Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana przedniej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana przedniej szyby

    Kamień i po zawodach - zrobił się odprysk o średnicy ok. 1 cm.
    Mam ubezpieczenie szyb, więc szkoda już zgłoszona
    To co mnie interesuje - na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta po wymianie szyby czołowej? Które części są narażone na uszkodzenie przy usuwaniu i wklejaniu nowej, jak zweryfikować poprawność wykonania usługi montażu?

  • #2
    Pamiętaj ,że te ubezpieczenie to w najlepszym wypadku dadzą jakiegoś pilkington-a a zazwyczaj dają swój smietnik , Ori mogą wstawic jak jakiś tam termin jest przekroczony przy zamawianiu.

    Co do montażu to zrobią to lepiej niż ASO bo oni to robią cały czas i mają swoje myki

    Komentarz


    • #3
      Wiem, że wstawiają zamienniki, ale mając do wyboru oryginał klejony w polu widzenia, albo "czysty" zamiennik, wolę zamiennik. Zresztą oryginał... wytrzymał 3 lata (i jest zdrowo posiekany drobinkami piasku), więc w sumie te szyby to i tak trzeba by wymieniać co trzy zmiany wycieraczek
      Przy demontażu szyby ruszają maskownice słupków A?

      Komentarz


      • #4
        No raczej zrzucają osłony , a czemu klejony ? ASO nie bawi się w takie głupoty jak ,Oczka, tylko pamiętaj ,że po takiej wymianie przy stłuczce / wypadku gdzie będzie szyba do wymiany to z własnej kieszeni bedizesz musiał dopłacić różnicę pomiedzy szybą z aftermarketu a nową Skody . Pomyśl, bo Ja robiłbym to z AC mino 10 % a jak masz ochronę zniżki to w ogóle.

        Komentarz


        • #5
          Mi w lutym pękła czołowa. Zgłosiłem szkodę z AC u ubezpieczyciela, wybrałem opcję wymiany w serwisie. Wybrałem ASO do którego regularnie jeżdżę. Wstawiono szybę oryginalną (z logo). Nie mam zastrzeżeń do montażu - nie cieknie, nie trzeszczy. Dostałem rozliczenie do wiadomości - wymianę wyceniono na 2500zł... Oczywiście ubezpieczyciel odebrał sobie przy następnej składce...
          Pozdrawiam,
          IGK

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
            No raczej zrzucają osłony , a czemu klejony ? ASO nie bawi się w takie głupoty jak (...)
            Ubezpieczyciel zleca naprawę nie do ASO. Zresztą, z tego co udało mi się dowiedzieć, ASO też to podzleca A tam nie wiem, czy np. małych uszkodzeń nie kleją (choć w moim przypadku na 99% to odpada ze względu na lokalizację uszkodzenia).
            AC nie chcę ruszać ze względu na zniżki, które naprawdę mam spore (ale bez ochrony). Wolę zachować je na naprawdę poważną awarię/uszkodzenie... a szyby niestety są coraz delikatniejsze i staje się normą, że co kilka lat idą do wymiany.
            Ze słupkami to w sumie dobrze, bo jeden nowy czeka w bagażniku - obecny nieco nadwyrężyłem przy demontażu podczas chowania kabla do VCR
            Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

            Komentarz


            • #7
              Nie zgodzę się że, poza ASO lepiej wymienią szybę... ASO posiada wszystko co potrzebne do wymiany ewentualne uszczelki, podkładki dystansowe itp. warsztaty które zajmują się tylko szybami nie posiadają takich detali. Robią wszystkie marki według jednego szablonu, co do reszty jedni i drudzy to ludzie i wszystko zależy od ich umiejętności.

              Komentarz


              • #8
                Dam znać, jak mi wymienią. Instrukcja serwisowa - na wszelki wypadek - już jest przygotowana
                W instrukcji nie było mowy o podkładkach i dystansach (ale nie wczytywałem się dokładnie), natomiast dosyć dokładnie opisują sposób aplikacji kleju. W innych markach faktycznie jest to proces o wiele bardziej złożony.

                Komentarz


                • #9
                  Nie wiem akurat jaka jest procedura w Skodzie, ale miałem kiedyś okazję widzieć szybę wymienioną w OI Właśnie w takim warsztacie tylko od szyb, który miał już wówczas spore doświadczenie i mimo tego właśnie uszczelka szyby została zmaskrowana ... Ja kiedyś wymieniłem szybę u Jana włożyli Nordglass, rysowała się od patrzenia a klej był widoczny wewnątrz auta... nigdy więcej...

                  Komentarz


                  • #10
                    Szyba wymieniona... i to na Sekurit

                    Szczerze polecam firmę Szybex (współpracują z ubezpieczycielami) w Warszawie na ul. Postępu - obsługa naprawdę na najwyższym poziomie zarówno w podejściu do klienta, jak i cierpliwości oraz wiedzy.
                    Okazuje się, że w O3 wymiana jest dosyć prosta, bez uszczelek i specjalnych podkładek. Istotna jest natomiast forma (kształt) i ilość kleju - wysoce zalecana odpowiednia końcówka (profil) i pistolet.automatyczny.
                    Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam,
                      a jak to wygląda czasowo, tzn po jakim czasie wymieniana jest szyba od momentu zgłoszenia szkody, no i sam montaż ile zabiera i jak to wygląda w kontekście czujników przy mocowaniu lusterka, a no i jeszcze kwestia gwarancji usługi i gwarancji auta jeśli jeszcze jest

                      Komentarz


                      • #12
                        A mnie ciekawi jak jest z naklejką z numerem rejestracyjnym na szybie? Wyrabia się nową naklejkę że swoim numerem rejestracyjnym czy jak?
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #13
                          Szybiarze przekładają naklejki na nową szybę.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Leszek Zobacz wpis
                            Witam,
                            a jak to wygląda czasowo, tzn po jakim czasie wymieniana jest szyba od momentu zgłoszenia szkody, no i sam montaż ile zabiera i jak to wygląda w kontekście czujników przy mocowaniu lusterka, a no i jeszcze kwestia gwarancji usługi i gwarancji auta jeśli jeszcze jest
                            1. U mnie byłoby w ciągu tygodnia, gdyby nie okazało się, że mam jednak miejsce pod czujnik deszczu/zmierzchu i trzeba było ściągać nową szybę.
                            2. Montaż - ok. 1 godz. Czas utwardzania kleju - zależy od technologii, kleju oraz wilgotności powietrza - 3-4 godz. Warto, aby wykonawca miał aplikator kleju automatyczny oraz dostosowane do grupy VAG końcówki aplikatora.
                            3. Czujniki, lusterko - wszystko jest przekładane. Nie ma potrzeby zdejmowania słupków A.
                            4. Na szybę (a raczej - jej montaż) mam gwarancję lifetime (daje ją wykonawca usługi wskazany przez ubezpieczyciela), na szybę pewnie tyle, ile wynikałoby z rękojmi lub warunków z ubezpieczycielem, wymiana szyby w technologii producenta - brak zmian w gwarancji auta.
                            5. Naklejki, mocowania VCR, przekładają.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis

                              1. U mnie byłoby w ciągu tygodnia, gdyby nie okazało się, że mam jednak miejsce pod czujnik deszczu/zmierzchu i trzeba było ściągać nową szybę.
                              2. Montaż - ok. 1 godz. Czas utwardzania kleju - zależy od technologii, kleju oraz wilgotności powietrza - 3-4 godz. Warto, aby wykonawca miał aplikator kleju automatyczny oraz dostosowane do grupy VAG końcówki aplikatora.
                              3. Czujniki, lusterko - wszystko jest przekładane. Nie ma potrzeby zdejmowania słupków A.
                              4. Na szybę (a raczej - jej montaż) mam gwarancję lifetime (daje ją wykonawca usługi wskazany przez ubezpieczyciela), na szybę pewnie tyle, ile wynikałoby z rękojmi lub warunków z ubezpieczycielem, wymiana szyby w technologii producenta - brak zmian w gwarancji auta.
                              5. Naklejki, mocowania VCR, przekładają.
                              Dzięki za odpowiedź, już jestem po takiej akcji i wszystko odbyło się podobnie jak opisales

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X