Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja Columbus w O III - aktualizacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jest już nowa aktualizacja do Columbusa. Ja już zapodałem.. a Wy..?

    Poprawili wybór trasy z 3 możliwych. Mirror screena nie ma :/
    Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez rolek1984
      Jest już nowa aktualizacja do Columbusa. Ja już zapodałem.. a Wy..?

      Poprawili wybór trasy z 3 możliwych. Mirror screena nie ma :/
      rolek1984 daj spokój, już tydzień mam najnowszą :szeroki_usmiech
      O3 RS TSI DSG

      Komentarz


      • #28
        Czy ktoś wie dlaczego w RS 230 jest jakis smart link w columbusie a w normalnie po aktualizacji nie ma takiej funkcji?
        Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

        Komentarz


        • #29
          proste w rs230 jest columbus gen2 a zapewne "zwykłej rs" jest columbus gen1

          podaje typ radia jeśli zaczyna się na 5e0035xxxx to gen1 a na 3V0035xxxx to gen2

          Komentarz


          • #30
            Poza tym Columbus gen2 montuja dopiro od niedawna - jak pamietam od kwietnia? maja? I temu w starszych nie ma smart link O ile nie jest to w normalnej RS opcja

            Moja O3 RS

            Komentarz


            • #31
              teraz wszystko stało się jasne. Dzięki
              Octavia RS 2.0 TSI DSG White Moon..

              Komentarz


              • #32
                Ech, tak człowiek wychodzi na inwestycji 7 kafli z nadzieją, że udostępnią właśnie taki zbiór funkcji jak zawarty w SmartLinku w jakiejś aktualizacji softu... Ciekawe czy i kiedy pojawi się opcja sensownego retrofittingu nowszej wersji do starszego modelu O3. O cenie strach nawet myśleć.

                Komentarz


                • #33
                  Jest taka opcja w Krakowie i kosztuje 1000 PLN. Ktoś już robił.
                  Jest to jakaś filia znanego ukraińskiego magika od tych rzeczy.
                  Za 3500 można u nich kupić radio z montażem.
                  Kiedyś ktoś podawał nawet linka do Allegro.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #34
                    Zaciekawiła mnie taka sprawa. Mianowicie jeżdżąc po Czeskich autostradach nawigacja w Columbusie wyświetlała komunikaty o zwężeniach i korkach na trasie. Zmieniła nawet przejazd przez Brno ze względu na korek na obwodnicy. Komunikaty w nawigacji były zgodne z tymi, które pojawiały się na tablicach, czyli zrozumiałem, że w Czechach jest w jakiś sposób skomunikowana z tablicami informacyjnymi na autostradzie (bluetooth?). Świetna sprawa, to ułatwiło podróż D1 z Pragi do Polski bo już z wyprzedzeniem wiedziałem gdzie będzie korek i by nie stać zjeżdżałem 2 razy na boczne trasy.
                    Mapy mam zaktualizowane do najnowszych.
                    O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                    Komentarz


                    • #35
                      U nas niestety to nie działa.
                      Jak zwykle u nas nie może działać, bo u nas jest inny standard...
                      Tak ze wszystkim po kolei.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #36
                        To nie komunikacja z tablicami tylko normalnie działające komunikaty TA, które dla polskich stacji radiowych są jak jakieś sci-fi. Mam do czeskiej granicy kawałek, a też łapię te informacje.
                        Pozdro

                        Komentarz


                        • #37
                          Z doswiadczenia to czeskie informacje łapie nawet we Wrocławiu Fajnie, przynajmni wiemy ze TA w aucie dziala...

                          Niestety minus TA jest taki, ze jest czesto nieaktualne - gdzies w polowie przypadkow zdarza mi sie w Niemczech, ze albo zaznaczonego korka juz nie ma (na plus - mimo obaw przelatuje dane X km bez korka) albo co gorsza pojawia sie pare km korka znikad.... Kwestia zbierania danych przez nadawce informacji, ale mimo to troche wkurza...
                          Warto miec pasazera obok i wiadomosci z TA konfronotwac np. z Google Maps i ich natezeniem ruchu

                          [ Dodano: Pon 02 Lis, 15 09:52 ]
                          POst pod postem, ale...


                          Dzis dostałem maila ze juz sa nowe mapy do pobrania, ale na stronie nadal widnieje ECE 2015/2016
                          - jak dobrze pamietam, to to wersja ktoa obecnie mamy, z maja... Ktos cos moze wiecej powiedziec?

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • #38
                            Wiecie kiedy będzie najnowsza aktualizacja do Columbusa? I jakie będzie miała oznaczenie?

                            Na razie widnieje info: do pobrania: ECE 2016

                            Ostatnia aktualizacja miała miejsce w czerwcu 2015 roku, kolejna planowana jest na listopad 2015
                            O3 RS TSI DSG

                            Komentarz


                            • #39
                              bolo81, coś pokręciłeś
                              ostanio było w listopadzie 2015 a planowana jest na czerwiec 2016
                              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez lubek24
                                bolo81, coś pokręciłeś
                                ostanio było w listopadzie 2015 a planowana jest na czerwiec 2016
                                Tak mi na stronie do upgrade`u podało Skopiowałem tekst ze stronki:

                                Update portal
                                O3 RS TSI DSG

                                Komentarz


                                • #41
                                  Odnośnie aktualizacji to w maju poszły do pobrania nowe mapy do Columbusa ECE 2016 (22,00GB) i Amundsena ECE 1 2016/2017 (12,00GB) następne będą w listopadzie 2016
                                  pobrane zainstalowane ale różnicy ja nie widzę
                                  O3
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                  O2
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    @nokius - te 22,GB to są stare z listopada 2015.
                                    Najedz mysza na "Pobierz mapy" - P134 ......Q1.15

                                    Pewnie bede na koniec czerwca 2016. Moze Enriquez wczesniej podesle linka wykopanego z czeskiego serwera .
                                    Ciekawe czy bedzie kierowac na nowy odcinek A1 Strykow-Tuszyn czy dalej prowadzic przez Łodz :?

                                    Bedac niedawno u dealera WV człowiek z salonu powiedzial ze maja docelowo wprowadzic update map 4 x w roku. Czyli raz na kwartal. Ale Discover Pro (z Wifi) to inna bajka niz nasze Columbusy, 1 z brzegu przyklad to TRAFFIC on line.
                                    Taki trafic mozemy zobaczyc :shock: bedac w Czechach lub w Niemcowni albo pod granica.
                                    O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                    -----------------------------------------------------
                                    Moja eReSka

                                    Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Jako inny przykład to moze byc S8 pod Wawa - lecialem przedwczoraj z Nadarzyna na Dworzec Zachodni i Navi zgłupiała troche, nim dojechałem do wezla z S2(??), bo nie znała S8 i troche sie dziwiła ze przez pole zaiwaniam ponad stowke

                                      Moja O3 RS

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Mapy

                                        Kurcze nie chce się klócić ale skoro miałem mapy z listopada 2015 a zainstalowała się nowa wersja to chyba coś się zmieniło? Być może była to sama nazwa bo tej samej wersji raczej by nie instalował .
                                        Załączone pliki
                                        O3
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                        O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Nowa mapa ma oznaczenie ECE 2016/2017
                                          Przynajmniej dla AMUNDSENA tak jest.
                                          OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Po aktualizacji na Amundsenie można się już przejechać A1 Tuszyn-Stryków

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Dla Columbusa ciągle jest stara mapa:

                                              Do pobrania: ECE 2016 (22,00GB)

                                              Pozostaje czekać ...
                                              O3 RS TSI DSG

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Aktualizowałem mapę korzystając z tego linku
                                                Wszystko działa

                                                Bezpośredni link

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez mz78rz
                                                  Aktualizowałem mapę korzystając z tego linku
                                                  Wszystko działa

                                                  Bezpośredni link
                                                  Dzięki mz78rz, Columbus zaktualizowany
                                                  O3 RS TSI DSG

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    @mz78rz i bolo81

                                                    A sprawdzałeś w Columbusie jak pokazuje salony i serwisy???
                                                    Po tym linku coś mi się zdaje że to jest dla VW i może pokazywać lokalizacje VW a nie Skody???
                                                    Ale mogę się mylić :shock:
                                                    A le reszta pewnie jest taka sam. :roll:

                                                    Sprawdźcie i dajcie znać.
                                                    O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                                    -----------------------------------------------------
                                                    Moja eReSka

                                                    Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X