Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda pod dywanikiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Woda pod dywanikiem

    Witam. Zauważyłem, że pod dywanikiem z przodu od strony pasażera jest mokro. Jaka może być przyczyna pojawienia się wody?

    Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka


  • #2
    Sprawdź czy drożne masz odpływy fabryczne oraz uszczelki wokół drzwi
    pozdro!
    LEMUR

    Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

    Komentarz


    • #3
      Odpływy drożne ale nie dolegały dobrze do szyby. Poprawiłem to i obserwuję czy to była przyczyna. Uszczelki całe.

      Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        Tak wygląda wszystko pod wykladziną. Najbardziej mokro jest po lewej stronie obok tego czarnego plastiku. Wie ktoś co to w ogóle za plastik?

        Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


        • #5
          Skąd może brać się woda? Wszystko nasiąknięte...

          Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem co to za czarny plastik jakby zbiornik który ciągnie się aż za siedzenie i coś w nim lata...

            Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


            • #7
              Takie oznaczenie ma ten plastik. Do czego on służy?

              Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

              Komentarz


              • #8
                Chyba znalazłem przyczynę. Wiecie co to za wężyk?

                Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

                Komentarz


                • #9
                  Ile kosztuje coś takiego?

                  Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                  • #10
                    Od czego jest ten przewód? Od klimy? Czy kupię gdzieś taki?

                    Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

                    Komentarz


                    • #11
                      Cześć.
                      Odgrzebuję temat...

                      Samochód:
                      Octavia 3, 2.0 TDI 150km CKFC, kombi + panoramiczny dach


                      Podobny temat o tyle, że woda jest między innymi pod dywanikiem (prawy przód). Woda zbiera się....:
                      1. Bagażnik (miejsce gdzie koło zapasowe na samym dole. Zdarza się po intensywnym deszczu, wody stoi sporo w bagażniku. Po myjni zaledwie 2-3 krople.
                      W bagażniku pod pierwsza "podłogą" od góry mam jeszcze schodek i dopiero pod nim jest koło. Jakiś czas temu pod tą pierwszą podłogą miałem szczotkę z mikrofibry do felg. Wyciągnąłem ja któregoś razu nasiąkniętą wodą więc i tam musiało coś być.



                      2. Pod dywanikiem przednim pasażera.
                      gąbka również pod wykładziną sucha nie jest. Robi się mokro często po deszczu (zwykle intensywniejszym), po myjni nie widzę specjalnie żeby wtedy było coraz bardziej mokro.

                      Ostatnio ściągnęte zostały nadkola - wyczyszczone od syfu i liści (było sporo). Podszybie również ściągnięte i wyczyszczone.
                      Doszło również do próby podlewania wodą kanałów odpływowych (znalazłem dwa) dachu. Lałem wodę do rynienki dachu w okolicach przednich odpływów.
                      Woda zaczęła ściekać w dół z lewego. Z prawego natomiast susza. Na dole wody brak.
                      Została również pchana w dziury żyłka oraz kabel dla udrożnienia kanałów (gdzieś znalazłem info, że warto czymś takim wyczyścić). w obu żyłka dała się wsunąć na długość 106cm i blokada. Dalej nie idzie, a woda dalej ścieka jedynie lewym kanałem.

                      Skoro jeden kanał przedni zatkany, akurat nad fotelem pasażera można przypuszczać, że to właśnie jego wina? Skoro żyłka dalej nie idzie, jak dalej wziąć się za przeczyszczenie tego kanalika od drugiej strony?


                      Jeśli ktoś ma jakaś wiedze jakie kroki dalej poczynić, chętnie posłucham. (najlepiej na chłopski rozum )



                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X