Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana żarówek kierunku, wstecznego na LED. TYLNA LAMPA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana żarówek kierunku, wstecznego na LED. TYLNA LAMPA

    adamwo, Dla mnie jak już wychodzisz przed szereg to musisz mieć czym zawalczyć, bo inaczej można się sparzyć. Subaru Impreza krzyczy tym swoim spojlerkiem i złotymi felgami, ale coś za tym idzie, podobnie Focus RS, Leon Cupra, Golf R itp.
    RS TDI straszy i na tym się kończy.

    Wiem, że się zbiera itp. ale można lepiej zwłaszcza, że pułap cenowy już wysoki.
    Here is my site wÃłzki DzieciÄ™ce jedo

  • #2
    Wymiana żarówek kierunku, wstecznego na LED. TYLNA LAMPA

    W temacie opis wymiany żarówki zwykłej żółtej na żółtą LED. Wygląda o niebo lepiej, zwłaszcza jak mamy lampy LED. Moim zdaniem powinni to robić fabrycznie . Jutro nagram filmik to zobaczycie jak to świeci.
    No to do dzieła:
    Załączone pliki
    Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez maciekmacc
      wstecznymi
      Czyli wsteczny jest żółty ?? czy po prostu podczas wymiany zmieniłeś tez wsteczne na białe ledy ??
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #4
        Przem78 - hehe wsteczne są białe, ale robi sie analogicznie i zaoszczędzimy na czasie wymieniając kierunki i wsteczne od razu.
        Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez maciekmacc
          Przem78 - hehe wsteczne są białe, ale robi sie analogicznie i zaoszczędzimy na czasie wymieniając kierunki i wsteczne od razu.
          0

          Spoko :szeroki_usmiech to jak możesz to podaj jeszcze jakie ledy wsadziłeś do wstecznych i będzie komplet :!: :idea:
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #6
            Przem78 - te co ja mam nie mogę znaleźć już w necie bo mam je ze starej OII. Ale przykładowo:

            Link
            Link

            Najważniejsze by miała oznaczenie P21W!
            Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

            Komentarz


            • #7
              Czy światło z migacza LED nie jest bardziej punktowe niż z żarówki?
              Czy wsteczny LED faktycznie bardziej oświetla droge a nie tylko razi innych?
              Najlepszy były fotki z widoczną jednocześnie lampą standardową i przerobioną.
              Warto zwrócić uwagę na homologację lampy tylko z zwykłymi żarówkami.

              Komentarz


              • #8
                a ja zamontowałem zabronione do reflektorów żółte h7 Osram All Season, testowałem normalne żarówki we mgle i AS różnica w widoczności jest duża, od stycznia 2010 żółte światła są ustawowo zabronione i nie mogę nigdzie znaleźć argumentacji dlaczego? może ktoś mądry się tu znajdzie i to wyjaśni powiem jeszcze tyle że żarówki bardziej spełniają swoją funkcję i przyjemniej się jeździ widok w nocy nie jest męczący tzn nie ostry, dlatego akurat w dupie mam ten przepis który zabrania używania żółtych żarówek, podpowiem jeszcze że mam zamiar dokupić do jazdy dziennej żółte H8 Nokya żeby było w komplecie i bryndzowato nie wyglądało Attention Required! | Cloudflare , chcę pokazać w ten sposób trochę wolności -nie szkodliwej wolności- której zabrania nam Europa bo zakaz żółtych świateł dotyczy naszego kontynentu a ściślej UE, jedni powiedzą że obciach wiocha, drudzy policja zabierze dowód, trzeci powiedzą że......?, mi się podoba a wam?
                miałem założyć temat odnośnie zółtych żarówek szanowni administratorzy, ale myślę że tu się wszystko rozwinie lub zwinie
                Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                Komentarz


                • #9
                  elektrykprosty - nie jest punktowe, ponieważ diody są z każdej strony na żarówce. Wsteczny LED daje dużo więcej światła.
                  Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez maciekmacc
                    Najważniejsze by miała oznaczenie P21W!
                    jeszcze jedno pytanie, badałeś może wymianę na LED'y przednich kierunkowskazów ??
                    Pozdr. Przemek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mascotte
                      mam zamiar dokupić do jazdy dziennej żółte H8 Nokya żeby było w komplecie i bryndzowato nie wyglądało
                      W OIII do jazdy dziennej są żarówki H-15 (mają dwa włókna a są 3 funkcyjne światła drogowe/ dzienne oraz pozycyjne), nie wiem czy H-8 nie jest w halogenach. Pisałem kiedyś o tych H-15 i nadal nie wiem jak to jest ale jedno włókno jest wykorzystywane do pozycji oraz do jazdy dziennej tylko nie wiem czy poprzez obniżenie napięcia czy prądu.
                      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez lukaszc2
                        Zamieszczone przez mascotte
                        mam zamiar dokupić do jazdy dziennej żółte H8 Nokya żeby było w komplecie i bryndzowato nie wyglądało
                        W OIII do jazdy dziennej są żarówki H-15 (mają dwa włókna a są 3 funkcyjne światła drogowe/ dzienne oraz pozycyjne), nie wiem czy H-8 nie jest w halogenach. Pisałem kiedyś o tych H-15 i nadal nie wiem jak to jest ale jedno włókno jest wykorzystywane do pozycji oraz do jazdy dziennej tylko nie wiem czy poprzez obniżenie napięcia czy prądu.
                        masz rację pomyliłem się wjeździe dziennej są h15 a w przeciwmgłowych h8
                        Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                        Komentarz


                        • #13
                          Będzie jakiś filmik lub fotki jak to działa i wygląda?

                          Komentarz


                          • #14
                            A czy ktoś wymieniał może oświetlenie wnętrza na ledowe? Chciałbym się do tego zabrać, ale nie chcę nic połamać...
                            TadFi
                            Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                            Komentarz


                            • #15
                              Re: Wymiana żarówek kierunku, wstecznego na LED. TYLNA LAMPA

                              Zamieszczone przez maciekmacc
                              Jutro nagram filmik to zobaczycie jak to świeci.
                              No to do dzieła:
                              Co z tym filmikiem?
                              www.kawapelnaslonca.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez tadfi
                                A czy ktoś wymieniał może oświetlenie wnętrza na ledowe? Chciałbym się do tego zabrać, ale nie chcę nic połamać...
                                Oświetlenie wnętrza dach + podświetlenie na nogi wymieniłem wszystko na LED. Wymiana dosc łatwa, jakies 15min. A efekt SUPER:-)

                                Jedynie podświetlenie Tablic, zastosowałem nawet CAN Bus niby nie powinno pokazywać błędu a i tak pokazywał sie błąd...

                                Wnętrze wystarcza zwykle LED.
                                Octavia III Kombi 2.0 TDI DSG Elegance+Columbus+Skóra+amizing+chromy+Front Assist i pare innych

                                Komentarz


                                • #17
                                  Od której strony podważałeś osłony lampek w podsufitce? Od przodu pojazdu, czy z tyłu?
                                  TadFi
                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez tadfi
                                    Od której strony podważałeś osłony lampek w podsufitce? Od przodu pojazdu, czy z tyłu?
                                    Przednie najlepiej cienkim śrubokrętem z boku - wyjmujesz prostokąt w którym są 2 okrągłe lampki.

                                    Tył - mozesz sam bezbarwny plastik lub cała ramkę - spokojnie, nic sie nie połamie :-). Wszędzie są żarówki W5W - w całym oświetleniu wnętrza.
                                    Octavia III Kombi 2.0 TDI DSG Elegance+Columbus+Skóra+amizing+chromy+Front Assist i pare innych

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Michal83
                                      Zamieszczone przez tadfi
                                      Od której strony podważałeś osłony lampek w podsufitce? Od przodu pojazdu, czy z tyłu?
                                      Przednie najlepiej cienkim śrubokrętem z boku - wyjmujesz prostokąt w którym są 2 okrągłe lampki.

                                      Tył - mozesz sam bezbarwny plastik lub cała ramkę - spokojnie, nic sie nie połamie :-). Wszędzie są żarówki W5W - w całym oświetleniu wnętrza.
                                      dzięki
                                      TadFi
                                      Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Wymiana żarówek na LED w podświetlaniu nóg

                                        Czy po wymianie żarówek na LED-y w podświetleniu na nogi wszystko działa jak w oryginale - tzn ściemnianie + nie ma alarmów?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Re: Wymiana żarówek na LED w podświetlaniu nóg

                                          Zamieszczone przez igorz1
                                          Czy po wymianie żarówek na LED-y w podświetleniu na nogi wszystko działa jak w oryginale - tzn ściemnianie + nie ma alarmów?
                                          Wszystko działa, ściemnianie również, błędów brak.
                                          Octavia III Kombi 2.0 TDI DSG Elegance+Columbus+Skóra+amizing+chromy+Front Assist i pare innych

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Michal83
                                            Oświetlenie wnętrza dach + podświetlenie na nogi wymieniłem wszystko na LED.
                                            A mógłbyś podesłać jakiś link do sklepu z tymi ledami. Z góry dzięki.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Więcej zdjęć na tej stronie SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Panowie czy ktoś wymieniał może wszystkie żarówki w lampie tylnej na LED ?
                                                W linku powyżej jest zwykła lampa (nie LED) taka jak u mnie i zastanawiałem się czy jest to możliwe ?
                                                1. Żarówka P 21W - 12V21W (6 szt występują w tylnych lampach)
                                                2. Żarówka żółta PY21W -12V 21W (2 szt występują w tylnych lampach)
                                                3. Żarówka H21V-12V 21W (2 szt występują w tylnych lampach)
                                                4. Żarówka W5W-12V5W (4 szt występują w tylnych lampach)

                                                JEST >>> O2FL by Lockin

                                                BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zebrałem się w sobie i w końcu umieszczam filmiki prezentujące mody żarówek w tylnej lampie. Wsteczne nie są tak dobrze widoczne na filmie jak w realu.

                                                  migacze LED:

                                                  wsteczne LED:
                                                  Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X