Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cieknącą woda po słupku pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cieknącą woda po słupku pasażera

    Woda wycieka ze słupka prawego od pasażera, wydaje mi się ze gdzieś z góry ale nie widzę nic takiego co by przepuszczała wodę, ale zauważyłem przy szyberdachu jak go otworzyłem ze po stronie gdzie są odpływy wody są drożne i nie stoi tam woda ale jak np siatka jest cala mokra i w rogu gdzie moim zdaniem nie powinna się zbierać woda było jej dużo nie mogę zlokalizować gdzie to przecieka

    Zdjęcie to zrobiłem otwartego szyberdachu z góry. Widać w rogu jak zebrała się woda w tym miejscu nie ma nigdzie dziurek odpływowy natomiast znajduje sie po drogiej stronie siatki ale to są oddzielone od siebie miejsca.
    Teraz pytanie skąd tam się wzięła woda??
    .27484941_2054553571229156_443173519_o.jpg


    Na tym zdjęciu widać jak woda z góry cieknie za plastikiem od słupka pasażera.

    27537431_2054553557895824_1993611881_o.jpg

  • #2
    Witam rozprułem dzisiaj cały dach doszedłem do miejsca gdzie przecieka i nie jest to rurka odprowadzająca wodę bo ona siedzi mocno założona i jest drożna.
    Na tym zdjęciu widzimy z kad cieknie woda
    27606040_2060011204016726_252163911_o.jpg

    Co dziwne wycieka z miejsca gdzie chowa się nawiew ALE JAK TAM SIĘ DOSTAJE TA WODA ????
    Na pierwszym zdjęciu na niebiesko napisane WODA to jest właśnie miejsce gdzie chowa się nawiew za siadka nawiewu na czerwono znajduje się następne miejsce gzie woda powinna się zbierać bo tam są kanaliki odpływowe.

    Na tym zdjęciu zrobionego z góry widać miejsce na niebiesko jest to prawidłowe odprowadzanie wody a na czerwono jest to miejsce gdzie chowa się siatka nawiewu i pytanie skąd tam bierze się woda?
    27650339_2060011280683385_201214985_o.jpg
    Bo generalnie rzecz biorąc niby uszczelka ale jak popatrzymy na zdjęcie dach chowa się i przylega do uszczelki pod rynienka gdzie właśnie powinna się skraplać woda a nie w tej nieszczęsnej rynience.

    Czy ktoś ma jakieś pomysły?

    Komentarz


    • #3
      Szukałem na forach i dużo osób ma z tym problem i sprawa nie rozwiązana , nie chodzi tu o drożność kanalików lub rurki odpływowej ale na dostawanie się wody do miejsca gdzie wysuwa się zasłoną na wiatr. W Szwecji serwisanci powiedzieli ze do wymiany jest cały dach bo oni nie bawią się w naprawianie i wymienianie poszczególnych części wiąże się z tym ze jak postawiłem auto na diagnozę to moim zdaniem nie mogli zlokalizować przyczyny i najlepiej dla nich jest wymienić cały dach.

      Pewnego dnia pojechałem na myjkę i lałem woda jakaś godzinę i auto suchutkie i nawet miejsce gdzie wysuwa się zasłoną na wiatr była sucha, następnego dnia spadł deszcz i po jakimś czasie otworzyłem dach i woda była i cala zasłonka była mokra a co najważniejsze ze zauważyłem ze od spodu szyby która jest ruchoma z przodu były kropelki wody i to była by taka sama wysokość gdzie znajduje się ta osłona i cale to felerne miejsce gdzie nie powinna się zbierać woda , pytanie jest jak ona się tam dostaje , wydaj mi się ze ona jakoś zacieka od spodu ale dlaczego? Moze ruchoma szyba jest źle ustawiona i trzeba ja na nowo ustawić bo raz cieknie a raz nie.

      Mam jedna rozwiązanie, odczepiłem dwie sprężyny od tej zasłony bo być może to jest przyczyna tego może jak dach się zamyka to za mocno sprężyny są naciągnięte i delikatnie wypychają dach. Mam nadzieje ze to będzie ta przyczyna

      Moze ktoś już rozwiązał ten problem? lub ma jakieś inne pomysły.

      I czy ktoś z Was wie jak reguluje się dach ?

      Komentarz


      • #4
        W Accordzie miałem przeciek do kabiny po słupku pasażera, cały robił się mokry, łącznie z podsufitką do miejsca gdzie zaczynał się szyberdach. Wszystkie odpływy sprawdzałem kilka razy, nawet próbowałem je uszczelnić, mimo to woda pojawiała się np. po deszczu lub myjni. Przeciek miałem uszczelką szyby na samej górze, woda po takiej blaszce ściekała na słupek i w stronę szyberdachu. Nie wyciekało dokładnie w dół z miejsca gdzie był przeciek przy uszczelce szyby, tylko poprzez te wewnętrzne wzmocnienia dachu, blaszki woda wędrowała jak gdyby w drugą stronę, właśnie na słupek i do szyberdachu. Wewnątrz wyglądało to jakby lało się z szyberdachu.
        Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

        Komentarz


        • #5


          Naprawdę dziwne to przypadek w 95% odnalazłem przyczynę , woda skrapla się pod szyba ruchoma z przodu i kapie na owiewkę tam zbiera się woda i przecieka do auta , ale niech mi ktoś powie dlaczego woda się skrapla w tym miejscu ??? Czyżby ruchoma szyba była do wymiany czy coś innego?
          Proszę spojrzeć na zdjęcie i na pierwszym zdjęciu widać jak woda skrapla się pod szyba i kapie na drogim zdjęciu widać jak woda zbiera się w miejscu gdzie chowa się owiewka i po jakimś czasie wlatuje do auta.

          28170119_2081782781839568_1462447759_o.jpgimage_42149.jpg
          28170386_2081782765172903_2011122588_o.jpg
          28169491_2081782741839572_1159392398_o.jpg
          28170128_2081782775172902_1463071886_o.jpg
          Ostatnio edytowany przez shillent; 44954.

          Komentarz


          • #6
            Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

            Komentarz


            • #7
              siema. powiem tak, sprawa skraplanie to rzecz normalna, fizyki się nie oszuka. dla pocieszenia, u mnie jest tak samo, szczególnie gdy robi się zimniej na dworze niż w aucie.
              co do przecieku, mam a miałem na pewno (bo na razie jest sucho), ten sam problem. nikt mi nie pomógł. skoda-salon w ramach gwarancji, lali woda co miesiąc i nic nie mogli stwierdzić. rozebrania auta z tapicerki jest możliwe wtedy, gdy mechanik stwierdzi przeciek atak to dupa.
              męczy mnie to od trzech lat...i tak jak mówię, na razie jest sucho, może coś się zapchało i leci gdzie indziej...?

              Komentarz


              • #8
                Witam,

                jakby ktoś kiedyś trafił na to i szukał rozwiązania problemu to spowodowane jest to złą regulacja szyb dachu panoramicznego (przedniej i tylnej szyby). Przez to, że nadwozie pracuje wraz z całą konstrukcją dachu panoramicznego powstają za duże szczeliny między główna uszczelką dachu (tą przyklejoną do nadwozia) a uszczelkami szyb. W tym przypadku za dużo wody przedostaje się do rynienek odpływowych i odpływy nie nadążają odprowadzać wody i przelewa się do tak zwanego obszaru suchego. Oczywiście jeżeli wszystkie inne problemu zostały wyeliminowane takie jak: zapchane odpływy, uszkodzone uszczelki, zdeformowane uszczelki. Przednia szyba jak i tylna ma duże możliwości regulacji w miejscach montażowych. W ASO sprawdzą i powiedzą wam jakie powinny być zachowane nominalne wartości położeń szyb dachu panoramicznego.
                Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Witam czy ktoś rozwiązał już problemy? Bo mam okradnie taki sam przypadek

                  Komentarz


                  • #10
                    Hej, mam identyczny problem ze skraplającą się wodą na przedniej części jak u kolegi shillent​ i się właśnie teraz zastanawiam czy to jest powiązane z wodą na uszczelkach drzwi. Dodam jeszcze, że było mokro na dywaniku pasażera. Odpływy udrożnione i nawet sporo syfu wyszło ale wciąż woda na uszczelkach więc zapewne to samo co u kolegi.

                    IMG_20240220_110921663_HDR.jpg IMG_20240220_110951779_HDR.jpg IMG_20240220_111027128.jpg IMG_20240220_111043721_HDR.jpg IMG_20240220_111031295_HDR.jpg
                    Ostatnio edytowany przez Merkor; 10005073.

                    Komentarz


                    • #11
                      Sprawdźcie położenie przedniej szyby dachu panoramicznego. U mnie prawe naroże było niżej względem lewego o 1mm i przez to była za duża szczelina i za dużo wody przedostawało się do odpływów które to nie nadążały odprowadzać wody i przelewało się do obszaru suchego a z tego miejsca do środka.

                      Komentarz


                      • #12
                        Slepysprs Wiesz może jak wygląda regulacja? Są jakieś śruby do ustawienia jakby się okazało, że jest jak piszesz?

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak są, trzeba otworzyć dach (jednak nie do pełnego otwarcia) i jest do nich dostęp. Trzeba jednak to robić z głową ponieważ jak za bardzo przesuniesz to może nie zamykać sie dach, może powstać z duża szczelina miedzy tylna uszczelką przedniej szyby a przednia uszczelką tylnej. Trzeba też uważać podczas regulacji na uszczelkę miedzy szyba przednia a główną uszczelką otworu dachu. Za duży nacisk na ta uszczelkę spowoduję jej uszkodzenie po pewnym czasie a jej wymiana jest kosztowna. W Aso maja dokładne wymiary szczelin jak dach panoramiczny powinien być wyregulowany. Jego rozregulowanie jest rzeczą naturalną po pewnym czasie ponieważ cale nadwozie pracuje

                          Komentarz


                          • #14
                            Będę temat drążyć dalej ale jakby ktoś się kiedyś nawinął na ten temat i administracja nie usunie linków to tutaj ludzie opisują jakieś tam rozwiązania. Waterlogged passenger side - leaking bonnet release - Page 2 - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA
                            Panoramic Roof Maintenance - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

                            Komentarz


                            • #15
                              Po rozebraniu plastików słupka A dostałem się do rurek odpływowych i okazało się, że rurki były lekko wyjęte z gumowych końcówek i po laniu małą konewką w odpływy pojawiły się krople ale nie ciekło. Myślę, że jak końce są przytkane i woda w nich stoi to wtedy by się sączyło. Wsadziłem je głębiej i już nie było widać wody a lałem dosyć obficie ale nie wiem na jak długo to pomoże bo one nie siedzą tam ciasno. Dodatkowo nie widać było żadnych zacieków w okolicy więc obstawiam, że to nie wina tych łączeń jeśli chodzi o mokrą wykładzinę pod nogami pasażera.
                              Załączone pliki
                              Ostatnio edytowany przez Merkor; 10005073.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X