Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z szyberdachem panoramicznym !!

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Problem z szyberdachem panoramicznym !!

  Witam,

  Na wstępie (jako że to mójpierwszy post na tym forum) chciałbym się przywitać z pozostałymi użytkownikami
  do dnia 27.05 byłem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavii III, i tego dnia wszystko się zmieniło.
  przebieg na dzień dzisiejszy 38500km

  Do Sedna
  Jadąc autostradą A1 od Żor w kierunku Gliwic (kto ze śląska ten kojarzy jak wygląda ta droga, pełna wyboi i ogólnie pojętych szkód górniczych) w pewnym momencie usłyszałem ogromny huk
  jak się okazało przednia część dachu panoramicznego (ta odchylana) po wjechaniu na kojelną nierówność rozpadła się w drobny mak !!!!
  dodam że jechałem kobietą oraz 5cio miesięcznym dzieckiem którego fotelik został dosłownie zasypany odłamkami z "hartowanego" dachu.
  Zjechałem na parking, zadzwoniłem na Assistance. Auto zostało odcholowane do salonu dealera u którego zostało nabyte, a ja przekonany że wszystko rozegra się "w ramach gwarancji" samochodem zastępczym wraz z rodziną wróciłem do domu.

  Już następnego dnia okazało się jak się pomyliłem
  W salonie uzyskałem inforamcje, cytuję: "Producent nie przewiduje możliwości wystąpienia naprężeń które mogą spowodować pęknięcie dachu"
  a następnie Pan Kierownik Warsztatu zaczął przekonywać że to napewno ciężarówka jechała przedemną, albo że ktoś w akcie terroru zrzucił mi coś na samochód.
  ( zdarzenie miało miejsce w niedzielne przedpołudnie ciężarówek brak, droga pusta, pod wiaduktem też wtedy nie jechałem )
  i zasugerował naprawienie szkody z AC.

  Ok, Pomyślałem
  zgłosiłem szkodę i czekałem do dnia dzisiejszego na rzeczoznawce

  Pan rzeczoznawca po wstępnych oględzinach samochodu stwierdził że szyba pękła w wyniku naprężenia (co sugerują uniesione do góry resztki popękanego szkła )
  stwierdził jednocześnie że w tym przypadku nieprzysługuje mi prawo do odszkodowania, ponieważ, Cytuję: "Nadmierne naprężenie jest spowodowane wadą konstukcyjną samochodu, ponadto, szkoda powstała bez udziału czynników zewnętrznych".

  Reasumując:
  Jestem w czarnej murzyńskiej i nie wiem co zrobić ( nie uśmiecha mi się wykładać 2500netto + robocizna na nowy szyberdach którego nie zepsułem)

  Piszę to wszystko po pierwsze po to żeby ostrzec innych użytkowników Octavii o możliwości pęknięcia szyby podczas jazdy
  a po drugie z nadzieją że ktoś o większym doświadczeniu w takich sprawach będzie w stanie podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem.

  A może ktoś z Was miał podobny problem ? • #2
  Zamieszczone przez SzymonEm Zobacz posta
  "Nadmierne naprężenie jest spowodowane wadą konstukcyjną samochodu, ponadto, szkoda powstała bez udziału czynników zewnętrznych".
  Pokazywałeś ta opinię w salonie?

  ...Moje Cappuccino MPi...

  jeszcze jest O1 1.6 MPI AKL + LPG
  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

  Komentarz

  Pracuję...
  X