Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zniekształcenie na desce rozdzielczej - poduszka pasażera?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zniekształcenie na desce rozdzielczej - poduszka pasażera?

    Zamieszczone przez knefel
    "robota to głupota picie to jest życie ! _
    i to podejście mi się podoba. :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Czw 17 Mar, 16 18:36 ]
    Zamieszczone przez kw76
    [jeden to mąż o ile dla Was to nie problem
    Kasiu o ile dla męża to nie problem to jakoś damy radę. Kolanka poczekają. :diabelski_usmiech

    Jeżeli ktoś jest chętny na gadżety X zlotu OCP (nawet jak nie bierze udziału) to proszę zapisać się tutaj: Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    zniekształcenie na desce rozdzielczej - poduszka pasażera?

    Ostatnio siedząc w mojej octavii RS zauważyłem na desce rozdzielczej małą wypukłość po stronie pasażera. Jest ona nawet wyczuwalna pod palcem.
    Patrząc w ten rejon w odpowiednim świetle wygląda to jak granica lokalizacji poduszki powietrznej. Czy to możliwe żeby to było widoczne na desce?! czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
    Postaram się zrobić zdjęcie może uda się to pokazać.

    oto i fotka, dodam że auto odebrane miesiąc temu 2,5k przebiegu bez przygód.

    Komentarz


    • #3
      melinio, kolega Karel miał podobny 'problem'


      Forum - Octavia Club Polska


      tak po prostu jest

      wszystko ok
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Myślę, że jednak autor ma co innego na myśli, a mianowicie o delikatną "górkę" na przejściu, gdzie deska jest cieńsza, żeby uległa rozerwaniu pod wpływem poduszki.

        Komentarz


        • #5
          Oby się nie okazało że atrapa zamiast poduszki, widziałem już takie rzeźby.
          Czarna Diablica

          Komentarz


          • #6
            U mnie deska w tym miejscu jest równa, tzn. nie czuję wybrzuszeń, wgłębień.
            Nie wiem czy bym coś z tym robił, bo jak serwis zacznie rozmontowywać te plastiki, to jest to moim zdaniem co najmniej ryzykowna operacja. Ale oczywiście można im zwrócić na to uwagę, decyzja dotycząca naprawy i tak będzie po Twojej stronie (tzn. zaznacz to na zgłoszeniu, bo ASO lubi samo decydować o naprawach i ich sposobie realizacji).

            U mnie problem był z ryską/silnym zabrudzeniem na plastiku, ale zastosowane APC Nielsena dokonało cudu i ślad zniknął (!).

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Karel
              Nie wiem czy bym coś z tym robił, bo jak serwis zacznie rozmontowywać te plastiki, to jest to moim zdaniem co najmniej ryzykowna operacja. Ale oczywiście można im zwrócić na to uwagę, decyzja dotycząca naprawy i tak będzie po Twojej stronie (tzn. zaznacz to na zgłoszeniu, bo ASO lubi samo decydować o naprawach i ich sposobie realizacji).
              .
              Pomimo, że uważam to za totalną wtopę konstrukcyjną/jakościową w moim egzemplarzu sprawa w moim odczuciu na pewno nie warta ruszenia deski.

              Komentarz


              • #8
                Jest to raczej naturalne i to nie tylko dla Skody... Widziałem to w wielu autach i nie uważam za wtopę.

                Komentarz


                • #9
                  No niestety, ale w Octavii (nie wiem, jak w innych modelach Skody) bywają takie kwiatki. Bo na pewno nie jest to "designerski ficzer" Nie będę podawał, gdzie indziej one mogą występować (i to nie kwestia egzemplarza, a przynajmniej jakiejś serii), bo będziesz się niepotrzebnie denerwował lub macał cały samochód :diabelski_usmiech
                  Jeśli pod spodem nic się nie tłucze, a schowek otwiera (u mnie nie otwierał się ), należy uznać, że jest ok 8)

                  Ale bywają też gorzej złożone autka

                  Komentarz


                  • #10
                    Karel, masz rację w 100%

                    kilku moich kolegów pracuje na 'taśmie' Fiata w Tychach i Opla w Gliwicach

                    gdyby nie to, że za małoalata na jednym gównie się ślizgaliśmy to w życiu bym nie uwierzył w ich opowieści :!:
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz


                    • #11
                      A ja bardzo chętnie poczytam kolejne "urban legends" dotyczące tego, jakie to Skody są strasznie kiepsko zrobione...

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Karel
                        Jeśli pod spodem nic się nie tłucze, a schowek otwiera (u mnie nie otwierał się ), należy uznać, że jest ok ...
                        Tak, ok ale w 30letnim Ursusie c360 :diabelski_usmiech , a nie w 2misięcznym RSie, tym bardziej ,że to na razie jednostkowy przypadek , chłopie będziesz tam woził ,żone , dzieciaka lub inną żywą istotę i pewnie nie będzie to ecojazda, a wygląda to jakby poduszkę butem dopychali, skąd wiadomo że poducha siedzi dobrze , może ją deska docisneli ? albo 2 włożyli :lol: .
                        Temat do sprawdzenia , a nie do olania.

                        Komentarz


                        • #13
                          Temat trochę stary, ale mam podobny kwiatek. W mojej OIII jest delikatne załamanie plastiku w pokrywie poduszki w kierownicy. Lewy górny róg nakładki tam gdzie naciska się klakson i jest znaczek skody. Jest takie delikatne zagięcie. Niby nic, ale w odebranej świeżo Citigo dwa tygodnie temu - jest to samo
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie od nowosci takiego wybrzuszenia nie bylo ale od jakiegos czasu sie pojawilo. Podejrzewam, ze deska sie ulozyla i lekko "osiadla" dlatego poduszka wystaje. Nie zawracam sobie tym glowy bo gdybym chcial, zeby to zrobili na gwarancji i jakby zaczeli sciagac deske to efekt moglby byl jeszcze gorszy

                            Komentarz


                            • #15
                              Oj dziwne te "kwiatki" wychodza troche z Octavek... a to takie fajne auta. Fakt, ze gdybym sam mial taki problem to bym tez sobie dal spokoj - bo demontowanie deski i poprawianie fabryki watpie zeby skonczylo sie dobrze... i nawet jak takie wybrzuszenie by skasowali, to na pewno narobili innego burdelu. W sumie jak to jakies minimalnie zauwazalne to pieprzyc to...
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X