Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja Columbus w O III - aktualizacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez maol72
    @mz78rz i bolo81

    A sprawdzałeś w Columbusie jak pokazuje salony i serwisy???
    Po tym linku coś mi się zdaje że to jest dla VW i może pokazywać lokalizacje VW a nie Skody???
    Ale mogę się mylić :shock:
    A le reszta pewnie jest taka sam. :roll:

    Sprawdźcie i dajcie znać.
    Ok oblookam, btw po co lokalizacje tych serwisów? Nawet nie wiedziałem że takie coś jest ...

    [ Dodano: Sro 29 Cze, 16 12:24 ]
    A więc sprawdziłem dealarzy i serwisy

    Wyszukiwanie: Cele Specjalne -> Samochód i podróż

    i tutaj mam opcje
    Dealarzy Skoda (ze znaczkiem skoda)
    Serwis Skoda (ze znaczkiem skoda)

    innych np VW tutaj nie ma. Oczywiście po wybraniu jednej z dwóch opcji wyszukuje serwis od najbliższego. Po instalacji zmieniła mi się wersja z 2016 na 2016\2017

    We Wrocku all wygląda ok, na trasie sprawdzę wkrótce.
    O3 RS TSI DSG

    Komentarz


    • #52
      @bolo81
      Ok dzieki. W takim razie wgrywam te wersje volkswagenowska (P153_N60S5MIBH3_EU_NT) skoro nie ma roznic to na co czekac?
      Ciekaw jestem czy trase np Plock>Czestochowa poprowadzi przez nowy odcinek A1 Strykow -Tuszyn :shock: (otwierany 01.07.2016).

      Potestujemy. :lol: :lol: :lol:

      Zobaczymy kiedy updateportal poda oficjanie mapy do Columbusa :?: :?: :?:
      O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
      -----------------------------------------------------
      Moja eReSka

      Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

      Komentarz


      • #53
        maol72, podejrzewam ze nadal Cie nie poprowadzi nowym odcinkiem A1 Moze chociaz S8(S7?) pod Wawa bedzie widział, jadac od Kajetan

        Moja O3 RS

        Komentarz


        • #54
          Zobaczymy Paweł - Sprawdze to dzisiaj wieczorkiem jak wrzuce te mapy
          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
          -----------------------------------------------------
          Moja eReSka

          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez maol72
            @bolo81
            Ok dzieki. W takim razie wgrywam te wersje volkswagenowska (P153_N60S5MIBH3_EU_NT) skoro nie ma roznic to na co czekac?
            Ciekaw jestem czy trase np Plock>Czestochowa poprowadzi przez nowy odcinek A1 Strykow -Tuszyn :shock: (otwierany 01.07.2016).

            Potestujemy. :lol: :lol: :lol:

            Zobaczymy kiedy updateportal poda oficjanie mapy do Columbusa :?: :?: :?:
            Też czekam na ten odcinek Jeżdżę Wrocław->Ciechocinek więc S8+A1

            Ale wątpie żeby odcinek był widoczny jak jeszcze na googlach maps go nie ma Pewnie dopiero w następnej aktualizacja będzie dostępny.
            O3 RS TSI DSG

            Komentarz


            • #56
              Nowe mapy to mapy here.com
              A tam zdaje się jest.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez Enriquez
                Nowe mapy to mapy here.com
                A tam zdaje się jest.
                Dokładnie tak. Wystarczy zobaczyc na HERE WeGo


                A poprawki na mapach, jakieś zmiany na swoim terenie można dodawać na: HERE Map Creator - 2020
                O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                -----------------------------------------------------
                Moja eReSka

                Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                Komentarz


                • #58
                  U mnie w Superbie zdaje się już jest.
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #59
                    A1 Stryków>Tuszyn jest już od zeszlego roku ale kierowal do centrum Lodzi

                    Marcin a zrób fotke z nr map jakie masz w Superbie
                    O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                    -----------------------------------------------------
                    Moja eReSka

                    Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                    Komentarz


                    • #60
                      Spoko, jak nie zapomnę to jutro.
                      Ale widzę też pozytywny aspekt - na mapach dodali moje poprawki w mojej okolicy.
                      Czyli jednak z opóźnieniem, ale edytor działa!
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #61
                        Dobrze wiedzieć, że mapy VW działają bez problemu z Columbusem
                        Enriquez, co do opóźnienia, to jest ono zdaje się półroczne - aktualizacja czerwcowa to mapy aktualne na koniec 3 kwartału poprzedniego roku, a listopadowa to 1 kwartał.
                        Z nowym odcinkiem A1 może być sytuacja jak jakiś czas temu było z S3 - był na mapach dodany jeszcze przed otwarciem odcinka, ale nie było wprowadzonej jej specyfikacji, więc nawigacja nie potrafiła przez nią wyliczyć trasy i prowadziła starymi drogami.
                        Pozdro

                        Komentarz


                        • #62
                          Ja dzisiaj wgrałem te mapy z linku Volkswagenowskiego.
                          Załączone pliki
                          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                          -----------------------------------------------------
                          Moja eReSka

                          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                          Komentarz


                          • #63
                            Ale cwaniaki robią czasem tak, że po określonej dacie droga jest już użyteczna.

                            [ Dodano: Czw 30 Cze, 16 20:54 ]
                            Tak to u mnie wygląda:

                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #64
                              Znac znaja, czyli nie jest zle.. Nic, poczekam sobie na aktualizacje od Skody, az tak sie nie pali - jadac na urlop po prostu zaufam znakom drogowym za 2tygodnie kolo Łodzi i bedzie dobrze

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • #65
                                Jak kogoś interesuje, to pojawiła się w końcu nowa wersja map do Columbusa na portalu Skody.
                                Mi mapy z VW nie zaczytały się w aucie, mam nadzieję że te pójdą już bez problemu.
                                Dziwnym trafem nr wersji jest wyższy niż w VW (P153 w VW, P157 w Skodzie), na dodatek opisany jako ECE 2017, a nie ECE 2016/2017 ja te VW. Pomyłka czy zmienili naglę politykę udostępniania map? :shock:

                                [ Dodano: Nie 24 Lip, 16 03:11 ]
                                Sprawa map ECE 2017 się wyjaśniła - to jeden wielki fuckup ze strony Skody :evil: Plik HIGH12_P157_EU_2017.zip zawiera mapy np. Australii, Indonezji czy Brazylii :lol:
                                Ściąganie 22GB poszło psu na budę. Na stronie ponownie są mapy ECE 2016 P134.
                                Pozdro

                                Komentarz


                                • #66
                                  Na stronie Skody są już nowe mapy 2017 ja już pobrałem zainstalowałem i wygląda że jest ok i jest o Europa
                                  O3
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                  O2
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Dzieki za info! Pobieram, jako ze w pracy zajmie to chwile Do tego info jest ze kolejny update w listopadzie
                                    Ciekawe czy juz prowadzi A1 kolo Łodzi i S8 pod warszawa...

                                    Update: napisalem i co? <tylnia czesc ciala>!! Pliku nie znaleziono na serwerze.. Brawo Skoda!

                                    Moja O3 RS

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Update portal
                                      Wpisz Vin i ogień
                                      O3
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                      O2
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        nokius, Tej stronki uzywalem i po wpisaniu VINu nadal wyrzuca blad Klikniecie w pobierz, a potem akceptacja prowadzi do: Link <<< i tutaj jest blad.

                                        Po prostu ktos zapomnial cos wrzucic albo zle podlinkowal

                                        Moja O3 RS

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez krzyzakp
                                          nokius, Tej stronki uzywalem i po wpisaniu VINu nadal wyrzuca blad Klikniecie w pobierz, a potem akceptacja prowadzi do: Link <<< i tutaj jest blad.

                                          Po prostu ktos zapomnial cos wrzucic albo zle podlinkowal
                                          Chyba Source poprawili, właśnie mapka się ściąga
                                          O3 RS TSI DSG

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            bolo81, moze dla innych, u mnie nadal ten link nie dziala i do niego mnie przekierowuj po wpisaniu mojego VINu.
                                            Pisałem na profilu skody na FB, odpisali ze przekazali.. Pozyjemy - zobaczymy.

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Musisz odświeżyć stronę i jeszcze raz sciagnąc ten program do pobierania.
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Ten w JDownloaderze pokazuje serwer z logo Skody i pobiera poprawnie:

                                                Link

                                                Probowalem dzisiaj wgrac i cos mi sie Columbus powaznie zawiesil.
                                                Gdy mialem ok. 38% zrobilem sobie dluzsza przerwe i radyjko sie wylaczylo.
                                                Kiedys jak wgrywalem nie bylo problemu zeby (jak po pauzie) kontynuowac. A teraz krzyczy ze blad. Na szczesie po dluzszej przerwie odczytal "stara" wersje (vw P153_N60S5MIBH3_EU_NT _zip).

                                                Jutro ciag dalszy :roll:

                                                [ Dodano: Czw 04 Sie, 16 12:20 ]
                                                Cos kombinuja z tymi mapami. Link ktory wyzej podalem juz nie aktywny.
                                                (LinkHIGH12_P157_EU_2017.ZIP )

                                                Staryj est aktywny ale przy kopiowaniu do JDowloadera2 na koncu maly .zip trzeba zastapic duzymi literami .ZIP
                                                Pobralem z updateportal... nowy link i znowu w linku jest tylko HIGH.. zamiasta HIGH12
                                                Ja mam Columbusa cos na powaznie zwieszonego. Zobacze jeszcze raz te nowe mapy i z inna karta SD.

                                                [ Dodano: Wto 13 Wrz, 16 14:34 ]
                                                Zamieszczone przez maol72
                                                Ten w JDownloaderze pokazuje serwer z logo Skody i pobiera poprawnie:

                                                Link

                                                Probowalem dzisiaj wgrac i cos mi sie Columbus powaznie zawiesil.
                                                Gdy mialem ok. 38% zrobilem sobie dluzsza przerwe i radyjko sie wylaczylo.
                                                Kiedys jak wgrywalem nie bylo problemu zeby (jak po pauzie) kontynuowac. A teraz krzyczy ze blad. Na szczesie po dluzszej przerwie odczytal "stara" wersje (vw P153_N60S5MIBH3_EU_NT _zip).

                                                Jutro ciag dalszy :roll:

                                                [ Dodano: Czw 04 Sie, 16 12:20 ]
                                                Cos kombinuja z tymi mapami. Link ktory wyzej podalem juz nie aktywny.
                                                (LinkHIGH12_P157_EU_2017.ZIP )

                                                Staryj est aktywny ale przy kopiowaniu do JDowloadera2 na koncu maly .zip trzeba zastapic duzymi literami .ZIP
                                                Pobralem z updateportal... nowy link i znowu w linku jest tylko HIGH.. zamiasta HIGH12
                                                Ja mam Columbusa cos na powaznie zwieszonego. Zobacze jeszcze raz te nowe mapy i z inna karta SD.
                                                Szlag mnie juz trafial bo byla totalna zwiecha, nawet reset NAWIGACJI nie wnosil nic nowe. W koncu postanowilem odstawic auto do garaz i nagle pokazal sie komunikat Ze Twoja nawigacja jest nie aktualna (lub cos w tym stylu).
                                                Wrzucilem ponownie karte SD z mapami i wreszcie ruszylo. I kiblowalem w garazu prawie 1,5 h zeby sie to wszystko wgralo.

                                                No i chodzi. U mnie w okolicy JEST nawet nowa droga - DOPIERO BĘDZIE BUDOWANA (od ronda na Otolińskiej do Bielskiej)
                                                Rok temu tez tak było ze bylo juz widac A1 (Strykow-Tuszyn) a byla budowana.
                                                O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                                -----------------------------------------------------
                                                Moja eReSka

                                                Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Witam
                                                  Mam columbusa w octavi 3 2014 , ściągnąłem nowe mapy ECE 2019/2020 ze strony Link
                                                  wgrałem na kartę sd32Gb (po rospakowaniu) i podczas próby aktualizacji z tej karty wyskakuje komunikat - brak danych do aktualizacji.
                                                  Można prosić o poradę jak uruchomić właściwie aktualizacje? (mapy zainstalowane są z 2016r)
                                                  Link z wersją systemu
                                                  Shared album - Lorenz Jarosław - Google Photos

                                                  Dodatkowo pytanie, czy można wgrać inny software do obsługi mirrorlink ?

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Cześć

                                                    Widzę że dobrze robisz wg tego opisu i fotek.
                                                    Sprawdź czy nie masz zablokowanej karty SD z boku (ta blokadka ochrony przed kasowaniem).
                                                    Ale chyba to nie powinno być.
                                                    Spróbuj jescze raz rozpakować ale 7Zipem na na kartę SD (sformatowana w w FAT32). Schodzi z tym ok. 1h i potem wgrywanie tez ok godzinki.

                                                    pzdr maol72
                                                    (Marek z Płocka)



                                                    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

                                                    O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                                    -----------------------------------------------------
                                                    Moja eReSka

                                                    Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X