Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Zapocona"? pokrywa zaworów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Zapocona"? pokrywa zaworów

    Panowie, auto na gwarancji do 31.05 br. Czy zgłaszać do ASO czy nie przejmować się ? Samochód ma gwarancję do 4 lat i 60kkm. Obecnie 56kkm i krzyczy o serwis. Czy jeśli zgłoszę to będą chcieli się zająć autem czy przy okazji będą naciskać na serwis 60kkm wg gwarancji ? Nie uśmiecha mi się w tym momencie płacić 1500pln za wymianę oleju, filtr + świece.
    Auto kupione tydzień temu, w takim stanie.
    Poniżej fotki pokrywy zaworów:
    Załączone pliki

  • #2
    Możesz zgłosić się tylko z tą usterką, chyba nikt nie będzie Ciebie zmuszał do zrobienia przeglądu. A wyciek lepiej zlikwidować, bo będzie się powiększał. Pod pokrywą głowicy jest uszczelka, nie wykluczone, że puszcza. Chociaż przebieg jest trochę mały jak na takie usterki. U mnie przy 40k km czysto...

    Komentarz


    • #3
      nie wiem, albo ślepy jestem, albo bardzo mały wyciek....chodzi o tą szczelinę za korkiem wlewu oleju? tam stoi olej? a może ktoś rozlał nalewając np.....albo spod korka leci? wycierałeś to?
      jak się pojawia tam olej to zgłoś to

      Komentarz


      • #4
        Jak widać na zdjęciach nie jest to tylko w okolicy korka.Jeśli ktoś nalewał/dolewał oleju to faktycznie dość nieudolnie to zrobił. Nie wycierałem tego ze względu tego aby w ASO to pokazać.
        Jeśli serwisant na to spojrzy i powie "Eee, Panie to tylko rozlany olej, jeździć nie przejmować się" to jak się zabezpieczyć na okoliczność tego jeśli pocenie będzie się pogłębiało ? Na auto czekałem ok. miesiąca (wykup z umowy leasingowej) i od miesiąca sytuacja się nie pogorszyła.
        Aha, i jak zgłoszę to np. jutro -czyli jeszcze na gwarancji, a panowie z ASO powiedzą, że na wizytę w tym tyg. już nie umówią bo mają tyle aut że głowa boli to co w takiej sytuacji ? Po 31.05 mogą mi powiedzieć papa ?
        Ostatnio edytowany przez Lukas345; 44046.

        Komentarz


        • #5
          Liczy się termin zgłoszenia. Żądaj przyjęcia zlecenia, wpisu do książki serwisowej. Jeśli powiedzą, że nic z tym nie zrobią i masz jeździć to zawsze masz "papier", że zgłaszałeś w czasie gwarancji. Później jak się coś wydarzy to mówisz, że Ty zgłaszałeś a że oni nie potrafili/nie chcieli naprawić to ich wina.
          OzA

          O4 PHEV Szary Matt

          Komentarz


          • #6
            Zgłoszone w pn. Pan, który przyjmował od razu zaproponował, że otworzy zlecenie jeszcze na gwarancji (termin serwisowy na 01.06). Oczywiście czy to ASO VW czy Skoda nie spotkali się z tym aby był wyciek z pokrywy. Prędzej niedbalstwo poprzedniego ASO. Mają wyczyścić silnik (pokrywę) oraz sprawdzić jak to wygląda od dołu.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X