Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Schodzący lakier bezbarwny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Schodzący lakier bezbarwny

    Witam
    Jak w tytule schodzi mi lakier bezbarwny z maski .
    Auto ma 2.5 roku więc gwarancja jest na lakier niestety skoda odrzuciła moja reklamację.
    Maska nie posiada uszkodzeń mechanicznych a krawędzie po lakierze bezbarwnym ma ostre krawędzie, lakier bazowy nie uszkodzony.
    Według serwisu po teście na przyczepność lakieru nie mogą tego przyjąć.
    Czy ktoś z was miał podobny przypadek i jak go rozwiązał?
    Skoda Octavia III 1.6 TDI 105km

    liftback , ambition + amazing


  • #2
    Pierwsze słyszę, żeby normalne było w dwuipółletnim samochodzie, że klar złazi. Stare sztrucle, to widuję, ale w prawie nowym?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez mlerte Zobacz wpis
      skoda odrzuciła moja reklamację.
      Masz to na piśmie?
      Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #4
        A od czego ma klar złazić od odprysków po kamieniach? W poprzedniej O I 10 lat zbierałem kamulce na masce i klar nie odlazł. W poprzednich Lanosie i Nexii też nia. Nawet w Polonezie metalik! Dziady chcą spuścić na drzewo Twoją sprawę.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Na piśmie nie mam bo niby nie da się wydrukować ale to informacje dostałem telefonicznie ale pojadę tam i będę wymagał papieru bo muszą mi go dać że reklamacja odrzucona.
          Pytanie czy iść do rzeczoznawcy lub rzecznika konsumenta .
          Według gościa z serwisu zrobili test na taśmę i że nic nie oderwali.
          Postaram się zrobić zdjęcie i wrzucić
          Skoda Octavia III 1.6 TDI 105km

          liftback , ambition + amazing

          Komentarz


          • #6
            jak dostaniesz to na piśmie to napisz im ładnego maila z Turbo Kamerą na kopii - podobno działa to mocno mobilizująco
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • #7
              Skoro oni na taśmę nie zerwali, no to pewnie Ty sam złośliwie sobie niszczysz samochód. Totalna ignorancja. Faktycznie wystąp o odpowiedź na piśmie i warto zainteresować jakiś program motoryzacyjny.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                tak to wygląda , niestety skodą jestem rozczarowany skrzypienie zawieszenia , uszkodzony licznik 1 miesiąc po gwarancji , bulgoczący bak , auto za 80 koła totalna porażka , wyruszam na wakacje ale jak wrócę bede pisał VGP w Poznaniu
                Załączone pliki
                Ostatnio edytowany przez mlerte; 38026.
                Skoda Octavia III 1.6 TDI 105km

                liftback , ambition + amazing

                Komentarz


                • #9
                  Czy na tej powierzchni, gdzie klar zchodzi jest jakieś miejsce z uszkodzeniem elemenru? Odprysk, wgniecenie, rysa? Jeśli nie, to sorry, ale to nie jest normalne.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    żadnego uszkodzenia mechanicznego nie ma lakier bazowy idealny w środku plamy została mała kropka klaru która też powoli robi się coraz mniejsza
                    zresztą gdyby było to mechanicznie to od razu by w serwisie by mnie odesłali a nie mówili , że nie przeszło testu "przyczepności"
                    Skoda Octavia III 1.6 TDI 105km

                    liftback , ambition + amazing

                    Komentarz


                    • #11
                      Czyli wg. mnie niestety lecą w ....... Nawet uszkodzenie mechaniczne nigdy u mnie nie wiązało się ze złażeniem klaru. Ale może wypowie się jakiś fachowiec lakiernik. Podjedź do jakiegoś renomowanego zakładu, niech chociaż da wskazówkę co może być przyczyną. W przeszłości były już afery z wadliwymi partiami lakieru bazowego, którego nie trzymał się klar lub partiami wadliwie lakierowanymi nadwoziami. Pamiętam czerwony lakier Daewoo, też zchodził.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        Napisz3 Ci jeszcze takie coś. W poprzednim kilkunastoletnim Polo żony, mieliśmynlakierowaną klapę tylną, ze względu na rdzę. Lakiernik nie wycinał szyby, ze względu na ograniczenie kosztów. Na krawędziach było widać zadziory klaru, tak jak gdyby było to naklejone na klapę, ponieważ nie mógł w okolicy szyby dokładnie zakończyć lakierowania, bo nie miał rantu. Myślałem, że po kilku myciach i woskowaniach klar będzie dalej się łuszczył i zacznie schodzić. Nic z tego. Porządnie połoźony trzymał si3 5 lat i dalej się trzyma, mimo zadziorów. Wiem bo Polo jest w rodzinie.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Niema czegoś takiego że sam od siebie klar schodzi, nawet jeżeli jest odprysk to lakier nie ma prawa odchodzić. Dobrze było by maskę zmierzyć czujnikiem lakieru lepszej jakości aby zobaczyć jakie masz wartości tam czy orginalne wartości a może jednak była malowana w ASO. Jeżeli maska jest fabrycznie lakierowana wystąpił gdzieś błąd lub wadliwy lakier i dlatego zaczeło ci to schodzić, efekt będzie się powiększał z czasem. Skoro ASO odrzuca cię udaj się do niezależnego fachowca czyli rzeczoznawcy samochodowego, lub zmień aso. Walcz o swoje bo to tylko ASO jest. Lakiery są coraz to słabszej jakości i sporo problemów wychodzi już po kilku latach eksploatacji, w zeszłym tygodniu zabezpieczałem Audi A6 2 letnie i w 2 miejscach na dachu okazało się że są małe ogniska zapalne pod lakierem
                          Mastershine - Auto Detailing Studio

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X