Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak kontrolki świateł mijania - bezsensowna oszczednosc producenta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak kontrolki świateł mijania - bezsensowna oszczednosc producenta

    Drazni mnie troche, ze Skoda postanowila zaoszczedzic nie tam gdzie trzeba, i na desce rozdzielczej nie ma kontrolki odpowiadajacej za wlaczone swiatla mijania. Oczywiscie po ciemku to widac ze sa wlaczone bo swieca i podswietlenie zegarow tez jest, ale w dzien jak zacznie deszcz padac to musze sprawdzac czy pokretlo jest ustawione na swiatla mijania czy nie.
    Bez sensu. Co komu szkodzilaby zwykla kontrolka na desce rozdzielczej...
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    U mnie zapalaja sie odpowiednie kontrolki na przycisku/pokretle. Dzienne/mijania/drogowe. Plus drogowe dodatkowo na desce.
    jak dla mnie ok to dziala
    Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
    Powered by R-Performance

    Komentarz


    • #3
      no drogowe sa na desce, a te mijania tylko na na tym pokretle.

      wada tego rozwiazania jest, ze trzeba oderwac wzrok od drogi i spojrzec na chwile na to pokretlo, co u mnie oznacza, ze musze sie caly przechylic w lewo zeby to pokretlo zobaczyc.

      Niby wada niewielka, ale czasem chwila nieuwagi i tragedia gotowa. Ja bym wolal zeby jednak na desce nie tylko byla kontrolka dlugich swiatel ale tez mijania.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Ja mam caly czas ustawione na auto i sie tym wogole nie interesuje. Czasami spojrze jak jest szarawo czy jeszcze ledy czy juz mijania.
        jak nie ma auto to nie mozna caly czas miec mjjania? Trzeba wylaczac przy wysiadaniu?
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          A widzisz - ja niestety nie mam tego systemu przelaczajacego swiatla automatycznie na mijania - mialem to w Audi A4 i byl to swietny system - dzialal zawsze idealnie. Gdybym mial ten system to o ile tez by dzialal jak w Audi - w ogole bym nie myslal o swiatlach mijania - a tak juz kilka razy jechalem na swiatlach do jazdy dziennej, chociaz powinienem na mijania bo padalo/kropiło w dzien i bez tej glupiej kontrolki ja po prostu nie pamietam na razie (pewnie sie jednak przyzwyczaje) zeby te swiatla przelaczyc na mijania. Prawde mowiac jak kupowalem auto to dolozylem sobie lusterko wewnetrzne samosciemniajace sie i myslalem ze razem z nim jest ten system przelaczajacy swiatla na mijania automatycznie. Jak sie czlowiek przyzwyczai do dobrego to potem sie trudniej odzwyczaic od udogodnien.
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Nawet automat przy lekkiej szarówie w deszczu w opcji "wcześnie" potrafi nie włączyć mijania tak szybko jak to potrzebne i wymagane przepisami. Też mi troche przeszkadza brak kontrolki na zegarach tylko przy pokrętle - ale za to nie zegary są jednokolorowe a nie z jakąś 1 zieloną kontrolką, która psuła wizualny pożadek.
            SewerWa

            Komentarz


            • #7
              A co się dzieje, gdybyś ustawił pokrętło na stałe w pozycji świateł mijania ? W mojej OII FL wyłączają się po zgaszeniu silnika. Czyżby w nowej generacji Skoda odeszła od tego rozwiązania ? W moim odczuciu idealne rozwiązanie w powiązaniu z polskimi przepisami nakazującymi cały czas jeździć na światłach.Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                wada tego rozwiazania jest, ze trzeba oderwac wzrok od drogi i spojrzec na chwile na to pokretlo, co u mnie oznacza, ze musze sie caly przechylic w lewo zeby to pokretlo zobaczyc.
                A na gałkę zmiany biegów też patrzysz za każdym razem, kiedy zmieniasz bieg?
                Zgadzam się, że to budżetowe rozwiązanie jest mocno irytujące (mnie się to kojarzy z Oplem Corsą B z lat 1994-1997, gdzie też tak było), ale idzie spokojnie pod ręką wyczuć bez odrywania wzroku od drogi, czy pokrętło jest w pozycji "12" (światła nie włączone), czy "14" (światła mijania).

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez djtomi2 Zobacz wpis
                  A co się dzieje, gdybyś ustawił pokrętło na stałe w pozycji świateł mijania ? W mojej OII FL wyłączają się po zgaszeniu silnika. Czyżby w nowej generacji Skoda odeszła od tego rozwiązania ? W moim odczuciu idealne rozwiązanie w powiązaniu z polskimi przepisami nakazującymi cały czas jeździć na światłach.Pozdrawiam
                  Na szczescie jest jak bylo - czyli gasna te mijania jak sie wylaczy zaplon. Tylko ze troche tak glupio caly czas na mijania jak niby ma sie swiatla do jazdy dziennej... ;-)
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                    A na gałkę zmiany biegów też patrzysz za każdym razem, kiedy zmieniasz bieg?
                    Zgadzam się, że to budżetowe rozwiązanie jest mocno irytujące (mnie się to kojarzy z Oplem Corsą B z lat 1994-1997, gdzie też tak było), ale idzie spokojnie pod ręką wyczuć bez odrywania wzroku od drogi, czy pokrętło jest w pozycji "12" (światła nie włączone), czy "14" (światła mijania).
                    Tylko, ze galke zmiany biegow to bez odrywania oczu od drogi moge reka sprawdzic i bez odrywania plecow od siedziska, czy pochylania sie w bok. A tutaj ten brak kontrolki na desce powoduje ze po prostu musze odrywac wzrok od drogi i glowe odchylać w lewo zeby zobaczyc, moge tez pewnie tam łapą grzebac, ale ja nie pamietam w ktorej pozycji sa mijania czy rowno do gory, czy na maxa w prawo to pokretlo. Pewnie sie przyzwyczaje, ale po prostu to mi sie teraz rzucilo w oczy ze w Audi czy Golfie nie bylo problemu w ogole - bo byla kontrolka, a tutaj glupia oszczednosc i z tego powodu w ogole wynikl ten watek.

                    Dobra tyle ode mnie.

                    Skodo! zamontuj w kolejnej O4 kontrolke swiatel mijania :-) nawet jakby mialo to podrozyc cene auta o to jedno euro! trudno doplace!
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Raczej bedzie odwrotnie, czyli to z Golfa wypadnie kontrolka.
                      Teraz i tak swiatla gasna calkowicie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki, wiec juz nawet brzeczyk nie jest potrzebny. A to kolejne oszczednosci.
                      Niedlugo producenci beda sie zastanawiac, czy w ogole silnik jest potrzebny... Flinstonowie nie mieli, a tez jechali...

                      Komentarz


                      • #12
                        Kontrolki świateł mijania to już wielu lat brakuje w samochodach, pierwsze auto w jakim mi tego brakowało to Passat z 1991 roku więc już od dawna się przyzwyczaiłem

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez MariuszZJ Zobacz wpis
                          Kontrolki świateł mijania to już wielu lat brakuje w samochodach
                          dokładnie, ale jak widzę prawie po ciemku jadące auto bez świateł, to już nie wina oszczędności - tylko ślepego kierowcy. W dzień to można przeoczyć, ale po ciemku?
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X