduje, że w ogóle BOLERO widzi iPHONA.... czy to nie ma znaczenia... niby 150 pln ale w sumie po co wydawac skoro będę musiał i tak kupować przejściówkę....
          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

          VW Jetta 1.2 TSI

          Komentarz


          • #6
            Mitsumi działa ze starym złączem Apple (iP 3,3GS,4,4S i iPody). Do np. iPhone 5 z lightningiem nie widzi telefonu więc może działać wyłącznie jako kolejna ładowarka USB. Sprawdzone :-)
            Pozdrawiam,

            Bomber
            __________________
            O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
            + "Lodówka" :-)

            Komentarz


            • #7
              czyli lepiej podłączyć się z BOLERO przez Bluetooth iPhonem 5 i zostawić zwykłe usb...
              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

              VW Jetta 1.2 TSI

              Komentarz


              • #8
                Jak do iP 5 (czy nowych urządzeń na lightning-u) to tak :-) stanowczo
                Pozdrawiam,

                Bomber
                __________________
                O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                + "Lodówka" :-)

                Komentarz


                • #9
                  Bomber, dzięki !
                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                  VW Jetta 1.2 TSI

                  Komentarz


                  • #10
                    Są dwa kable MDI do Iphone i podobno ten droższy działa normalnie z adapterem do lightning:
                    SAP Commerce Cloud - Forbidden
                    SAP Commerce Cloud - Forbidden

                    Komentarz


                    • #11
                      mac_aaron, Spoko ale ani jeden ani drugi nie pasuje do iPhona 5
                      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                      VW Jetta 1.2 TSI

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Prim
                        mac_aaron, Spoko ale ani jeden ani drugi nie pasuje do iPhona 5
                        Npaisałem:
                        Są dwa kable MDI do Iphone i podobno ten droższy działa normalnie z adapterem do lightning

                        Komentarz


                        • #13
                          Adapter ADC->Lighting MUSI teoretycznie działać ze wszystkim co jest "iphone compatible"- inaczej amerykanie zrobili by jednym i drugim z dupy jesień średniowiecza pozwami o tym, że miało działać, zapłacili i nie działa. :diabelski_usmiech

                          Jeżeli dorwę jakiś telefon z tym złączem to przetestuję.
                          Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                          Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez AKa
                            Jeżeli dorwę jakiś telefon z tym złączem to przetestuję.
                            Byłbym dźwięczny :wink:

                            Komentarz


                            • #15
                              Ten czerwony jest do video (ponoć) a nie do lightning chociaż może z nim pracuje. W instrucji obsługi jest wzmianka o kablu z czerwoną wtyczką - właściwie końcem złącza.

                              Niby ten kabel: 5E0 051 510C – iPod (video) odtwarza video z iPoda - może i ze starszych iPhonów niż 5-ka też :-)

                              Może ktoś to sprawdzi jak będzie miał. :szeroki_usmiech
                              Pozdrawiam,

                              Bomber
                              __________________
                              O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                              + "Lodówka" :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Może ja jestem ograniczony... Ale wiem ze nic nie wiem. Zadań pytanie jeszcze raz... Co zrobić żeby w pełni korzystać z iPhona 5 na Bolero? Mdi do obslugi Apple jest potrzebne czy wystarczy zwykle usb + Bluetooth?
                                Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                VW Jetta 1.2 TSI

                                Komentarz


                                • #17
                                  Prim, co rozumiesz za "pełną" obsługę? Bluetooth powinien wystarczyć- w oparciu o 4s mogę powiedzieć że:
                                  - streaming muzyki- działa
                                  - książka telefoniczna- działa.

                                  I to niestety jest pełna obsługa którą oferuje BT. Przez MDI możesz szperać po bibliotece muzycznej, ale tego czy będzie odtwarzał wideo i czy w ogóle dogada się kablem z 5tką- tego nie odpowiem, bo nie mam dostępu do 5- a w błąd nie chcę wprowadzać.

                                  EDIT: Złącze Lighting + MDI = porażka. Tak samo, jak IOS7 + kabel szeroki na usb. Tylko można poładować sobie.
                                  Tak samo- współpraca MDI z androidem jest wysoce upośledzona. :?
                                  Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                  Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Odgrzeję kotleta. Trochę innego, ale dotyczy AUX i iPoda.
                                    Czy ktoś łączył iPoda Touch (1 gen) z Bolero przez AUX?
                                    Przez USB głucha cisza i Bolero go nie widzi, przez AUX też nie widzi urządzenia, ale odtwarza muzykę, oczywiście sterowanie z iPoda, tylko regulacja głośności z Bolero.
                                    Żeby było ciekawiej to po kablu jack-jack cisza, po kablu Apple-jack gra. Słuchawki na wtyczce jack działają.
                                    Pytanie jest takie: czy to problem wejścia AUX, kabla czy Bolero tak ma?
                                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja mam MDI i widzi i steruje iPodem (oczywiście stare zącze nie lightning) .Po USB niekoniecznie będzie widział iPoda , po jacku nie masz sterowania z bolero bo to tylko wejście line-in i tam to możesz nawet walkmana na taśmy podłączyć i będzie grało.
                                      Pozdrawiam,

                                      Bomber
                                      __________________
                                      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                                      + "Lodówka" :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dzięki za konkretną odpowiedź.
                                        Zwykłe mp3 tez odtwarza po kablu jack-jack, ale znacznie ciszej mimo ustawienia w Bolero parametrów AUX na "głośno".
                                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Bo po jacku czasami musisz ustawić głośność w odtwarzaczu mp3/iPod itp na full,żeby głośniej chodziło
                                          Pozdrawiam,

                                          Bomber
                                          __________________
                                          O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                                          + "Lodówka" :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Podobnie z glośnością mam z muzyką po BT.
                                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja mam MDI i 5s. Z autem (co prawda nie Octavia tylko Golf 7) dostałem 2 kable. Jeden z końcówką do 3GS/4/4S i drugi z końcówką lightning to 5/5S.
                                              Radio to Discovery Media czyli odpowiednik Amundsena.

                                              Po Bluetooth działa streaming i rozmowy oraz zaczytuje się do radia książka telefoniczna - można wyszukiwać kontakty bezpośrednio z radia. Z kierownicy można wyszukiwać tylko listę ostatnich połączeń.

                                              Streaming działa bardzo dobrze - dla źródła BT wybieramy czego chcemy słuchać w telefonie z dowolnej aplikacji np. Muzyka, Spotify lub co chcemy

                                              Po podłączenia kabla pojawia się w radiu możliwość wyboru źródła iPod. Dostajemy dostęp do drzewa folderów w telefonie, z którego możemy wybrać czego chcemy słuchać. Muzykę możemy wybierać też tak jak dla źródła BT czyli z telefonu.
                                              Dodatkowo pojawia się opcja video - widzimy drzewo video, natomiast jest ono puste.
                                              W ustawieniach radia pojawiają się opcje ustawiania obrazu (np. kolor czy nasycenie).
                                              Wg. instrukcji do odtwarzania obrazu potrzebujemy kabla z czerwoną końcówką (z autem kabel jest z zieloną końcówką).
                                              Golf 7 Variant 1.4 TSI DSG

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Spotify działa też bez Mitsumi bo testowałem na moim iPhonie 4 oczywiście po BT
                                                Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
                                                Mój błękitny Skarb!

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Orientuje się ktoś może, gdzie w sensownej cenie poza ASO znaleźć przejściówkę Mitsumi-USB (wejście, jak dla np. pendrive'a) ??
                                                  Złącze mam w spadku po poprzednim właścicielu, bo sam nie mam iPhone'a, a potrzebuję mieć możliwość podłączenia od czasu do czasu pendrive z bajkami dla dzieciaka.
                                                  Pozdro

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X