Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana kierownicy - czy będzie pasować?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
    Sprzedaj i kup kierownice przed liftem. Możesz śmiało brać np od fabii. Ja właśnie zakładałem od fabii i poducha pasowała
    Tak tylko w wersji polit nie było kierownic czteroramiennych wiec nie łatwo teraz będzie znaleźć kogoś kto chce wymienić kierownice z 3ramiennej na 3ramienna. Chyba ze znajdzie się ktoś kto ma bardzo zniszczona i będzie chciał wymienić. No nic będę próbował

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez RUDiCK Zobacz wpis
      założenie poduszki przedliftowej do kierownicy z wersji polift skutkuje (patrzac od strony szyby przedniej na kierownice) powstaniem ok 1,5cm szczeliny.
      Ja teraz kombinuje co dalej z tym fantem zrobic
      No to może łatwiej będzie Ci wymienić zaślepkę poduszki?
      Ja już to robiłem w Octaviach, Fabiach i w niedawno w VW Polo. Operacja w 100% bezpieczna.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
        No to może łatwiej będzie Ci wymienić zaślepkę poduszki?
        Ja już to robiłem w Octaviach, Fabiach i w niedawno w VW Polo. Operacja w 100% bezpieczna.
        Juz to sprawdzałem. Problem w tym gdzie taka zaślepkę dostać w normalnych pieniądzach, dzwoniłem do jednego kolesia to mi powiedział 200zl, przy cenie kierownicy za którą dałem prawie 400zl robi sie kwota za która kupiłbym nówkę przedliftową w salonie i zero kombinowania. Poczekam jeszcze moze cos sie znajdzie a jak nie to tylko sprzedaż.

        Komentarz


        • #29
          Chciałbym wymienić swoją kierownice w O3 RS po lifcie na podgrzewaną. Czy jest to możliwe jeżeli przycisk od ogrzewania jest zaslepiony? Z uwagi na gwarancję musiałbym to pewnie robić w serwisie. Czy jeśli to w ogóle możliwe to ktoś orientuje się jak to może wyglądać cenowo?
          Pozdrawiam!

          Komentarz


          • #30
            Wg. mnie do wymiany będzie sterownik kierownicy. W obecnym zapewne nie ma gniazda do wtyczki podgrzewania. Zdejmij kierownicę i będziesz widział co masz.
            Sprawdź wtyczkę sterownika. Jest chyba potrzebna inna.
            Raz próbowałem taki sterownik do podgrzewanej włożyć w golfie VII i wtyczka nie pasowała.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #31
              Witam,
              Posiadam O3 z radiem swing i chciałbym wymienić kierownicę na multifunkcyjną. Proszę o odpowiedź czy jest to możliwe, jeżeli tak to co jeszcze będzie dodatkowo potrzebne do wykonania takiej operacji.

              IMG_1840.jpeg

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez rino Zobacz wpis
                Witam,
                Posiadam O3 z radiem swing i chciałbym wymienić kierownicę na multifunkcyjną. Proszę o odpowiedź czy jest to możliwe, jeżeli tak to co jeszcze będzie dodatkowo potrzebne do wykonania takiej operacji.

                IMG_1840.jpeg
                Myślę o zmianie radia Swing
                Co powiesz o takim?

                Link

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez rino Zobacz wpis
                  chciałbym wymienić kierownicę na multifunkcyjną. Proszę o odpowiedź czy jest to możliwe,
                  Jest możliwe.

                  Zamieszczone przez rino Zobacz wpis
                  co jeszcze będzie dodatkowo potrzebne do wykonania takiej operacji.
                  Do tej kierownicy wystarczy dołożyć przyciski w miejsce zaślepek.
                  Będzie również konieczna przeróbka kabelka w kierownicy. Trzeba mu dołożyć czarną wtyczkę do przycisków.

                  I najważniejsze to sprawdź jaki masz moduł gateway. W wersji LOW nie będą działać przyciski.
                  Musi być wersja HIGH.
                  Gateway w wersji high jest tani ale jego wymiana tylko w ASO bo ma ochronę komponentu.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #34
                    koleś przynajmniej wersja MID jak u mnie i działa MF. Ale koniec końców wolałbym wersję HIGH.
                    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                    Komentarz


                    • #35
                      No to czegoś nowego się dowiedziałem. Napisz numer gatewaya.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #36
                        rino - sprawdź gatewaya. Jak masz odpowiedni to ja mam przyciski i wiązkę do airbaga. Mogę zamontować.
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                          rino - sprawdź gatewaya. Jak masz odpowiedni to ja mam przyciski i wiązkę do airbaga. Mogę zamontować.
                          Dzięki za odpowiedź, spróbuję się jakoś do niego dostać i sprawdzić, niestety nie mam VCDS. Puki co, chciałem się dowiedzieć czy istnieje w ogóle szansa na montaż MF.
                          Ostatnio edytowany przez rino; 48099.

                          Komentarz


                          • #38
                            Dostać się do niego jest trudno. Ja raz próbowałem bez powodzenia. Było zimno i robiłem na placu więc się szybko poddalem a później już auto nie przyjechało drugi raz. Jest gdzieś nad nogami kierowcy.
                            Najszybciej będzie VCDSem.
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                              Dostać się do niego jest trudno. Ja raz próbowałem bez powodzenia. Było zimno i robiłem na placu więc się szybko poddalem a później już auto nie przyjechało drugi raz. Jest gdzieś nad nogami kierowcy.
                              Najszybciej będzie VCDSem.
                              Może jest tu jakaś dobra dusza z Krakowa lub okolic, która mogłaby mi sprawdzić na miejscu?

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                No to czegoś nowego się dowiedziałem. Napisz numer gatewaya.

                                Adres 19: CAN Gateway (J533) Plik etykiet: 5Q0-907-530-V1.clb
                                Oznaczenie elementu SW: 5Q0 907 530 S HW: 5Q0 907 530 E
                                Komponent: GW MQB Mid 127 1188
                                Weryfikacja: -------- Numer seryjny: 0002181173
                                Kodowanie: 0101000800087300EF000208080F0000000105000000000000 0000000000
                                Kod serwisu: WSC 73430 790 00104
                                Zbiór danych ASAM: EV_GatewLear 011016
                                ROD: EV_GatewLear_011.rod
                                VCID: 41887D98D089CB49A6-8014

                                Alternator:

                                Sterownik kierownicy wielofunkcyjnej:
                                Podsystem 2 - Oznaczenie elementu SW: 5E0 919 719 A HW: 5E0 919 719 A
                                Komponent: E221__MFL-PR6 H04 0130
                                Numer seryjny: 000000000B1231160614


                                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                Komentarz


                                • #41
                                  Mam pytanie troszeczkę z innej beczki. Robię swap w Superbie 2011 na wersję polift. Kupiłem kierownicę 3T0 419 091 AJ i poszukuję do niej poduszki. Z tego co wiem to na 100% nie pasują poduszki z Superba 3. Pytanie z jakich samochodów mogę ściągnąć poduszkę? Czy koniecznie musi to być 3T0 880 201G IZY ? Prośba jeszcze o potwierdzenie że będzie potrzebny kabel do airbagu 5JA 971 584. Serdecznie dziękuję za pomoc.

                                  PS
                                  Po swapie będę miał do sprzedania kierę trójramienną ala VRS do O2 z łopatkami i mlf + ori poduszkę.
                                  *1B1B*1.8T*4x4
                                  *1B1B*1.9T*DSG

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez mazzi Zobacz wpis
                                    Operacja zakończyła się sukcesem Obyło się bez problemów. Pojawił się wprawdzie jeden błąd na CAN gateway'u o braku komunikacji z przyciskami w kierownicy, ale po ponownym podłączeniu i skasowaniu nie wrócił. Najtrudniejsze było chyba wyrwanie tej ramki z przyciskami, która ciasno siedziała w gumowej części kierownicy

                                    Tak było przed:

                                    IMG_20180307_195036_2.jpg

                                    A tak jest po:

                                    IMG_20180307_205909_2.jpg

                                    Teraz mam piękną kierownicę i sporo satysfakcji

                                    Dzięki jeszcze raz za pomoc

                                    Zamontowałem komplet:

                                    Link

                                    https://allegro.pl/oferta/multifunkcja-skoda-octavia-superb-3-iii-3v0919719-8037215526


                                    Jednak auto nie widzi przycisków:



                                    Jakie masz kodowanie dla tych przycisków?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Witam, czy ktoś się orientuje jaka powinna być zaślepka poduszki do kierownicy 5JA 419 091 AE DAE, chcę wymienić kierownicę na taką z RS w polifcie i oryginalna zaślepka (ma zbyt długi tył) nie pasuje.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        poducha z przed lifta

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Dzięki, już ogarnięte, wymieniona sama zaślepka poduchy na przed liftową.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X