Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czarna ramka grilla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czarna ramka grilla

    miodowy, niestety w życiu i w każdej branży (tak i w drogówce) możesz trafić na człowieka i taboreta. Najgorzej, jak Policaj koniecznie będzie chciał ukarać, bo limit jeszcze nie wyrobiony :lol: tak jak napisali - jak nie będzie za co, to za ramki :twisted: . To tak jak co roku na początku zimy wszystkie onety itp. zamieszczają takie same artykułu tylko o odmrażaniu samochodu przy pracującym silniku. I faktycznie - to podlega pod mandat, ale nieraz trzeba wyżej postawić myślenie - jak skuć grubą warstwę zlodowaciałego śniegu bez rozgrzania samochodu? A Onet już daje wytyczne - razem z paragrafem :wink:
    zdrowa kolacja to pierwszy krok do udanej diety.

  • #2
    Czarna ramka grilla

    Witam, nie jestem fanem chromu więc kupiłem do swojej OIII czarną ramkę grilla 5E0853761AF9R. Czy może wymieniał ktoś ramkę grilla w swojej OIII lub jest w posiadaniu instrukcji pomocnej w jego zmianie. Przejrzałem kilka forów (również zagraniczne) ale nie natknąłem się nigdzie na pomocne materiały. W ASO za wymianę zażądali 150 zł, niby niewiele ale po doświadczeniach z ASO (co prawda innej firmy) mam obawy przed oddaniem nowego samochodu w ich ręce. Z góry dziękuję za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Re: Czarna ramka grilla

      Zamieszczone przez DB
      Witam, nie jestem fanem chromu więc kupiłem do swojej OIII czarną ramkę grilla 5E0853761AF9R. Czy może wymieniał ktoś ramkę grilla w swojej OIII lub jest w posiadaniu instrukcji pomocnej w jego zmianie. Przejrzałem kilka forów (również zagraniczne) ale nie natknąłem się nigdzie na pomocne materiały. W ASO za wymianę zażądali 150 zł, niby niewiele ale po doświadczeniach z ASO (co prawda innej firmy) mam obawy przed oddaniem nowego samochodu w ich ręce. Z góry dziękuję za pomoc.
      spróbuj poszukać na angielskiej briskodzie - może tam coś będzie
      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Podejrzewam, że identycznie jak do zmiany grilla, do ramki trzeba zwalić zderzak.

        Komentarz


        • #5
          Trancer, +1
          Coś takiego czytałem na Bri, że grill jest częścią zderzaka i nie można sobie wymienić np. na plaster miodu... Nie wiem jak ramka?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Trancer
            Podejrzewam, że identycznie jak do zmiany grilla, do ramki trzeba zwalić zderzak.
            na superskoda napisali, że zderzak trzeba zdjąć

            Link

            Seat Leon ST FR by mirek_p11

            Fotki
            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
            Fotki

            Komentarz


            • #7
              Sa dwie opcje, zdjecie zderzaka i wymontowanie, albo mozna obecna wyrwac i podobno da sie zamotowac.
              Daj znac jak ci poszlo bo tez planuje zmiane ramki.
              Black magic

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Na briskoda.net znalazłem post jak zdjąć przedni zderzak w OIII co prawda w VRS ale myślę że w zwykłej OIII wygląda to tak samo lub podobnie Octavia 3 III vRS front bumper removal - how to - Skoda Octavia Guides - BRISKODA . Wygląda na to że trzeba jednak zdjąć zderzak. Obejrzałem też kilka zderzaków do OIII na Alledrogo i spróbuję jeszcze podważyć zaczepy ramki wkładając od zewnątrz jakąś sztywną "blaszkę", mam drugą ramkę więc wiem gdzie są zaczepy i w jaki sposób trzymają. Pewnie i tak skończy się na zdjęciu zderzaka.

                greg505 co masz na myśli pisząc "mozna obecna wyrwac" i gdzie to wyczytałeś? Może to też jest jakiś sposób.

                Komentarz


                • #9
                  Tak z ciekawości ile pln trzeba położyć za tą ramkę??, bo nawet fajnie się prezentuje na O3.

                  Komentarz


                  • #10
                    Oczywiscie na briskodzie
                    Nie moge znalezc teraz calego watku w ktorym to wyczytalem, ale tu jest tez cos o tym Black Magic Grille frame fitting Help...! - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA
                    I tu:
                    Depends if you want to keep the chrome one to refit at a later date. If you do, it would be necessary to drop the front bumper to gain access to the rear of the grill. If not - and I didn't - then it is possible to use a screwdriver or similar object to remove the tabs that hold the grill in place. Takes a bit of force, I used a hammer to persuade them out - but as long as you're careful it's easy enough. Took me about 15 minutes to do mine. Sent from my HTC One X using Xparent BlueTapatalk 2
                    [ Dodano: Pon 28 Kwi, 14 23:40 ]
                    Trancer, 65€ dostepny na stronie superskoda.com
                    DB, a ile w aso?
                    Black magic

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez DB
                      Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Na briskoda.net znalazłem post jak zdjąć przedni zderzak w OIII co prawda w VRS ale myślę że w zwykłej OIII wygląda to tak samo lub podobnie Octavia 3 III vRS front bumper removal - how to - Skoda Octavia Guides - BRISKODA . Wygląda na to że trzeba jednak zdjąć zderzak. Obejrzałem też kilka zderzaków do OIII na Alledrogo i spróbuję jeszcze podważyć zaczepy ramki wkładając od zewnątrz jakąś sztywną "blaszkę", mam drugą ramkę więc wiem gdzie są zaczepy i w jaki sposób trzymają. Pewnie i tak skończy się na zdjęciu zderzaka.

                      greg505 co masz na myśli pisząc "mozna obecna wyrwac" i gdzie to wyczytałeś? Może to też jest jakiś sposób.
                      wrzucałem już kiedyś link do briskody gdzie o tym piszą:
                      Front Grille - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

                      konkluzja z tamtego wątku jest taka:
                      - jeśli chcesz cały grill wymienić to trzeba wycinać ze zderzaka,
                      - jeśli chcesz zmienić samą ramkę to jest ona demontowalna (ale nie wiem jak niestety).
                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        greg505, bob_best, dzięki za linki. greg505, zostanę jednak przy zdjęciu zderzaka
                        Trancer, greg505, jeżeli chodzi o cenę to z jakimś tam rabatem za zakup samochodu zapłaciłem 160 zł.

                        Komentarz


                        • #13
                          DB, juz po wymianie?
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #14
                            greg505 niestety nie obejdzie się bez zniszczenia ramki lub bez zdjęcia zderzaka więc wymianę ramki odłożyłem na przyszłość (po gwarancji). Pytałem w ASO i jeżeli wymienię sam mogą robić mi problem z gwarancją. Jak wcześniej wspominałem wolę unikać niepotrzebnej ingerencji serwisu więc nie zlecę wymiany ASO.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez DB
                              greg505 niestety nie obejdzie się bez zniszczenia ramki lub bez zdjęcia zderzaka więc wymianę ramki odłożyłem na przyszłość (po gwarancji). Pytałem w ASO i jeżeli wymienię sam mogą robić mi problem z gwarancją. Jak wcześniej wspominałem wolę unikać niepotrzebnej ingerencji serwisu więc nie zlecę wymiany ASO.
                              Aby rozwiać wasze wątpliwości looknijcie na to
                              Ramka montowana w ASO i na 100% nie ściągali zderzaka - koszt 250 zł - jak by ktoś chciał to ASO MKT Wola Mielecka ma doświadczenie w tym temacie
                              Jak ktoś chce zobaczyć w realu to zapraszam do Łodzi

                              [ Dodano: Sob 17 Maj, 14 22:54 ]
                              A tak się prezentują obie moje Skody- stara OII FL i OIII
                              Załączone pliki
                              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                              Komentarz


                              • #16
                                JerzyM73, Pikna i pozdro dla RMI
                                Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                Komentarz


                                • #17
                                  Swietnie :diabelski_usmiech
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    To ten salon koło Mielca na wylocie z rondem z samolotem? Mam w Mielcu teściową

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mac_aaron
                                      To ten salon koło Mielca na wylocie z rondem z samolotem? Mam w Mielcu teściową
                                      Tak to ten - pozdro dla Teściowej.

                                      Elmo - SG -to Gliwice ??? - jeżeli tak to możesz moją starą (rapem 4 lata i 250 kkm przebiegu) O II FL spotkać teraz często na drogach Śląska i Zagłębia bo teraz tam będzie głównie pomykać
                                      O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                      Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez JerzyM73
                                        Elmo - SG -to Gliwice ??? - jeżeli tak to możesz moją starą (rapem 4 lata i 250 kkm przebiegu) O II FL spotkać teraz często na drogach Śląska i Zagłębia bo teraz tam będzie głównie pomykać
                                        dokładnie Gliwice Będę wypatrywał
                                        Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Odgrzewam temat - faktycznie, można ramkę grilla wymienić bez demontażu zderzaka ale potrzebna niezła motywacja i cierpliwość, mi to zajęło około 30 minut i nie jest to łatwe, fakt można rwać na siłę ale nie polecam bo można pourywać zaczepy w samym grillu i potem lipa, ramka nie będzie się trzymać.

                                          Odkręcić należy 4 śruby torx, odgiąć środkową część osłony i od wewnętrznej strony grilla są spinki i tutaj zaczyna się zabawa, jak ktoś ma małe ręce plus mały płaski śrubokręt to pikuś, ja niestety ręce podrapałem ale się udało:

                                          Finał:

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Fajnie, że dzielisz się wiedzą o tym.

                                            Czy to oznacza, że montaż ramki jest na wcisk i zatrzaski? I w związku z tym jedyna trudność to demontaż "starej" ramki?

                                            Mi w serwisie zawołali za wymianę grubo ponad 200 zł, czyli więcej niż koszt samej ramki i zrezygnowałem.
                                            Jeszcze chce się upwnić:
                                            Czarna ramka to po prostu część zamienna z RS-a? tj. . poza kolorem, dla RSa i cywilnej wersji O3 ramka jest identyczna?
                                            O3 1,8 TSI

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              brodacz, dokładnie tak jak piszesz montaż ramki jest na wcisk i plastikowe zatrzaski a jedyna trudność to demontaż "starej" ramki. Jeżeli chodzi o samą ramkę poza kolorem, dla RSa i cywilnej wersji O3 ramka jest identyczna.
                                              Jeżeli interesuje Cię montaż ramki w ASO to zapytaj jeszcze u konkurencji. W ASO w Kielcach powiedzieli za montaż 150 zł a w Gliwicach 80 zł.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Znalazłem na allegro ramkę za 150 PLN jednak z zdjęcia wynika że ma ona tylko 6 zatrzasków, przy czym moja oryginalna srebrna ma ich aż 12 czy też tak był u ciebie Trancer ??
                                                Moja czeszka

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Czarna ramka grilla ma dokładnie tyle samo zatrzasków co srebrna, nie liczyłem dokładnie ale na pewno nie 6.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X