Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż wygłuszenia maski - fotorelacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż wygłuszenia maski - fotorelacja

    Zamieszczone przez qu_bek
    Pozdrowienia dla enemik, który mnie dzisiaj obtitał
    Pozdrawiam trąbiłem tylko dlatego ze mikrofon oc CB mam odpięty

  • #2
    Montaż wygłuszenia maski - fotorelacja

    Montaż wygłuszenia maski jest sprawą prostą jednak postanowiłem zrobić opis może komuś się przyda.
    W ASO wygłuszenie maski można zakupić w cenie 100-120 zł (w zależności od wynegocjowanego upustu), wygłuszenie jest wyposażone w 13 spinek, które wchodzą w otwory w masce, zapięcie spinki odbywa się poprzez jej dociśnięcie. Proszę tylko zwrócić uwagę, żeby dól wygłuszenia wprowadzić w otwory/ uchwyty w masce (zdjęcie numer 2) montaż zajmuje dosłownie chwilę.
    Załączone pliki
    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

    Komentarz


    • #3
      łał bardzo trudna czynnosc naprawde dzieki za fotorelacje

      Komentarz


      • #4
        Pisałem, że sprawa jest banalnie prosta jeśli fotorelacja jest zbędna można ją skasować. Myślałem, że się komuś przyda.
        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

        Komentarz


        • #5
          zostaw przyda siee

          Komentarz


          • #6
            Chwała Ci za to że Ci się chciało :
            Lepiej napisz jaki uzyskałeś dzięki temu efekt akustyczny - słyszalny uchem obiektywnym innym niż Twoje, czy w granicy błędu statystycznego.
            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

            Komentarz


            • #7
              Brawo - swietny opis :-)
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Czy taka mata powoduje że silnik szybciej łapie temperaturę?

                Komentarz


                • #9
                  lukaszc2 -> czekamy na jakieś opinie/wrażenia

                  Komentarz


                  • #10
                    Moje opinie / wrażenia co do wygłuszenia maski.
                    Jeśli chodzi o moje odczucia po zamontowaniu wygłuszenia. Silnik na zewnątrz samochodu jest zdecydowanie mniej słyszalny, jeśli chodzi o środek samochodu nie zauważyłem dużego wpływu na słyszalny odgłos silnika, jednak zauważyłem pewną poprawę przy większych prędkościach powyżej 130 km/h silnik słyszalny jest podobnie jak przed założeniem maty jednak zdecydowanie inaczej słychać szum powietrza nie wiem czym jest to spowodowane może wpadające przez chłodnicę powietrze napotykając matę inaczej się rozchodzi i nie "gwiżdże" po gołej masce.
                    Jeśli chodzi o szybkość nagrzewania silnika po założeniu maty nie zauważyłem, żeby silnik nagrzewał się szybciej ale na pewno dłużej pozostaje ciepły wracam do samochodu po długim czasie a tam nadal płyn ma 70 stopni.
                    Nie umiem się jednoznacznie odnieść na pewno po założeniu wygłuszenia nie ma się co spodziewać jakiś mega efektów jednak jest klika jej plusów mniejsze gwizdy powietrza, cichsza praca na wolnych obrotach na zewnątrz i dłuższe utrzymywanie temperatury silnika.
                    Jakbym miał ponownie zdecydować się na zakup maty kupiłbym ja na pewno.
                    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lukaszc2
                      Moje opinie / wrażenia co do wygłuszenia maski.
                      Jeśli chodzi o moje odczucia po zamontowaniu wygłuszenia. Silnik na zewnątrz samochodu jest zdecydowanie mniej słyszalny, jeśli chodzi o środek samochodu nie zauważyłem dużego wpływu na słyszalny odgłos silnika, jednak zauważyłem pewną poprawę przy większych prędkościach powyżej 130 km/h silnik słyszalny jest podobnie jak przed założeniem maty jednak zdecydowanie inaczej słychać szum powietrza nie wiem czym jest to spowodowane może wpadające przez chłodnicę powietrze napotykając matę inaczej się rozchodzi i nie "gwiżdże" po gołej masce.
                      Jeśli chodzi o szybkość nagrzewania silnika po założeniu maty nie zauważyłem, żeby silnik nagrzewał się szybciej ale na pewno dłużej pozostaje ciepły wracam do samochodu po długim czasie a tam nadal płyn ma 70 stopni.
                      Nie umiem się jednoznacznie odnieść na pewno po założeniu wygłuszenia nie ma się co spodziewać jakiś mega efektów jednak jest klika jej plusów mniejsze gwizdy powietrza, cichsza praca na wolnych obrotach na zewnątrz i dłuższe utrzymywanie temperatury silnika.
                      Jakbym miał ponownie zdecydować się na zakup maty kupiłbym ja na pewno.
                      no dziękuję za ten post sam fakt że motor zostaje dłużej w temperaturze to już mnie przekonuje, czyli powrót do starej szkoły się kłania tzw. "koc pod maską" ciepło nie ucieka w kosmos po zgaszeniu motura :diabelski_usmiech , kasa nie wielka, ale do miasta w ciągłym trybie zgaś, zapal, będzie ta mata miała rację bytu, jeszcze raz dzięki duża gwiazda dla Ciebie ******
                      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                      Komentarz


                      • #12
                        Zastanawiam się nad jeszcze jednym gdy nie było wygłuszenia maska się nagrzewała zimą na pewno powodowałoby to, że śnieg/ lód na masce by się rozpuszczał jestem ciekawy czy będzie się rozpuszczał po zastosowaniu wygłuszenia czy wygłuszenie nie spowoduje, że maska się nie nagrzeje na tyle żeby rozpuścić śnieg.
                        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez lukaszc2
                          Zastanawiam się nad jeszcze jednym gdy nie było wygłuszenia maska się nagrzewała zimą na pewno powodowałoby to, że śnieg/ lód na masce by się rozpuszczał jestem ciekawy czy będzie się rozpuszczał po zastosowaniu wygłuszenia czy wygłuszenie nie spowoduje, że maska się nie nagrzeje na tyle żeby rozpuścić śnieg.
                          nie martw się, śnieg i lód odpuści normalnie, w dawnych czasach miałem T Corollę w dieslu pod maską był koc i po zagrzaniu się motoru puszczała się woda na boki tak że nie martw się, cieszę się że pokazałeś i piszesz , też zamówię koc pod maskę tak trzymać i zdrowia życzę!
                          Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                          Komentarz


                          • #14
                            Thx za info - też chyba sobie domówię

                            Komentarz


                            • #15
                              No i dzis u mnie rowniez wyladowala mata
                              Black magic

                              Komentarz


                              • #16
                                no i mi się klepnęło zamówienie na matę
                                Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zakupione i czekam na kuriera kupione tutaj: Link

                                  Dzwoniłem do pobliskiego Ganinexu gdzie chcieli za tę samą matę 125 zł. Zdecydowałbym się tam kupić gdyby nie fakt, że miałbym czekać na dostawę około 2 tyg. i.... Pan na telefonie miał do mnie taki stosunek jakbym mu przeszkadzał (wielki foch i łaska, że odebrał telefon).... Kolejny minus dla Ganinexu... Przynajmniej do domu trafi przesyłka od razu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez neoXs
                                    Zakupione i czekam na kuriera kupione tutaj: Link

                                    Dzwoniłem do pobliskiego Ganinexu gdzie chcieli za tę samą matę 125 zł. Zdecydowałbym się tam kupić gdyby nie fakt, że miałbym czekać na dostawę około 2 tyg. i.... Pan na telefonie miał do mnie taki stosunek jakbym mu przeszkadzał (wielki foch i łaska, że odebrał telefon).... Kolejny minus dla Ganinexu... Przynajmniej do domu trafi przesyłka od razu
                                    ja też kupiłem u Plichty wieczorem zamówiłem i na 3 dzień rano kurier zapukał do drzwi z wielkim pudłem, mata założona, ciepło nie idzie w maskę i przez to chyba temperatura w komorze dłużej się trzyma
                                    Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      a ja mam wrazenie, ze po zalozeniu maty zmienil sie troszeczke dzwiek silnika slyszany w kabinie, jest bardziej slyszalny ;/
                                      Black magic

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez greg505
                                        a ja mam wrazenie, ze po zalozeniu maty zmienil sie troszeczke dzwiek silnika slyszany w kabinie, jest bardziej slyszalny ;/
                                        Raczej Ci się wydaje. Są już w nocy przymrozki i silnik pracuje moim zdaniem głośniej w niższych temperaturach. Nie mam jeszcze wygłuszenia (czekam na przesyłkę) a wyraźnie słyszę, że silnik zrobił się przy tej temp głośniejszy nim się porządnie rozgrzeje.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mowie juz o rozgrzanym silniku, wczesniej przy dodawaniu gazu nie bylo go slychac, teraz slysze wyrazny pomruk,
                                          Byc moze mi sie wydaje, bo do tych 1500km obchodzilem sie z nim delikatnie, a teraz juz nie :twisted:
                                          Black magic

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Paczka przyszła wczoraj w kartonie tak gigantycznym jak mniej więcej telewizor CRT xDDDD serio. Dzisiaj zamontowałem matę

                                            Co do samego montażu to zajął mi.... 2min Wszystko gładko wchodzi, idealnie do siebie pasuje i efekt końcowy na srebrnym lakierze jest naprawdę zadowalający ^^

                                            Czy są jakieś różnice? Tak:

                                            1. Silnik w środku ciszej może nie chodzi ale... jest inaczej, ciut bardziej takim bassem zalatuje. Dla mnie ok.
                                            2. Temperatura faktycznie się dłużej utrzymuje. Rozgrzane auto zostawiłem na silnym deszczu na 2h i... wskazówka była w okolicach 3/4 więc ciepło się trzyma co szybko dało się odczuć w środku autka przy ogrzewaniu.
                                            3. Zawsze podczas deszczu maska parowała (widać to było jak się stało na światłach) - teraz zjawiska już tego nie ma.
                                            4. Z zewnątrz nie wiem czy jest różnica jeśli chodzi o głośność silnika. Zbyt krótkie oględziny.

                                            Jestem zadowolony, warto było kupić

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Czyli z tym dzwiekiem to mi sie nie wydawalo, jak dla mnie to minus
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                wychodzi tak że klasyczne wyposażenie auta takie jak mata czy chlapacze powraca do łask, tylko dlaczego trzeba żyć w tak durnych czasach żeby to kupować
                                                Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez neoXs
                                                  3. Zawsze podczas deszczu maska parowała (widać to było jak się stało na światłach) - teraz zjawiska już tego nie ma.
                                                  Tylko jak napada śniegu na maskę dłużej będziemy czekać na jej odmrożenie o ile w ogóle to nastąpi.
                                                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X