Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cykanie przy kolumnie kierowniczej i schowku pasażera - climatronic?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cykanie przy kolumnie kierowniczej i schowku pasażera - climatronic?

    Od około miesiąca pojawia się u mnie cykanie (o dosyć dużej częstotliwości, trwa kilka sekund co jakiś czas) wydobywające się z okolic kolumny kierowniczej oraz schowka pasażera.
    Najpierw podejrzewałem, że wpadł jakiś owad jednak dźwięk jest zbyt regularny i mechaniczny.
    Wykonałem reset klapek systemu climatronic (nawiew przód + AC) ale niezbyt pomogło. Samo przestawiane kierunków nawiewu (dół, przód, szyba) nie wywołuje żadnego cykania, więc klapki kierunkowe wydają się pracować ok. To samo z obiegiem zamkniętym. System również prawidłowo trzyma temperaturę kabiny.

    Co to może być za cholerstwo? Problem pojawił się z dnia na dzień.

  • #2
    U mnie było coś podobnego ale okazało się, że jakiś kamyczek skacze sobie po plastiku maskowania wycieraczek na zewnątrz.

    Komentarz


    • #3
      Kamyk raczej odpada - dźwięk pojawia się rownieź na postoju
      Ale jak się zrobiło cieplej, to rzadziej słyszę...

      Komentarz


      • #4
        Mam dokładnie to samo. Przy okazji serwisu zgłosiłem. Wymieniono silnik klapy ustawiania temperatury, ale nic a nic to nie poprawiło. Co gorsza mam wrażenie, że objaw się nasila a do końca gwarancji zostało mi jakieś 10 tys. km. Chyba specjalnie pojadę zgłosić to ponownie.

        Komentarz


        • #5
          w O2 są to silniczki nastawcze klap climatronka. wycierają się ścieżki potencjometrów podających położenie silniczka i trzeba wymieniać
          prawdopodobnie tu jest podobnie, trzeba popatrzeć w VCDS'a w blokach pomarowych jak się zachowują wskazania tych potencjometrów
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            krzynol, też mam takie podejrzenia.
            Elvisso, daj znać jak potoczy dalej ta historia

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X