Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż wygłuszenia maski - fotorelacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez lukaszc2
    Zamieszczone przez neoXs
    3. Zawsze podczas deszczu maska parowała (widać to było jak się stało na światłach) - teraz zjawiska już tego nie ma.
    Tylko jak napada śniegu na maskę dłużej będziemy czekać na jej odmrożenie o ile w ogóle to nastąpi.
    To akurat kompletnie mi nie przeszkadza bo ja zawsze odśnieżam całe auto z dachem, maską i bagażnikiem włącznie więc nawet tego nie zauważę.

    wychodzi tak że klasyczne wyposażenie auta takie jak mata czy chlapacze powraca do łask, tylko dlaczego trzeba żyć w tak durnych czasach żeby to kupować
    W przypadku chlapaczy przekłada się estetykę nad praktyczność i bezpieczeństwo. Sporo osób twierdzi, że auto bez chlapaczy wygląda lepiej (kwestia gustu, ja się z tym nie do końca zgadzam). Jednak progi są dodatkowo chronione, jadąc w deszczu za kimś ja odczuwam różnicę jak ktoś ma chlapacze i jak ktoś takowych nie ma... Dla ASO i producenta więcej zniszczeń w autach to plus - szybciej przyjedzie się na naprawy lub kupi nowe.

    Co do maty to głównym powodem jej zakupu był fakt podtrzymywania temperatury silnika, a może dodatkowo uchroni to maskę przed "szokiem termicznym" jak np. blacha jest mega rozgrzana i nagle lunie deszcz.

    Komentarz


    • #27
      a może dodatkowo uchroni to maskę przed "szokiem termicznym" jak np. blacha jest mega rozgrzana i nagle lunie deszcz.
      To co mieli by powiedzieć Ci, którzy mają czarne Octavki cały dzień stojące na słońcu, na które nagle lunie deszcz ;-)

      Ja będę zakładał matę z nastawieniem na dłuższe utrzymanie temperatury na postoju i może trochę szybsze nagrzewanie auta w czasie kiedy będę je odśnieżać ;-) na zmiany w poziomie hałasu się nie nastawiam bo i tak jest go niewiele, a jeśli będzie ciszej to mi to przeszkadzać nie będzie

      Komentarz


      • #28
        wygłuszenie maski 1.4 TSI 140kM

        Dzisiaj w salonie Pan mi odradzał zakup wyciszenia maski w SKODA OCTAVIA 1.4 TSI 140kM:
        "Zdecydowanie odradzam Panu montaż wygłuszenia maski ze względu na ograniczenie wentylacji i zdecydowanie gorsze chłodzenie silnika! Producent celowo zrezygnował z osłony pod maską aby zapewnić lepszą wymianę ciepła i chłodzenie turbiny." Co Wy o tym sądzicie?Prawda czy fałsz?

        Komentarz


        • #29
          Chyba nie mial na stanie, wiec nie mogl sprzedac :lol:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #30
            Re: wygłuszenie maski 1.4 TSI 140kM

            Zamieszczone przez G33
            Dzisiaj w salonie Pan mi odradzał zakup wyciszenia maski w SKODA OCTAVIA 1.4 TSI 140kM:
            "Zdecydowanie odradzam Panu montaż wygłuszenia maski ze względu na ograniczenie wentylacji i zdecydowanie gorsze chłodzenie silnika! Producent celowo zrezygnował z osłony pod maską aby zapewnić lepszą wymianę ciepła i chłodzenie turbiny." Co Wy o tym sądzicie?Prawda czy fałsz?
            Facet bredził !!!
            To wygłuszanie nie zakrywa żadnych otworów wentylacyjnych. Mam i nie narzekam.
            Prawdą jest, że tak całkiem nie wygłusza, ale zimą zdecydowanie wolniej silnik stygnie i szybciej cieplutko jest w samochodzie, a latem ?. Przejeździłem całe lato i żadnych ujemnych skutków związanych z temperaturą nie zauważyłem, a wręcz przeciwnie. Silnik szybciej dochodzi do właściwej temperatury i to przekłada się na spalanie.
            Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
            Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
            Moja szara myszka - Octavia 3
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

            Komentarz


            • #31
              Dzięki. Tak właśnie zrobię. Nie podoba mi sie ta goła blacha.

              Komentarz


              • #32
                Re: wygłuszenie maski 1.4 TSI 140kM

                Zamieszczone przez G33
                Dzisiaj w salonie Pan mi odradzał zakup wyciszenia maski w SKODA OCTAVIA 1.4 TSI 140kM:
                "Zdecydowanie odradzam Panu montaż wygłuszenia maski ze względu na ograniczenie wentylacji i zdecydowanie gorsze chłodzenie silnika! Producent celowo zrezygnował z osłony pod maską aby zapewnić lepszą wymianę ciepła i chłodzenie turbiny." Co Wy o tym sądzicie?Prawda czy fałsz?
                Przy zakupie tej maty pytałem o to samo i pracownik serwisu powiedział mi coś całkiem odwrotnego niż ty usłyszałeś. Jak widać co serwis to inne zdanie mam już 2 rok tą matę i nic się nie dzieje a były upały po 35 stopni i nic.
                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                Komentarz


                • #33
                  Zakładać i się nie zastanawiać, same plusy!!!

                  Komentarz


                  • #34
                    Re: wygłuszenie maski 1.4 TSI 140kM

                    Zamieszczone przez G33
                    Dzisiaj w salonie Pan mi odradzał zakup wyciszenia maski w SKODA OCTAVIA 1.4 TSI 140kM:
                    "Zdecydowanie odradzam Panu montaż wygłuszenia maski ze względu na ograniczenie wentylacji i zdecydowanie gorsze chłodzenie silnika! Producent celowo zrezygnował z osłony pod maską aby zapewnić lepszą wymianę ciepła i chłodzenie turbiny." Co Wy o tym sądzicie?Prawda czy fałsz?
                    Ciekawe dlaczego w Golfie to mam fabrycznie złożone? Czyżby ktoś na linii produkcyjnej się pomylił?

                    Komentarz


                    • #35
                      Re: wygłuszenie maski 1.4 TSI 140kM

                      Zamieszczone przez TomaszW
                      Zamieszczone przez G33
                      Dzisiaj w salonie Pan mi odradzał zakup wyciszenia maski w SKODA OCTAVIA 1.4 TSI 140kM:
                      "Zdecydowanie odradzam Panu montaż wygłuszenia maski ze względu na ograniczenie wentylacji i zdecydowanie gorsze chłodzenie silnika! Producent celowo zrezygnował z osłony pod maską aby zapewnić lepszą wymianę ciepła i chłodzenie turbiny." Co Wy o tym sądzicie?Prawda czy fałsz?
                      Ciekawe dlaczego w Golfie to mam fabrycznie złożone? Czyżby ktoś na linii produkcyjnej się pomylił?
                      Ciekawe dlaczego w golfie masz dwumas, może też się ktoś pomylił?

                      Komentarz


                      • #36
                        Dzięki i tak kupię a Wszystkim dziękuję za spostrzeżenia.

                        Komentarz


                        • #37
                          G33, twój silnik to CHPA

                          Komentarz


                          • #38
                            ja w mojej O2 przed założeniem tej ORI maty dodatkowo wyklejałem maske matą STP Silver.
                            Maska stała sie sztywniejsza i mniej przenosiła drgania i hałasy.
                            kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                            teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez irekk
                              G33, twój silnik to CHPA
                              Tak

                              Komentarz


                              • #40
                                W profilu masz ustawiony CAXA

                                Komentarz


                                • #41
                                  Nagrałem film z montażu wygłuszenia maski, oraz głos pracy silnika przed i po montażu.



                                  Filmik niezbyt profesjonalnie nakręcony bo jedną ręką trzymałem kamerę a drugą montowałem ops:
                                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jedno co mogę poradzić dla osób które szukają wygłuszenia - nie montujcie siłownika

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez irekk
                                      Jedno co mogę poradzić dla osób które szukają wygłuszenia - nie montujcie siłownika
                                      A konkretniej?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Mam dodlozone obydwa elementy i nie mam boli z tego powodu.
                                        PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Mi znacząco się pogłośniło w aucie po zastosowaniu cuda w postaci siłownika. Jak wcześniej było tylko mruczenie tak teraz mam metaliczny pogłos, który wziął się z tego że plastik na czymś w rodzaju odbojnika zawiasu maski się wyrobił i ów zawias maski ma teraz styk z nadwoziem.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            albo dodatkowo tak:
                                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                            dociążenie matą powiększa dobroć rzutu maską na zamknięcie

                                            edit 02.06.2015:
                                            nie dotyczy maski, ale kontynuacja tematu mat itp
                                            ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                            105L'84; mondeo'97; atos'02; a3'01; O3'14

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Właśnie chciałem spytać czy jest opcja podklejenia ori wygłuszenia jeszcze jakąś matą dekarską. Sama mata mi się nie widzi po otwarciu maski.
                                              Biały działkowóz

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Koledzy, jakie macie opinie na temat dołożenia wygłuszenia maski?

                                                Znacząco wygłusza odgłos pracującego silnika?

                                                Jechałem ostatnio służbowym golfem 1.2 TSI i w porownaniu z moim 1.4 TSI jest o wiele ciszej (o prędkościach ~200km/h nie wspomnę)

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez amnesia
                                                  Koledzy, jakie macie opinie na temat dołożenia wygłuszenia maski?

                                                  Znacząco wygłusza odgłos pracującego silnika?

                                                  Jechałem ostatnio służbowym golfem 1.2 TSI i w porownaniu z moim 1.4 TSI jest o wiele ciszej (o prędkościach ~200km/h nie wspomnę)
                                                  Co miało być napisane już chyba zostało napisane, bardziej utrzymuje temperaturę niż wycisza i tyle w temacie.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez ryhu

                                                    Co miało być napisane już chyba zostało napisane, bardziej utrzymuje temperaturę niż wycisza i tyle w temacie.
                                                    No to już wszystko wiem, dzięki wielkie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X