Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poszuk. 'świerszcza' - metal. pukn. z tyłu auta, przy przysp. - O3 kombi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poszuk. 'świerszcza' - metal. pukn. z tyłu auta, przy przysp. - O3 kombi.

    Proszę pomóżcie gdzie mogę szukać pochodzenia charakterystycznego puknięcia przy przyspieszaniu.
    Efekt jakby śrubka/nakrętka była na dnie otworu na koło zapasowe i przy przyspieszaniu uderzała o metalową ściankę tej komory
    Sprawdzałem rejon komory na koło zapasowe i nic tam luzem 'nie lata'.

    Dźwięk jest metaliczny (jakby metal o metal delikatnie pukał).
    Dzieje się tak przy przyspieszaniu zarówno ze startu zatrzymanego - jak i przy jeździe.
    Chociaż ze startu i małych prędkościach wystarczy tylko musnąć gaz,
    a przy wyższych prędkościach trzeba mocniej przyspieszyć żeby był ten efekt.
    Dzieje się tak nawet przy 130km/h jak wciśnie się gaz w podłogę.

    Pacjent: O3 kombi, użytkowany od maja 2016, przebieg 47tys.
    Czy z taką drobnostką można podjechać na gwarę do ASO?
    Usunąłem wszystko z bagażnika i efekt jest nadal - na pewno gdzieś z tyłu auta jakby coś gdzieś w podłodze z tyłu komorze koło lamp czy coś...
    SewerWa

  • #2
    Wczoraj oglądałem ten film właściciel mówił że miał nie dokręcone zawieszenie(czy coś ) i zostało to naprawione w ASO. Coś stukało z tyłu. Może u Ciebie jest podobnie. Pamiętaj to że wydaje się że odgłos pochodzi z bagażnika nie oznacza że tak faktycznie jest.

    Komentarz


    • #3
      Też oglądałem - może to i to, a jakieś inne pomysły może ktoś miał podobny problem... ?
      Jak nie zdiagnozuję na dniach to jadę do ASO, ale jeszcze poczekam może ktoś coś doradzi i sam namierzę jakimś cudem..
      SewerWa

      Komentarz


      • #4
        Może do klapy bagażnika coś wpadło?
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          o dobry pomysł - a łatwo się rozbiera ? Spróbuje niedługo zrobić jazdę testową z kierowca i nasłuchiwać z tylnej kanapy może coś bardziej namierzę miejsce...
          SewerWa

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X