Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana zwykłej lampki w lusterku na LED

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez pyrak13
    Zamieszczone przez kali
    A jaki typ tej żarówki led jest????
    Czy to jest W5W?
    TAK.
    Dzięki serdeczne
    Była O2 1.9 TDI BXE AMBIENTE
    Jest O3 1,4 TSI CHPA Elegance WHITE CANDY/ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
    Jest RAPID SPACEBACK RED CORRIDA 1.6 TDI
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...447483#1447483

    Komentarz


    • #27
      Na początku chciałbym podziękować Ironikowi za bardzo przejrzystą fotorelacje która się mi bardzo przydała. Super robota. A teraz do rzeczy, z racji że miałem trochę do czynienia z LEDami z allegro (wymieniłem całe oświetlenie wnętrza na LED) które nie spełniły moich oczekiwań (za niebieskie i za słabe światło oraz dość awaryjne) a z kolei całe lampki LED ze strony superskoda.com wychodzą dość drogo postanowiłem poszukać czegoś innego i znalazłem . Znalazłem żarówki W5W Philips X-treme Vision 6000K (ok. 60zł komplet 2szt.) które ostatnio udało mi się zamontować. Dla zainteresowanych poniżej fotki i końcowy efekt który uważam że jest całkiem fajny.

      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

      Komentarz


      • #28
        Super efekt, świecą tak jak te z superskoda za które jak się okazuje przepłaciłem :-) Poleciłbyś je do wnętrza? Będzie pewnie jasno jak w dzień.

        Komentarz


        • #29
          Mastermindq podejrzewam że w rzeczywistości w porównaniu z LEDami z superskoda święcą ciut słabiej bo jednak tam jest kilka diod a tu tylko jedna, ale i takt efekt jest dużo lepszy od fabrycznych. Co do wnętrza zamontowałem sobie odpowiedniki OSRAM które są troszkę tańsze (za komplet 2szt 45zł) i są o niebo lepsze od tych z allegro bo dają czyste białe światło i są mocniejsze mimo jednej diody. A świecą one tak:

          Góra oświetlenia OSRAM, skarpetki LED allegro

          ]"]Link

          Tu pokazane jest ja świecił tył z allegro gdzie widać bardzo niebieskie światło jak w prosektorium

          ]"]Link

          a tu różnica w kolorze, której może na zdjęciu aż tak nie widać ale na żywo w nocy OSRAM po lewej wypada dużo korzystniej

          ]"]Link

          ]"]Link

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez cichy57
            60zł komplet 2szt.
            Zamieszczone przez cichy57
            za komplet 2szt 45zł
            serio?

            Ja kupiłem 20 ledów 7020 za € 14,84 z czego 2 szt przednia lampka, 3 szt tylna lampka, 4 szt skarpetki, 2 szt czerwona lampka w drzwiach, 2 szt. lusterka, 2 szt. bagażnik i jeszcze 2 szt. pozycyjne. Świecą 55 lumenów.

            Zrobienie tego tymi Osramami i Philipsami wyszło by z 450 zł :-)

            Gratis dostałem 4x crystal blue

            Komentarz


            • #31
              Dziękuję za instruktarz. Jest FULL PROFI. Dodam, że żarówka LED wchodzi, ale u mnie gumkę/gniazdo trzeba było przyciąć by z żarówką weszło do obudowy tak jak się należy
              "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

              Komentarz


              • #32
                Czy można wymienić tam tylko samą żaróweczkę na LED zamiast całości z szkiełkiem (plastikiem)?[/quote]

                Żeby wymienić samą żarówkę wystarczy wyjąć wkład lusterka i odkręcić 3 torxy
                Załączone pliki
                Skoda Octavia III JOY 1,8 TSI/132kW

                Komentarz


                • #33
                  ganczar777, dzięki, już wcześniej padła bodajże odpowiedź tym temacie i od 2 lat mam już zmienione (same) żarówki na LEDy
                  Pozdrawiam,


                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                  Komentarz


                  • #34
                    Tak żeby odświeżyć temat. Zamontowałem LED-y od superskoda, gdyż moje obudowy lampek po 100kkm wykazały graniczne zużycie. Pełno wody w obudowie żarówki, glony, muł i nieznane formy życia. Gotowe lampki (moduły) led wyglądają na bardziej szczelne... Ciekawe jak długo wytrzymają. Póki co światła nie brakuje i w kałużę nie wdepnę. DSC_0079.JPG
                    Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                    Samochody:
                    Astra F cabrio Bertone 1,6
                    O3 2,0TDI CKFC
                    Była:
                    O2FL 1,4TSI CAXA

                    Komentarz


                    • #35
                      Witam, podepnę się do tematu ok. Prawe lusterko trzeszczy przy składaniu, dźwięk silniczka zacinającego się, czy zdjęci obudowy i wd40 coś pomoże czy wymiana silniczka mnie czeka ?
                      Pozdrawiam Paweł

                      Komentarz


                      • #36
                        U mnie lewe skrzypi ale stawiam na plastik i się na razie nie przejmuję.

                        Lampki z superskoda wymieniałem w grudniu 2014, do tej pory działają bez zarzutu.

                        Komentarz


                        • #37
                          Ok dzieki moze to i plastik

                          Komentarz


                          • #38
                            Tu gostek pokazuje jak cały gotowy panel led włożyć


                            niestety na aliexpres go nie znalazłem a poza jest drogi

                            Komentarz


                            • #39
                              Na ali się pojawiły panele z powyższego filmiku.
                              Obecnie 30$, podobne panele do innych aut kosztują około 13$.
                              Page Not Found - Aliexpress.com

                              Komentarz


                              • #40
                                Jaki jest nr części tej obudowy ?
                                Planuję taka przerobić żeby włożyć w nią większy led.

                                Ps. Może ktoś ma na zbyciu takie obudowy.

                                Zamieszczone przez Ironik Zobacz wpis
                                ....
                                ]"]Link

                                Komentarz


                                • #41
                                  Ps. Jaki symbol te boczne lamki pod lusterkami maja w BCM w kodowaniu w VCDS ?

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Koledzy, szykuję się do dołożenia oswietlenia w lusterka, wszystko skompletowane tylko pytanie, czy mógłby ktoś podpowiedzieć w które miejsca w kostce muszę się wpiąć?
                                    ble

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                                      Ps. Jaki symbol te boczne lamki pod lusterkami maja w BCM w kodowaniu w VCDS ?
                                      Dołączam się pod w/w pytanie, oznaczenie żarówki w BCM.
                                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Tego się nie koduje w BCM tylko w sterowniku drzwi.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                          Tego się nie koduje w BCM tylko w sterowniku drzwi.
                                          OK. zakodowałem w sterowniku drzwi
                                          Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Cześć koledzy.
                                            moja skoda O3 nie posiada oświetlenia pod lusterkiem. Wiem że trzeba wkodowac w sterowniku drzwi. Nie znalazłem nigdzie gdzie podpiąć kabelki. Ma ktoś taką wiedzę? Chcę aby to było jak fabrycznie.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Masa kabel niebiesko-czarny pin 3 ( trzeba się podlutować ) , plus pin 1 (pomarańczowy ), Ale na nic Ci ta wiedza jak masz sterowniki drzwiowe low , tą opcję obsługują tylko sterowniki high czyli 593 lub 592 , inaczej nie ma fizycznie pinu 1 w sterowniku czyli 393 lub 392 odpadają na starcie .
                                              Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Dzięki za info. Kurcze to lipa. Posiadam 5Q4 959 393 E. Albo wymiana sterownika albo "wpięcie" się np w oświetlenia kabiny... Już mi się taka manufaktura nie podoba..

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X