Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zima i dźwięki zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zima i dźwięki zawieszenia

    Przyszło zimno i pytanie czy zgrzypi wam zawieszenie np na progach zwalniających? Przy powolnym przejedzie? słychać takie zgrzypienie gumy w przednim zawieszeniu?
    Kuba

  • #2
    Tak, skrzypi. Czy to 4 letnia O3, czy półroczna F3, skrzypi.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      4 letnia octavia 3 i ma tak od 4 lat czyli od pierwszej zimy. Macie jakiś pomysł? Jazda do As0 już mi się znudziła.
      Ostatnio edytowany przez moderator; 45378.
      Kuba

      Komentarz


      • #4
        U mnie zaczęło jakiś tydzień temu.
        Jak się delikatnie najeżdza to cisza.
        Generalnie na skali wku..nia od 1 do 10 dałbym 2, czyli do serwisu z tym nie pojadę, chyba że można czegoś napsikać bez rozkręcania zawieszenia.
        Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          mi wczoraj pękła sprężyna przez taki cholerny próg, nawiasem, znacie jakieś dobrą firmę od takich sprężyn? nie chcę kupić jakiegoś chłamu

          Komentarz


          • #6
            Eibach
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Kubenio Zobacz wpis
              4 letnia octavia 3 i ma tak od 4 lat czyli od pierwszej zimy. Macie jakiś pomysł? Jazda do As0 już mi się znudziła.
              Ja byłem z tym w ASO przy okazji zgłaszania czegoś innego. Jedyne co robią, bo im importer tak każe, to smarują gumy w wahaczach. Na chwilę pomaga
              Kupiłem sobie odpowiednik tego co smarują Pasta montażowa FEBI BILSTEIN G 052 150 A2 i będę smarował jak zacznie mnie bardziej wkurzać. Na chwilę pomoże
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #8
                O - a miałem właśnie zakładać taki temat Kurde auto ma 3 miesiące (O3FL) - coś mnie trafia, zaczęło się w mrozy. Jak ciut cieplej nie ma problemu, jak chłodniej to słychać na progach ale i przy przejeździe przez dziury. Przy okazji będąc w ASO zgłoszę ale jak wyżej napisano pewnie tylko gumy przesmarują.

                Komentarz


                • #9
                  Ciekawe, u mnie skrzypi jak nie jest za zimno i za gorąco czyli w okolicy 5-10 stopni. Na mrozach cisza.
                  wrażliwa bestia...

                  Komentarz


                  • #10
                    jak masz gwarancje jedz do aso najpierw smarują te tulejki na wachaczach i sobie jeżdzisz jeśli dalej będzie występowało wymieniają tuleje od razu nie wymienią bo producent nie pozwala

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                      jak masz gwarancje jedz do aso najpierw smarują te tulejki na wachaczach i sobie jeżdzisz jeśli dalej będzie występowało wymieniają tuleje od razu nie wymienią bo producent nie pozwala
                      Widocznie nie u wszystkich. U mnie było smarowane powtórnie przez ASO, które tłumaczy się, że tak im "góra" każe. Wychodzą rzeczy z powodu cięcia kosztów przy produkcji i używania coraz tańszych materiałów do produkcji.
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Kubenio Zobacz wpis
                        Przyszło zimno i pytanie czy zgrzypi wam zawieszenie np na progach zwalniających? Przy powolnym przejedzie? słychać takie zgrzypienie gumy w przednim zawieszeniu?
                        Pojawiają się takie skrzypienia lecz nie za każdym razem. Raz głośniej raz ciszej.
                        Czy ktoś się orientuje czy tylne tuleje w przednich wahaczach są pełne czy tzw. pływające ?

                        Lukas

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                          Ja byłem z tym w ASO przy okazji zgłaszania czegoś innego. Jedyne co robią, bo im importer tak każe, to smarują gumy w wahaczach. Na chwilę pomaga
                          Kupiłem sobie odpowiednik tego co smarują Pasta montażowa FEBI BILSTEIN G 052 150 A2 i będę smarował jak zacznie mnie bardziej wkurzać. Na chwilę pomoże
                          A silikon w spray'u lub smar do łańcuchów ? Można tego użyć ?

                          W poprzednim VW też się taki dźwięk pojawiał, ale po pewnym czasie olałem - wtedy psikałem WD40 - nie pomagało na długo.
                          Jedynie po wymianie tulei był spokój na jakieś 2 lata.

                          Lukas

                          Komentarz


                          • #14
                            Byłbym ostrożny ze smarowidłami nie przeznaczonymi specjalnie do gum, bo można doprowadzić do szybszego ich zużycia.
                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz


                            • #15
                              aso ma specjalny smar do smarowania ale nic to nie daje wiem bo sam w aso pracuje

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X