Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z szyberdachem panoramicznym !!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z szyberdachem panoramicznym !!

    Witam,

    Na wstępie (jako że to mójpierwszy post na tym forum) chciałbym się przywitać z pozostałymi użytkownikami
    do dnia 27.05 byłem szczęśliwym posiadaczem Skody Octavii III, i tego dnia wszystko się zmieniło.
    przebieg na dzień dzisiejszy 38500km

    Do Sedna
    Jadąc autostradą A1 od Żor w kierunku Gliwic (kto ze śląska ten kojarzy jak wygląda ta droga, pełna wyboi i ogólnie pojętych szkód górniczych) w pewnym momencie usłyszałem ogromny huk
    jak się okazało przednia część dachu panoramicznego (ta odchylana) po wjechaniu na kojelną nierówność rozpadła się w drobny mak !!!!
    dodam że jechałem kobietą oraz 5cio miesięcznym dzieckiem którego fotelik został dosłownie zasypany odłamkami z "hartowanego" dachu.
    Zjechałem na parking, zadzwoniłem na Assistance. Auto zostało odcholowane do salonu dealera u którego zostało nabyte, a ja przekonany że wszystko rozegra się "w ramach gwarancji" samochodem zastępczym wraz z rodziną wróciłem do domu.

    Już następnego dnia okazało się jak się pomyliłem
    W salonie uzyskałem inforamcje, cytuję: "Producent nie przewiduje możliwości wystąpienia naprężeń które mogą spowodować pęknięcie dachu"
    a następnie Pan Kierownik Warsztatu zaczął przekonywać że to napewno ciężarówka jechała przedemną, albo że ktoś w akcie terroru zrzucił mi coś na samochód.
    ( zdarzenie miało miejsce w niedzielne przedpołudnie ciężarówek brak, droga pusta, pod wiaduktem też wtedy nie jechałem )
    i zasugerował naprawienie szkody z AC.

    Ok, Pomyślałem
    zgłosiłem szkodę i czekałem do dnia dzisiejszego na rzeczoznawce

    Pan rzeczoznawca po wstępnych oględzinach samochodu stwierdził że szyba pękła w wyniku naprężenia (co sugerują uniesione do góry resztki popękanego szkła )
    stwierdził jednocześnie że w tym przypadku nieprzysługuje mi prawo do odszkodowania, ponieważ, Cytuję: "Nadmierne naprężenie jest spowodowane wadą konstukcyjną samochodu, ponadto, szkoda powstała bez udziału czynników zewnętrznych".

    Reasumując:
    Jestem w czarnej murzyńskiej i nie wiem co zrobić ( nie uśmiecha mi się wykładać 2500netto + robocizna na nowy szyberdach którego nie zepsułem)

    Piszę to wszystko po pierwsze po to żeby ostrzec innych użytkowników Octavii o możliwości pęknięcia szyby podczas jazdy
    a po drugie z nadzieją że ktoś o większym doświadczeniu w takich sprawach będzie w stanie podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem.

    A może ktoś z Was miał podobny problem ?







  • #2
    Zamieszczone przez SzymonEm Zobacz wpis
    "Nadmierne naprężenie jest spowodowane wadą konstukcyjną samochodu, ponadto, szkoda powstała bez udziału czynników zewnętrznych".
    Pokazywałeś ta opinię w salonie?

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X