Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[2.0 TDI,CKFC] Tryb awaryjny przy niskich temperaturach, na zimno

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [2.0 TDI,CKFC] Tryb awaryjny przy niskich temperaturach, na zimno

    Witam. Garażuję swoją kawę z mlekiem, ale przy tęgich mrozach lub przy pozostawieniu auta na zewnątrz przy - powiedzmy sobie szczerze - przymrozku (-3) po uruchomieniu silnika miga na żółto kontrolka świec żarowych. O ile w pierwszym przypadku nie bardzo się wzruszyłem (przymrozek, turbo wciąż działało, to w dziś rano - w garażu jakieś -8, taki sam efekt + wyłączenie turbiny. W obu przypadkach po rozgrzaniu silnika, po restarcie - wszystko wraca do normy. Pytanie: czy to normalne, czy to reakcja obronna organizmu :-) ? Czy spotkaliście się z podobnym artefaktem?

  • #2
    wiele może wyjaśnić podpięcie kompa bo świecenie kontrolki świec żarowych oznaczać możę wieeele rzeczy często błahych...

    Komentarz


    • #3
      przykłądowo u mnie w OII 1.9 BXE kilka lat temu po deszczu zgaszł silnik zaświeciła się właśnie kontrolka świec i czerowna od oleju.. Jak deszcze się skończyły auto się naprawiło

      Finalnie - okazało się że woda deszczowa zwierała przetarty przewód w komorze silnika a połąćzony z czujnikiem G28 na wale korbowym,.

      Komentarz


      • #4
        Miałem nadzieję, że ktoś się z tym zetknął. Podjadę do znajomego mechanika i odczytam logi z kompa. Odezwę się.

        Komentarz


        • #5
          Spokojnie dopiero naisałeś posta...
          co nie przeszkadza wizycie u mecha...
          czasem duperela (mróz itp) powoduje wyglądające grożnie komunikaty błędy itp... wystarczy że coś zamarznie w rurkach przewodach, brak jakiegoś cisnienia (powietrza, oleju itp.) i już są błędy...

          Komentarz


          • #6
            Witaj, może to być błąd czujnika stopu
            Sebastian

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem jak w OIII ale takie sygnały dawał właśnie czujnik stopu
              Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
              Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

              Komentarz


              • #8
                HansHawk ja mialem to u siebie rok temu, kolega Brevais tez to mial. U mnie ASO wymienilo czujnik N75. Na jakis czas problem zniknal, ale czy to dzieki wymianie? Mam swoje watpliwosci. U mnie tez sie to pojawialo przy niskich temperaturach. Rok temu przy - 15, dzisiaj przy - 23. Obawiam sie, ze TTTM...
                Rafał

                Komentarz


                • #9
                  uszkodzony czujnik stopu nie włącza trybu awaryjnego silnika
                  komputer powie prawdę
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Znajomy mechanik podpowiada mi, że najprawdopodobniej padła jedna ze świec żarowych, jutro podjadę do niego na kompa.

                    Komentarz


                    • #11
                      HansHawk u mnie świece są cacy, objawy takie same jak u Ciebie. Wyłączenie i włączenie silnika rozwiązuje na jakiś czas problem. Mnie się to zdarzyło trzy razy ubiegłej zimy i przedwczoraj po raz pierwszy tej zimy. Był tutaj wątek o tym, ale niestety przy migracji zniknął.
                      Rafał

                      Komentarz


                      • #12
                        Znajomy mechanik zrobił skan? Dzisiaj to jest pierwsza czynność jaką się robi. Jak nie ma błędu to wtedy zaczynają się złote rady i szklane kule znajomych mechaników. A z doświadczenia wiem, że potrafią cuda wianki ,,przypuszczać'' a problem jest w innym miejscu. Skan.

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem, zignorowałem, żyję dalej. Auto skan nic nie pokazał. Włącza się tuż po uruchomieniu silnika na dużym mrozie, w czasie jazdy nie występuje.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
                            Auto skan nic nie pokazał.
                            a czym był robiony? vcdsem, czy w aso, czy super przyrządem diagnostycznym u mechanika?
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Miałem podobny problem, ale mi z kolei pojawiało się to w upalne dnie, błąd tak samo jak u kolegi nie zapisywał się w historii, czyli jeżdżąc do ASO rozkładali ręce. Mając własnego VCP zdiagnozowałem problem podczas jego występowania i okazało się, że padł czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR. Miałem też problem z trybem awaryjnym w niskich temperaturach i tu z kolei problemem okazała się pompa wstępnego ciśnienia, czyli ta w zbiorniku paliwa, ale ten komunikat zapisywał się w historii.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                a czym był robiony?
                                VCDSem tylko.

                                Komentarz


                                • #17
                                  no właśnie, bo wszystkie błędy czujników powinny być zapisane
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    HansHawk doszedłeś do tego co się działo?
                                    Rafał

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Przepraszam, że dopiero teraz: nie dotarłem jeszcze do mechanika. Nauczyłem się żyć z tą małą niedogodością - wystarczy poczekać 2-3 sek. po zgaśnięciu diody świec żarowych. Wtedy problem nie występuje.
                                      Ciekawe, z Waszych postów wynika, że to może być jakiś babol w sofcie... te błędy, które wymieniliście nie wyglądają mi na realne.
                                      A świece i tak sprawdzę przy najbliższym przeglądzie zawieszenia, 35 tys. przebiegu, 2,5 roku użytkowania i mam wrażenie, że coś delikatnie stuka, ale to OT.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ikona świec żarowych w nowych dieslach gaśnie b. szybko chyba dla ucieszenia oka kierownika, co nie znaczy, że one dalej nie grzeją dość mocno. Ja odpalam diesla dopiero jak wszystkie ikony poznikają, a nie tylko świece żarowe (bo te b. szybko nikną - pierwsze). Lepiej ciut poczekać jeszcze poprostu, tak jak piszesz
                                        moim zdaniem owy babol w sofcie to śmiesznie krótko ustawiona ikona świec żarowych w sofcie nie tylko w vagach cr tak jest, generalnie crach. To ma chyba cieszyć oko
                                        Pewnie świece żarowe są dużo lepsze i cały układ sprawniejszy niż w vp czy pd, ale bez przesady, pogrzać musi a znikająca ikona za szybko, nawet w mrozy spore to pic na wodę fotomontaż zwykły
                                        Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X