Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapach spalenizny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zapach spalenizny

    Witam.
    Od kilku dni w aucie pojawia się zapach spalenizny (jakby przypalała się jakaś izolacja). Zapach najbardziej odczuwalny jest podczas rozgrzewania się silnika kiedy z wylotów powietrza zaczyna lecieć gorące powietrze. Kiedy już silnik się rozgrzeje do temp. roboczej intensywność zapachu zmniejsza się lub zupełnie ustępuje (albo się do niego przyzwyczajam). Zapach pojawia się również jak wjeżdżam z zimnego dworu do ciepłego (14 st.) garażu. Zaglądałem pod maskę, z latarką w ręku, ale nic podejrzanego nie rzuciło mi się w oczy.
    Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną? Na co zwrócić uwagę? Co sprawdzić?
    Pozdrawiam
    OIII 1.2 TSI 105 KM


  • #2
    Aby wyeliminować czy zapach jest z zewnątrz czy z wewnątrz spróbuj pojeździć z obiegiem zamknięty, jeśli zapach będzie przy zamkniętym to szukanie w środku. Wygląda to trochę na grzałkę PTC, która się wyłącza jak silnik jest rozgrzany.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź czy nie są poluzowane śruby kolektora, ale wtedy raczej czułbyś zapach spalin.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Pyotrek Zobacz wpis
        Aby wyeliminować czy zapach jest z zewnątrz czy z wewnątrz spróbuj pojeździć z obiegiem zamknięty, jeśli zapach będzie przy zamkniętym to szukanie w środku. Wygląda to trochę na grzałkę PTC, która się wyłącza jak silnik jest rozgrzany.
        Trochę pojeździłem przez weekend i próbowałem. Bardziej czuć jak obieg powietrza jest zamknięty. Im silnik mocniej rozgrzany tym smrodek bardziej intensywny. Po zamknięciu obiegu zapach pojawia się po kilku sekundach.
        OIII 1.2 TSI 105 KM

        Komentarz


        • #5
          Sprawdź filtry. Powietrza i kabinowy.

          Komentarz


          • #6
            A nie masz czasem ubytków płynu chłodzącego?
            Może gdzieś w nagrzewnicy lub w okolicy jest wyciek i dlatego takie zapachy, mój tata w Passacie miał kiedyś taki problem i przyczyną była przeciekająca nagrzewnica.
            Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
            http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Łabik Zobacz wpis
              A nie masz czasem ubytków płynu chłodzącego?
              Może gdzieś w nagrzewnicy lub w okolicy jest wyciek i dlatego takie zapachy, mój tata w Passacie miał kiedyś taki problem i przyczyną była przeciekająca nagrzewnica.
              Muszę to sprawdzić. Ale płyny staram się obserwować na bieżąco. Poza tym gdyby był wyciek capiło by cały czas a nie tylko jak jest zamknięty obieg albo podczas wjazdu do garażu. Zadam, może głupie, pytanie gdzie szukać nagrzewnicy (wycieku)?
              OIII 1.2 TSI 105 KM

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X