Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja Columbus w O III - aktualizacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nawigacja Columbus w O III - aktualizacja

    r2r, To nie ta sama Octa co wcześniej było ogłoszenie ze zdjęciami z Zornicy?
    GRABA:.:GRABSON:.:GRABERSKI:.:&:.:GOKS
    Oci podarowałem ojcu, teraz jest E36 COUPE 1.8is

  • #2
    Nawigacja Columbus w O III - aktualizacja

    Szybkie pytanie. Wiem ze temat aktualizacji map w columbusie sie przewijał po forum parę razy. Dawniej trzeba było płacić za mapy. Czy może ktoś kto kopił OIII z Columbusem wie jak to wygląda teraz w Nowej Octavii. Na stronie Skoda.com znalazłem odnośnik do aktualizacji map dla Nowej Octavi gdzie bez problemu można ściągnąć aktualne mapy z internetu i podają jak je zainstalować. Czy to oznacza ze w OIII wreszcie po ludzku jak się wyda 6tys na fabryczna nawi to aktualizacja map jest za free ?
    Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

    Komentarz


    • #3
      masz to po polsku ? jak tak to zapodaj link

      ja znalazłem tylko wersję EN
      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

      Komentarz


      • #4
        Ja robiłem aktualizację Columbusa, opisałem to chyba nawet w którymś wątku jakiś miesiąc temu.
        Pozdro

        Komentarz


        • #5
          no z tego co doczytałem instalacja będzie prosta, ale jak by się znalazło wszystko w PL było by super. Nowe mapy i tak dopiero w czerwcu będą
          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

          Komentarz


          • #6
            Przy Amundsenie potrzebna jest specjalna karta SD do kupienia chyba tylko w ASO, jeśli dobrze kojarzę instrukcję.
            A same mapy są wielojęzykowe.
            Pozdro

            Komentarz


            • #7
              Jesli mapy sa wielojezykowe to by bylo super.

              Link do strony z aktualizacja dla Octavi tutaj Navigation.com

              Co ciekawe jest to tylko dostepne dla Amundsena i Columbusa ale z Nowej Octavii - dla innych modeli nie.

              A tu link do strony skoda.com skad przenosi na ten powyzej.

              Link

              [ Dodano: Czw 08 Maj, 14 23:31 ]
              wedlug instrukcji wystrczy pobrac, nagrac na wlasna karet SD i do roboty. Karta wedlug nich powinna byc tez dostepna w ASO ale nie wspominaja by trzeba bylo za nia placic. Sciagac sie sciagaja bez problemu. Pytanie czy potem nie wola jakiego klucza aktywacyjnego ale w instrukcji nic na ten temat nie ma wiec chyba nie
              Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez jerryx
                Jesli mapy sa wielojezykowe to by bylo super.

                Link do strony z aktualizacja dla Octavi tutaj Navigation.com

                Co ciekawe jest to tylko dostepne dla Amundsena i Columbusa ale z Nowej Octavii - dla innych modeli nie.

                A tu link do strony skoda.com skad przenosi na ten powyzej.

                Link

                [ Dodano: Czw 08 Maj, 14 23:31 ]
                wedlug instrukcji wystrczy pobrac, nagrac na wlasna karet SD i do roboty. Karta wedlug nich powinna byc tez dostepna w ASO ale nie wspominaja by trzeba bylo za nia placic. Sciagac sie sciagaja bez problemu. Pytanie czy potem nie wola jakiego klucza aktywacyjnego ale w instrukcji nic na ten temat nie ma wiec chyba nie
                Pytanie za 100 pkt czy pozostanie język polski, ale wydaje mi się, że to już standard w ich oprogramowaniu i PL będzie
                Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez jerryx
                  wedlug instrukcji wystrczy pobrac, nagrac na wlasna karet SD i do roboty. Karta wedlug nich powinna byc tez dostepna w ASO ale nie wspominaja by trzeba bylo za nia placic. Sciagac sie sciagaja bez problemu. Pytanie czy potem nie wola jakiego klucza aktywacyjnego ale w instrukcji nic na ten temat nie ma wiec chyba nie
                  O własnej jakiejkolwiek karcie SD jest mowa przy Columbusie. W instrukcji aktualizacji Amundsena jest mowa o karcie SD-CDA zaaprobowanej przez Skode (w odpowiedniku VW jest tak samo). Stąd mój domysł, że nie każda karta się nada i trzeba szukać w ASO. Jak jest faktycznie, to musi się wypowiedzieć ktoś, kto Amundsena w O3 aktualizował.
                  Zamieszczone przez Festexx
                  Pytanie za 100 pkt czy pozostanie język polski, ale wydaje mi się, że to już standard w ich oprogramowaniu i PL będzie
                  No przecież pisałem, że aktualizowałem sobie Columbusa i z językiem nie ma problemu. To są aktualizacje map, a nie softu :P
                  Pozdro

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Leniwiec
                    W instrukcji aktualizacji Amundsena jest mowa o karcie SD-CDA zaaprobowanej przez Skode (w odpowiedniku VW jest tak samo). Stąd mój domysł, że nie każda karta się nada i trzeba szukać w ASO. Jak jest faktycznie, to musi się wypowiedzieć ktoś, kto Amundsena w O3 aktualizował.
                    Rzeczywiscie jest mowa o karcie SD_CDA ale powinna ona byc standardowo w slocie w Amundsenie. W instrukcji pisza zeby ja wyjac zrobic backup a potem zamienic na nowe mapy i zrobic aktualizacje. Wyglada na to ze Amundsen potrzebuje caly czas karty w slocie zeby nawigacja dzialala a Columbus nie.

                    to cytat z instrukcji updatu Amundsena

                    'You need the SD-CDA card containing the previous map data from your navigation system. The SD card is inserted in SD card slot 2 at the factory.'

                    '1. To do this, remove the SD card with the map data from slot 2 of your ©koda Auto Amundsen and insert it in your computer’s SD card slot or a connected SD card reader.'

                    Co ciekawe musza byc spore roznice w mapach miedzy Amundsenem i Columbusem bo do pierwszego waza 4GB a do drugiego az 16GB
                    Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Leniwiec
                      Zamieszczone przez jerryx
                      wedlug instrukcji wystrczy pobrac, nagrac na wlasna karet SD i do roboty. Karta wedlug nich powinna byc tez dostepna w ASO ale nie wspominaja by trzeba bylo za nia placic. Sciagac sie sciagaja bez problemu. Pytanie czy potem nie wola jakiego klucza aktywacyjnego ale w instrukcji nic na ten temat nie ma wiec chyba nie
                      O własnej jakiejkolwiek karcie SD jest mowa przy Columbusie. W instrukcji aktualizacji Amundsena jest mowa o karcie SD-CDA zaaprobowanej przez Skode (w odpowiedniku VW jest tak samo). Stąd mój domysł, że nie każda karta się nada i trzeba szukać w ASO. Jak jest faktycznie, to musi się wypowiedzieć ktoś, kto Amundsena w O3 aktualizował.
                      Zamieszczone przez Festexx
                      Pytanie za 100 pkt czy pozostanie język polski, ale wydaje mi się, że to już standard w ich oprogramowaniu i PL będzie
                      No przecież pisałem, że aktualizowałem sobie Columbusa i z językiem nie ma problemu. To są aktualizacje map, a nie softu :P
                      Z tego co czytam w instrukcji "You need the SD-CDA card which is in your SKODA Auto Amundsen system.
                      This SD card is inserted in slot 2"
                      Więc każdy kto ma Amundsena ma tą kartę w nawi, wystarczy zrobić jej kopie zapasową i wrzucić nowe mapy zgodnie z instrukcją i wszystko powinno chodzić - przetestuję przez weekend.
                      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                      Komentarz


                      • #12
                        jerryx, Festexx, macie rację, karta jest w slocie. Nie mam Amundsena więc nie skojarzyłem.
                        Natomiast czy z Amundsenem pójdzie jakakolwiek karta SD to nie jestem pewien. CDA robi karty SD dedykowane dla motoryzacji i może o to się rozchodzi.
                        Pozdro

                        Komentarz


                        • #13
                          Leniwiec wedlug instrukcji w Amundsenie pojdzie tylko z karta CDA. W Columbusie juz z dowolna ale szybka i minimum 32GB
                          Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                          Komentarz


                          • #14
                            Orientujecie kiedy bedzie kolejna aktualizacja ?

                            Wg. strony Link powinien to byc listopad, ale poki co juz sie konczy ....
                            Blue Race, 1.8 tsi, DSG (+łopatki), elegance, amazing, columbus, chrom, inne

                            Komentarz


                            • #15
                              W innym watku, ktoreg nie moge teraz znalezc, ale tez w tym dziale, była mowa ze sie pojawiły nowe mapy... Wejdz na: Update portal i tam wklep VIN i sprawdz czy masz nowe mapy dostepne czy nie

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • #16
                                W tym wątku jest wałkowany temat aktualizacji Amundsena i Columbusa
                                Forum - Octavia Club Polska

                                Są tam również bezpośrednie linki do najnowszych aktualizacji map, bo nowy updateportal Skody bez VIN nie przepuści.
                                Pozdro

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jest już fajna instrukcja o aktualizacji map w Columbusie /po polsku/, do pobrania ze Skody:

                                  hError 404

                                  można ssać!!!
                                  O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                  -----------------------------------------------------
                                  Moja eReSka

                                  Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    maol72, zalezy co kto lubi, ja tam wole pobrac niz ssac :P

                                    Moja O3 RS

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam szanownym klubowiczów.
                                      Mam problem z aktualizacją nawigacji w O3. Szukałem już ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

                                      Samochód to O3 1.8T DSG rocznik 2014, odebrany w czerwcu. Nawigacja to Columbus.
                                      Zgodnie z procedurą aktualizacji dostępnej na stronie Update portal wpisalem VIN mojego auta i owycziscie wyskoczyl plik z aktualizacja do sciagniecia. Porownalem wersje dostepna na stronie z moja wersja i ewidentnie moje navi ma stare mapy i oprogramowanie.
                                      Po sciagnieciu pliku za pomoca managera pobierania kliknalem na "unpack" i wskazalem karte SD podlaczona w komputera. Po rozpakowaniu wlozylem karte SD do slotu 1 w schowku pasazera, wszedlem do menu -> ustawienia -> informacje o wersji -> aktualizacja. Niestety columbus nie "widzi" aktualizacji. Karte czyta poprawnie bo moge zobaczyc pliki i katalogi na niej sie znajdujace. Karta SD oczywiscie ma 32 GB - inaczej update by sie nie zmiescil. Probowalem robic rozne rzeczy, uzyc innego slotu SD (bo sa 2), wrzucic na karte plik bez rozpakowania etc. Nawigacja nadal nie widzi aktualizacji. Dostaje komunikat "brak aktualizacji" Czy ktos z Was wie co zrobic zeby udalo sie zaktualizowac ? Z gory bardzo dziekuje za jakiekolwiek wskazowki.
                                      ---
                                      Pozdrawiam
                                      Kuba

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        KubaO3, rzuc okiem do postu Leniwiec troche wyzej, tam podał link do watku o instalacji aktualizacji, kluczowe u Ciebie pewnie jest:

                                        W rzeczywistości na koniec trzeba ręcznie całą zawartość katalogu P98_N60S5MIBH3_EU_NT_Q1.14 przenieść do katalogu głównego, a sam katalog usunąć.
                                        Albo ręcznie z archiwum wyodrębnić zawartość tego katalogu bezpośrednio na czystą kartę.

                                        Moja O3 RS

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Opisane tutaj
                                          Forum - Octavia Club Polska

                                          "Sam downloader ściąga dokładnie to samo, co podałem wcześniej linki. Tyle że na koniec to rozpakowywuje, i robi to dość wolno niestety.
                                          W instrukcji aktualizacji jest zresztą pewien błąd - jest napisane, by rozpakować plik z mapami na kartę SD i można aktualizować.
                                          W rzeczywistości na koniec trzeba ręcznie całą zawartość katalogu P98_N60S5MIBH3_EU_NT_Q1.14 przenieść do katalogu głównego, a sam katalog usunąć.
                                          Albo ręcznie z archiwum wyodrębnić zawartość tego katalogu bezpośrednio na czystą kartę.
                                          Dopiero wtedy Columbus zobaczy aktualizację."
                                          Blue Race, 1.8 tsi, DSG (+łopatki), elegance, amazing, columbus, chrom, inne

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki wielkie za błyskawiczną odpowiedź ! Czytałem ten wątek który przytaczacie ale jakos mi to kompletnie umknęło. Zaraz bede testowal
                                            ---
                                            Pozdrawiam
                                            Kuba

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja zainstalowałem aktualizację zgodnie z postami u góry. Wszystko działa i jest ok. Polecam ściągnięcie i zainstalowanie nowych aktualizacji.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja również zaktualizowałem Columbusa, ale co z tego, jak po nowych drogach dziwnie prowadzi. Trasę Łódź - Wrocław zaplanował o 2 godziny dłuzej niż ja sprawdzając na mapie. Widać coś jest nie tak i nie prowadzi nową S8 od Łodzi, tylko starą trasą krajową. To na minus.
                                                O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  dawidan, to to pikus, jezdzilem w tym roku 2razy do Solca kolo Konstancina i na ostanie bodajze 7km, navi mowi 40minut
                                                  Pomine fakt ze prowadzi mega na okolo, jak sie zjedzie z DK w droge do wsi i przejedzie do pierwszego zakretu, to sie odnajduje, ale mimo to daje nascie minut na pokonanie 1-2km.. A ograniczenie tam jest do 50, wiec to nie wytlumaczenie.. Srednia predkosc wychodzi mniej wiecej jak by isc na piechote

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X