Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RS-Sound generator+ front assist

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RS-Sound generator+ front assist

    Czy wie ktoś jak ustawić głośność imitacji dźwięku silnika w kabinie,bo przełączam na sport i kurcze jakoś tak samo ten silnik słychać jak na eco i normal.W czasie jazdy też nie słyszę żadnej zmiany.Raczej głuchy nie jestem.Autko wyposażone w Performance mode select + sound generator
    I pytanie o front assist,jechałem około 90km/h za autkiem przede mną i celowo nie hamowałem jak on zwalniał i czekałem jak zadziała ten system i już wiem że rs ma dobre hamulce,prawie walnąłem w niego a system nic nawet nie pokazał ostrzeżenia,oczywiście na wyświetlaczu jest włączony i niby pokazuje,że aktywny.Dodam,że na jeździe testowej inną octavią widziałem jak to działa,lekko samochód przede mną zahamował a już włączyły się hamulce.

  • #2
    Wg instrukcji w trybie indywidualnym możesz manipulować dźwiękiem z generatora, może spróbuj tutaj ustawić max i zobaczyć, czy jest różnica. Osobiście nie sprawdzałem.
    Skoda Octavia RS 245 (III 5E) 2.0 TSI DSG

    Komentarz


    • #3
      front działa chyba do 60km/h ale to teoria trzeba sprawdzić w doku. a który masz rok bo od fl na pewno powinien działać

      Komentarz


      • #4
        Co do front assist - to chyba taka specyfika. Ja też nie wierzę, że on by dał radę wyhamować, bo kilkukrotnie podjechałem testowo poniżej mojej granicy poczucia bezpieczeństwa a FA nic. Raz mi się tylko włączył gdy Golf przede mną faktycznie ostro zahamował, ale nie doszło do automatycznego hamowania, tylko skończyło się na samym dźwięku bo spokojnie ja zdążyłem zahamowac. Żonie się dwa razy włączył jak "nie zauważyła progu zwalniającego" - ale chyba też nie hamował, a jedynie ostrzegł dźwiękowo. Może jak będzie cieplej trzeba zaplanować jakiś test z kartonami żeby rozstrzygnąć jak to w końcu jest Próbowałem podpytać o to w ASO - tzn. przy jakiej prędkości, jak sprawdzić itd. ale nie wiedzieli...

        A co do sound generatora - można to zmieniać w ustawieniach jazdy i różnica poziomów pomiędzy eco, normal i sport jest zdecydowanie słyszalna. Jak kupiłem auto i było ustawione "sport" to żona od razu zaczęła mi marudzić jakie to kupiłem słabo wygłuszone auto, że ono takie "głośne i męczące" I tak, jak pisał kamilos można zmienić ustawienia generatora w trybie individual.

        Komentarz


        • #5
          Dobry pomysł z kartonami co by to sprawdzić,tak z ciekawości,ale to na wiosnę.Zmieniłem ostrzeganie na wczesne i pare razy mi się zaświeciło ostrzeżenie ale nie było hamowania.Cały czas porównuje działanie FA do tej sytuacji z jazdy testowej i tam byłem bardzo zaskoczony,że to tak szybko działa.Ostatnio sąsiad mój oglądał moje autko i pytał co w nim mam i mówie,że jest FA a on to dawaj sprawdzimy ty jedz a ja wyjdę mówi,ja mówię,że ok. tylko go wyłączę

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X