Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzypienie pedału sprzęgła.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzypienie pedału sprzęgła.

    Od pewnego czasu strasznie skrzypi mi pedał sprzęgła. Zaczęło się, w momencie wystepowania temperaturu ujemnych. Dźwięk jest podobny jakbym miał swierszczyka gdy wciskam sprzęgło. Nie moge zlokalizować dokładnego miejsca piszczenia. Może ktoś miał podobnie i udało mu się usunąć tą usterkę... ?

  • #2
    U mnie skrzypi sprężyna od sprzęgła. Już dość długo.. Chciałem ją wymienić, ale podobno trzeba wyjąć skrzynie. ASO powiedziało, żeby puścić głośniej muzykę i jeździć . Olałem temat

    Komentarz


    • #3
      Mi w ASO czymś tam popsikali na pedał sprzęgła i mam błogą ciszę

      Komentarz


      • #4
        Skrzypi mechanizm pedału sprzęgła - możesz to spróbować przesmarować w serwisie (znają i temat i smarują bezproblemowo) - niestety jak to w przypadku Octavii III pomaga średnio na 1-2 dni. Raczej sugeruję podgłośnić radio

        Komentarz


        • #5
          Zrobiło się cieplej i problem ustal. Czym to smaruja? Wd-40 czy biały smar itp? Auto za tyle pieniędzy a problemy, że szkoda gadać. Dzisiaj przy wymianie hamulców z przodu zauważyłem brak czujnika zużycia klocków. Model poprzedni miał...

          Komentarz


          • #6
            Ja smarowałem smarem do łańcuchów rowerowych i rok miałem spokój. Teraz znowu delikatnie zaczyna skrzypieć.

            Komentarz


            • #7
              ja tam psikałem Wd-40 a potem troche smaru i mam spokoj jak narazie ;D

              Komentarz


              • #8
                Panowie, skrzypiący element to te dwie panewki z tworzywa sztucznego, je psikacie?
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  jak jest ciepło to cisza a jak się zimno zrobi to skrzeczy trzeba je wymienić bo smarowanie tylko na chwilę pomaga wiem o tym bo to już u klijentów przerabiałem

                  Komentarz


                  • #10
                    Kupiłem samochód używany i smarowane było prawdopodobnie nie raz, bo pedał jest jest mocno ubrudzony.

                    Wymiana jest mocno skomplikowana?

                    Komentarz


                    • #11
                      trochę trzeba się nagimnastykować zeby zdemontować

                      Komentarz


                      • #12
                        luker , jesteś w stanie w podać w punktach czynności związane z demontażem? Numery wymienionych części?

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X